Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van Kende nevű ismerősötök?...

Van Kende nevű ismerősötök? Mennyire gyakori név? Nektek mi a véleményetek erről a névről? Második keresztnévnek mi illik hozzá?

Figyelt kérdés

A férjemmel úgy állapodtunk meg, hogy ő választ fiú nevet, én pedig lányt. Mivel nem tudtunk közös nevezőre jutni.

Úgy néz ki, ha kisfiunk lesz Kendének fogjuk hívni. Próbálok megbarátkozni vele.


2020. jan. 9. 14:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
70%
Kezdik felkapni. Személyesen nem ismerek amúgy. De nem tetszik :/
2020. jan. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
31%

Hát ez ilyen ősmagyar jellegű név, sokak szemében magyarkodó, de vannak ennél gázabb nevek is ebben a kategóriában is.

Szerintem nem kiugróan ritka vagy bizarr név, illik is egy helyes fickóhoz, összessègében nekem semleges.

2020. jan. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nálunk benne volt a top3-ban, nagyon tetszik a név, de végül másikat választottunk.
2020. jan. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
A 16 éves lányom 18 éves barátját hívják így.
2020. jan. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Egy barátnőm testvérének a neve, náluk valahogy evidens volt, hogy ígyfogják hívni, mert minden gyereknek ilyen ősmagyar nevet adtak. Rajta kívül nem ismerek más Kendét, ami számomra előny egy névnél (mármint ha nem tömeg), de én nem adnám, nekem más típusúak tetszenek. Maga a név bennem pozitív benyomást kelt: egyszerű, nem tucat, vidám hangzású, felnőttnek-gyereknek is jó. Második keresztnévnek valami hagyományosat adnék, de elszakadnék ettől az "ősmagyar" vonaltól. (de függ a vezetéknévtől is!)

Pl. Kende Kristóf, Kende Ármin, Kende Tamás, Kende Dániel, Kende Kolos, Kende Olivér ezek jutottak most hirtelen eszembe :D

2020. jan. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Magyarországon a 97. leggyakrabban adott név.

Nekem egyébként nagyon tetszik.

2020. jún. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Na végül Kende lett a fiatallegény?
2020. jún. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!