Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy gyerek vagy ket gyerek?

Egy gyerek vagy ket gyerek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Csupan csak velemenyetekre vagyok kivancsi, hogy ezek alapjan be mernetek-e vallani meg egy gyereket. Leirom a nehezito korulmenyeket:

-kulfoldon elunk, nulla segitseg a ferjemen kivul, aki delutan 5 korul er haza. Oviba vivest, hozast, es minden mast nekem kell megoldanom.

- lakas 2 szoba plusz ebedlo, konyha, furdoszoba.(70nm2) Eselyunk nincs nagyobba kolzozni.

- fiam rettentoen anyas, 4 eves, aggodom a kis lelki vilagaert, hogyan dolgozza fel a "tronfosztast"

-es a felelm, hogyan fogok en boldogulni 2 gyerekkel

Ami mellete szol: a felelem ellenere vagyom ra, fiamnak is hosszu tavon szerintem jot tenne, hogy a szulein kivul is van mas csaladtagja.

Ferjem teljesen ram bizza a dontest, kb ugyan ugy erez mint en. Fel, de vagyik is ra.

Probalok a belso hangra hallgatni, hatha megsugja , mi a jo dontes, de ugy erzem a felelem vagy inkabb tulagyalas megsuketit. :(



2020. jan. 12. 13:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%

Az én férjem is dolgozik egész nap.

Ő reggel 6ra megy dolgozni,és bizonytalan időben jön haza.

Van hogy este 6-8-10kor! Sajnos az ügyfelek borzalmasan kikészítenek emiatt,hétköznap egyszerűen nem tudok előre tervezni emiatt,csak a két gyerekkel.

A lányom májusban lesz 1 éves,a fiam 6 szeptemberben.

Az első két hét volt durva,nehezen jött vissza a hasizomerőm,de muszáj volt hisz vinni kell oviba a nagyobbat.

De!!!!!

Imádtam..imádom! Látni ahogy a fiam bánik a hugával,könnyek szöknek a szemembe. A hugi pedig odáig van a tesóért.

Nem bánom hogy hosszúak a napok,hogy alig alszom.

2020. jan. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
69%
Nem, én nem vállalnám be. A 2 szobás lakás miatt. Mi úgy gondoljuk, hogy kell minden gyereknek saját szoba, és nekünk szintén szükségünk van privát, gyerekmentes térre. Miért nem opció nálatok a nagyobb lakásba költözés?
2020. jan. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Kesobb lehet opcio lenne, ezt kicsit rosszul fogalmaztam meg. Az a baj, hogy annyira telitett a lakaspiac, hogy szinte lehetetlen jo kornyeken lakashoz jutni. Itt ahol most lakunk, nagyon szeretek, es a fiam is imadja az ovodajat.
2020. jan. 12. 14:16
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

1 gyereket terveztünk, 2,5 szobás lakásban laktunk. Mindenkinek lett volna saját szobája és mi sem a nappaliban aludtunk volna.

3 gyerekünk van. Mindent egyedül oldok meg. Reggel én viszem őket bölcsibe, oviba és én is hozom őket. Dolgozom is.

Segítségünk nincs, nagyszülők messze laknak és még dolgoznak.

Imádjuk őket és nem bántuk meg, hogy hárman vannak. Igaz mi a harmadik születése előtt nagyobb lakásba költöztünk.


A második születése után minden könnyebb lett. A gyerekek amint a kicsi akkora lett, nagyon jól lefoglalták egymást. Most is azt mondjuk, a hárommal sokkal könnyebb, mint amikor csak a fiúnk volt.

2020. jan. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Azt megkérdezhetem, hogy betegség esetén hogy oldjátok meg a hétköznapokat? Olyasmire gondolok, ha a pici beteg,de a nagy sulis, akkor mindenképp el kell kisérnem, mit csinálok addig a kicsivel? Vagy akkor majd adja magát a helyzet?
2020. jan. 12. 14:31
 6/20 A kérdező kommentje:

Ténylef ettől félek, hogy most itt össze vissza parázok, később meg bánni fogom, hogy meg sem próbáltuk. :-(

Vajon a kicsi érkezésével megmaradna ez a belsőséges kapcsolat köztem és a fiam között?

2020. jan. 12. 14:34
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.

Ha úgy gondolod, hogy kényelmesen el tudnátok férni a lakásban, ameddig nem sikerül egy nagyobbat költözni, akkor ez nem lehet gond. 70 nm azért nem annyira kicsi, okosan, egy kis rendezkedéssel szerintem meg lehetne oldani.

Szerintem az, hogy hogyan boldogulnál két gyerekkel, sokban múlik a férjed hozzáállásán. Azt írtad, hogy 5 körül ér haza munkából, de az sem mindegy, hogy heti hány nap, vagy hogy hullafáradtan, "használhatatlanul" jön haza, vagy nem okozna neki gondot az esti rutinban részt venni, főleg, ha két gyerek lenne. Például nálunk a nagylányt párom fürdeti, fekteti, miközben én a picit fürdetem, fektetem. Amikor éjszakás, egyedül vagyok rájuk este, akkor elég kaotikus és hosszú, akkor érzem, hogy ha minden nap egyedül kéne csinálnom, elég rossz lenne. (bár nálunk a nagy 1,5 éves, gondolom egy 4-5 éves + kisbaba kombináció másmilyen azért) Mindegy, ez csak egy példa volt, a lényeg, hogy szerintem, ha a férjed rendesen részt vesz a gyerekek életében, akkor nem kell félned attól, hogyan boldogulnál velük. :)

2020. jan. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Megint 2-es vagyok. :D

Szerintem, ha tudatosan odafigyelsz arra, hogy a fiaddal jó maradjon a kapcsolat, az sem lehet gond. Kérdezted már egyébként, hogy mit szólna egy kistesóhoz?

2020. jan. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

1-es vagyok:

A bensőséges viszonyra írva,egyedülálló anya voltam a fiam 2 éves koráig,így talán értheted mennyire anyás is ő!

Párom sajátjaként szereti. Később tervben van hogy felvenné a nevére,de ehhez megvárjuk míg felfogja annak létét.

...

A tavalyi influenza szezonkor a leányzó taknyos,lázas volt. Mivel az oviba 7-9ig kell beérni így azokban a napokban úgy intéztem hogy kaja,orrszívás után öltözés indulás.

10 percen belül itthon voltunk.

Nehezebb volt augusztusban amikor a fiamnak fitymaszűkulet miatt felhúzták. 2-3 napig mindent ágyba vittem neki,ott csücsültem a hugival,szórakoztattuk stb.

Mindenre van valami megoldás! Anyák vagyunk..hősök

2020. jan. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Olyan aranyosak vagytok lányok! Köszönöm szépen a hozzászólásaitokat :-)

Férjem nagyon sokat segít, de fáradt. Remélem a 2. születése után is megmarad a lelkesedése.

2020. jan. 12. 14:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!