Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van értelme a kórházban...

Van értelme a kórházban látogatni?

Figyelt kérdés

SOTE II-n fogok szülni. Több ágyas szobával tervezve úgy hallottam, hogy egy közös, zsúfolt térben lehet látogatókat fogadni. Esetemben nagyszülőkre gondolok.


Ilyenkor még nagyjából csak eszik, alszik, kakil/pisil egy baba. Ha felsír, akkor vissza kell mennem a szobába rendbe rakni a babát és addig a hozzátartozók csak várnak; etetés esetén akár 20 percet is. Utána gondolom ismét alszik a baba és nem tudják kézbe venni. Vagy igen? Mire számítsak? Nálatok hogy volt?



2020. jan. 9. 16:41
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Egy pár napos újszülöttet általában nem zavarja, ha álmában kézben van, én legalábbis a sajatjaumat ilyen pici korukban úgy pakolgattam, ahogy akartam.
2020. jan. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Praktikus értelme nincs, de nyilván mindenki minél hamarabb látni szeretné :) De ha ennyire ellene vagy talán otthon célszerűbb lenne látogatni, meghittebb és nyugodtabb, de függ a kórháztól/szülészettől is.
2020. jan. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Én kifejezetten kértem h csak a szűk család jöjkön a kórházba a.férjem, anyum, tesóm voltak bent. Anyósomék messze laknak megbeszéltük h nekik aztán végképp ninvs értelme ezért órákat autózni (ők akkor jöttek 2 napra mikor itthon voltunk már.

A babának mindegy lett volna, de belőlem ömlött a vér, fájt a seb, fáradt voltam, és még én magam se tudtam h mit és h h csináljak.

Szóval olyan "kiszolgáltatottnak, védtelennek"éreztem magam. Nem hiányzott volna az a sok rokon, barát.

Jöttek akkor mikor már összeszedettebb voltam.

2020. jan. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi voltunk ott látogatni igaz VIP szobában, de láttuk ezt az előcsarnok részt. Nem volt semmi probléma. A kis gurulos kocsikat kitolták a babákkal. A látogatók áltak mellettük, csodálták őket. Egyik baba sem sírt éppen, pedig hideg front miatti baba dömping volt. Alig lehetett lépni a folyosón. Szerintem picit túlgondolod. Etetesi időt meg fogd kb tudni, hova esik, szóval max szólsz, hogy ne akkor menjenek. Amúgy se lesz tejed meg valószínűleg, szóval... volt baba amelyiket az anyukája vagy valamelyik rokon fogta. Amúgy a legtöbb simán csak aludt a kocsijában az anyuka meg mosolyogva beszélgetett. Az első napokban Amúgy is sokat alszanak.

De ha nem szeretnéd, hogy bemenjenek az más. Akkor kommunikáljátok ezt. És majd megy mindenki hozzatok, ha otthon lesztek. Nekem heppem, hogy szeretem látni a babákat közvetlen születésük után. Olyan érdekes, hogy milyen picurkak. De nekem is volt barátnőm aki csak 6 hét után fogadott minket ezt az álláspontot is megértem. Ez csak rólad szól. Neked kell pihenned. Van akit feltölt, ha bemennek hozza, van akit fáraszt. Ez ilyen.

2020. jan. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Na hát engem az elsővel boldog-boldogtalan látogatott. A babákat szerencsére a kórházban nem engedik megfogni, látogatás alkalmával még az apukának sem, de nem is engedném, hogy mindenki fogdossa. Nekem volt elég bajom, nem voltam rosszul, problémamentes szülés volt, de nem volt kényelmes ülni és nagyon véreztem is. Erre bejött meglátogatni olyan rokon is akivel évente 1-2 alkalommal összefutunk és "kötelező" beszélgetés van, mert rokon. Na, mi most megbeszéltük, hogy csak a nagyszülők és a tesóink jöhetnek be meglátogatni, nem fogjuk pàr napig nagy dobra verni a rokonság körében, hogy meg van a baba. És kérni fogjuk, hogy otthon is akkor látogassanak meg, ha 2-4 hét eltellik és megerősödtünk. Nem vagyunk nagy összejárósok a rokonokkal és szerintem teljesen mindegy, hogy 2 naposan vagy 4 hetesen látják, mivel legközelebb 2-3 éves korában fogják, mint az elsőszülöttemet. Rá is mindenki kíváncsi volt pár napig, azóta meg évek teltek el, de nem is látták.
2020. jan. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mikor a fiam született második nap szinte egész nap csak a látogatókat “fogadtam” úgy hogy nálunk az a rend, hogy a babát nem is lehet kivinni a látogatókhoz csak egy ablakon keresztül nézhetik meg.

Na most a tesónál külön kihangsúlyoztam, hogy senkire nem fogok megharagudni ha nem jön be, illetve ha jönni akar, akkor délután 3-5 óra közt csak. Akkor fog jönni a férjem és a fiam is, máskor nem vagyok hajlandó kimenni senkinek.

2020. jan. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Látom megoszlanak a vélemények. A legjobb lehet,hogy az lesz, ha megüzenem a férjemmel mi legyen és ha mást nem majd ha haza megyünk jöhetnek.


És ha alszik a baba akkor is "kézbe vehetik" úgy, hogy ne ébredjen fel? Ha pedig ébren lesz nem feltétlenül én kellek neki mint anya vagy jó lesz néha a mama is?

2020. jan. 9. 20:47
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk en alvó babát nem piszkálnék 🙂 az hogy kinél marad el gyerek és szoktatás függő. Az unikahugom pl senkinél nem sír. Mindegy neki ki dajkalja. Gondolom ha nagyobb lesz, majd változik ez (3 hónapos) de ilyen kicsiként a legjobb hozza szoktatni, hogy nem csak te létezel. Szerintem.
2020. jan. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Coffelia ***** válasza:
100%

Tőled fog függeni, hogy mi esik jól. Én 2016-ban szültem a rooming in rendszeres István kórházban. Négyágyas szobák voltak a gyerekágyas osztályon, minden ágy mellett volt hely a kerekeken guruló, átlátszó kis gyerekkocsiknak, így a babák velünk voltak. 12 és 3 között nem jöhettek látogatók, amugy estig barmikor. Nekem nagyon kellettek az emberek, az emberi szó, a ferjem rendszeresen benn volt, ha épp nem intézte a papírokat vagy a lakást otthon, a szüleim is bejöttek, a dúlám a kisfiával, aki a fiam keresztanyja lett aztán, meg az unokatestvérem felesége. Mindenkinek nagyon örültem, piszok jólesett beszélgetni az érzelmeimről, a szülésről, a nehézségekről, hoztak kaját mert annyit ettem, mint egy ló... a kórházi meg amúgy is rémes volt :DDDD

De nekem állati jólesett a látogatás otthon is, nekem kellenek az emberek, nem érzem őket zavarónak. Más meg máshogy érzi.

2020. jan. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!