Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babaváró hitel feltételek?

Babaváró hitel feltételek?

Figyelt kérdés

Szeretnénk felvenni a babaváró kölcsönt a férjemmel. Baba már úton van és júniusban fog születni. Voltunk érdeklődni a K&H Bankban (mert ott van a jelzálog hitelünk, ezt szeretnénk vele kiváltani). Ott a hölgy azt mondta, hogy mivel terhes vagyok már nekem GYED-et számolnak, holott dolgozom még azért pár hónapig. Valamint hiába akarjuk kiváltani a régi hitelünket a bírálat alatt annak a törlesztőjét is beleszámolják.

Ez minden banknál így lehet? Csak azért zavar ez a két információ együtt mert legalább 100 000 ft-al kevesebbet írnak be nekem bérnek és a JTM arány így elég necces sajnos. Mondjuk ezt nem kérdeztem meg pontosan, hogy a JTM arány az ebben az esetben 33 vagy 50%? Természetesen vissza megyünk a bankba további kérdéseinkkel, csak hogy érdemes e a K&H-ra több időt fordítanunk ezek után?

Köszönöm, ha tudtok informálni!



2020. jan. 6. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
A jelenlegi hitelt mindenképp figyelembe veszik minden banknál. Viszont nem értem miért venné figyelembe a CSEDET ami még meg sincs állapít a mivel még dolgozol? Ez sztem hülyeség. Kérdezz meg bankon belül egy másik ügyintézőt is ezzel kapcsolatban, sajnos nem mindennel vannak képben.
2020. jan. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sajnos a K&H tényleg így számol, a te fizudból csak a gyed összegét veszik figyelembe. Halál logikátlan, hiszen a gyed alatt nem is kell törleszteni, de mindegy.

Én 15 éve vagyok KH ügyfél, és emiatt nem ott vettük fel a babavárót.


A Raffi tök korrekt volt, még az utolsó pillanatban is a fizetésemmel számoltak, 35. héten írtuk alá a szerződést.


50 százalék amúgy a JTM.

2020. jan. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, mindenképpen megyünk még be a fiókba.

Kedves utolsó a K&H is 50%? Az viszont jó igazából..a 33% lenne határeset sajnos.

2020. jan. 6. 11:36
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, ez törvényi előírás.


Annyi még, hogy a KH nem a 45 ezres törlesztővel számol, hanem vmi 68ezerrel. Annyira ugrik a törlesztő, ha nem születik meg az első gyerek. Ezt több bank is csinálja.

2020. jan. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mondjuk ez is érdekes eset, ha már a pocakban van és a GYED-et számol..de nem születik meg? :) persze ne adja Isten hogy úgy legyen..csak na.

Köszönöm, azért ma utána járok még egyszer :)

2020. jan. 6. 12:34
 6/8 anonim ***** válasza:

12. Héttől teljesítettnek számít, akkor is, ha valami baj történik. Mondom, teljes logikátlanság a KH.

Én kalkuláltam a bankmonitoron, és utána kértem ott egy visszahívást. Velük átbeszéltem telefonon a lehetőségeket, és együtt kiválasztottuk a legjobb ajánlatot. Ez teljesen ingyen van, a bankoktól kapják a jutalékot. Ajánlom, nekünk heteket spórolt.

2020. jan. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Minket másodjára utasították el a KH-nál, annak ellenére, hogy a férjem fizuja 350ezer. Az enyémet bele sem vették, mert határozott munkaviszonyom van, pedig én is 300 körül keresek. Az első sikertelen felvétel után csináltunk egy hitelrendezést (2 folyószámlahitelt meg kellett szüntetnünk a jobb JTM lehetőségek miatt), maradt 1 db személyi kölcsön.

A másodikat egy másik KH fiókban intéztük... Ott azt mondta az ügyintéző, hogy a bank a kamattámogatás nélküli összeggel, azaz 70ezerrel számol. Mivel az én fizumat nem számolják így néz ki a képlet, ami alapján számol a bank:

Vidéken a "megélhetési minimum" 2 főre a mi esetünkben kB 125ezer Ft, 70 ezer a babaváró és 58 ezer a személyi hitel, ez összesen kB 250 ezer, tehát a 350 fedezi, valamint a 2 hitel nem éri el párom jövedelmének 50 %-át....

Szóval azt mondák beleférünk simán... Majd jött a bírálat, hogy sorry, mégsem....

Még megpróbáljuk a Budapest Banknál, mert ott a határozott munkaviszony is elfogadják, ha volt már hosszabbít a és tart még legalább 6 hónapig... Tiszta röhely, komolyan mondom....

2020. jan. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7: próbaljátok meg a Raffit, nekünk bevált.
2020. jan. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!