Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy gyerek vagy ket gyerek?

Egy gyerek vagy ket gyerek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Csupan csak velemenyetekre vagyok kivancsi, hogy ezek alapjan be mernetek-e vallani meg egy gyereket. Leirom a nehezito korulmenyeket:

-kulfoldon elunk, nulla segitseg a ferjemen kivul, aki delutan 5 korul er haza. Oviba vivest, hozast, es minden mast nekem kell megoldanom.

- lakas 2 szoba plusz ebedlo, konyha, furdoszoba.(70nm2) Eselyunk nincs nagyobba kolzozni.

- fiam rettentoen anyas, 4 eves, aggodom a kis lelki vilagaert, hogyan dolgozza fel a "tronfosztast"

-es a felelm, hogyan fogok en boldogulni 2 gyerekkel

Ami mellete szol: a felelem ellenere vagyom ra, fiamnak is hosszu tavon szerintem jot tenne, hogy a szulein kivul is van mas csaladtagja.

Ferjem teljesen ram bizza a dontest, kb ugyan ugy erez mint en. Fel, de vagyik is ra.

Probalok a belso hangra hallgatni, hatha megsugja , mi a jo dontes, de ugy erzem a felelem vagy inkabb tulagyalas megsuketit. :(



2020. jan. 12. 13:50
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Ez a lakás ügy borzasztó. Düsseldorfban élünk, 8 évs ani kiköltöztünk semmilyen probléma nem volt. Most nem lehet lakáshoz jutni. Egy lakásra többszázan jelentkeznek.

Külvárosban lenne, de finoman fogalmazva, nekem nem mindegy kik a szomszédaim és kikkel fog a fiam egy oviba, suliba járni :-(

Remélem ha arra kerül a sor, fogunk tudni költözni, de ez igy még elég bizonytalan.

2020. jan. 12. 14:51
 12/20 anonim ***** válasza:

A három gyerekes anyuka vagyok. Nálunk eddig ha egyik beteg lett, másnapra szinte mindig az összes beteg lett.

Talán néhány alkalom volt, amikor a legnagyobb nem lett beteg. Őt akkor a férjem vitte. Évente ez a néhány nap neki is belefér.

2020. jan. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Több meló és több pénz persze, és kaotikusabb fejben tartani mindent, ugyanakkor nálunk is az van, hogy nagyon jól lefoglalják egymást, tehát több a gyerekmentes pihenő. Vannak karakán anyák, akik simán ellátnak többet is egyedül, másnak meg kínszenvedés egyet is kilogisztikázni - hogy te melyik vagy, csak te tudhatod. És vannak akik kevesebb négyzetméteren és jól kijönnek egymással, mások meg egy nagy házban sem tudnak hová elzárkózni a másik elől. Testvérek is elég válogatják, hogy örülnek-e felnőtt korban is még a másiknak - ez szerintem nagyrészt a szülőkön múlik persze, de azért a személyiségen is.
2020. jan. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Neked később hogy lenne megoldott a munkába visszatérés? Mi is külföldön élünk, és itt nem vállaltam volna 2. gyereket, mert az óvóda, iskola 9-től 3.30-ig tart, mellette lehetetlen főállásban dolgozni, a daycare-ekre meg várólista van, nagyon nehéz bejutni. Illetve 1 évig maradhatsz otthon a gyerekkel, utána nem kapsz semmit, és megszűnik a munkaviszonyod, ha otthon maradsz.
2020. jan. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
51%

1 gyerek.


Nekem 2 van.


1 gyerek!!!

2020. jan. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

16:54-es, Németországban max 3 évig lehet otthon maradni. 3. év igaz nem fizetett.

Én a fiammal 2 évet voltam otthon, azóta visszamentem a régi munkehelyemre , de csak heti 25 órában. Ugyan így csinálnám a 2. gyerek után is.

Az óvoda 7:30-tól 16:30 ig van, itt inkább a suli nehezebb dió.

2020. jan. 12. 19:07
 17/20 A kérdező kommentje:

17:30-as köszönöm az őszinteséged!

Ha nem gond, megírnád hogy miért?

2020. jan. 12. 19:34
 18/20 anonim ***** válasza:

Bár mi nem külföldön élünk, de 2 szoba+nappali. férj kamionsofőr, havi egyszer kár haza 1 hétre. Segítség nincs. Így én nem dolgozok, ennyi könnyedség. De egyébként természetesen a logisztika baromi nehéz. Most épp nagyon nagyon beteg a kicsi, a nagyok egyedül galog mentek, jó messze van a suli, de ezzel igazából csak nyernek, önállósodnak, tapasztalják, hogy nem fenékig tejfel az élet. az az igazság, hogy jobban veszik az akadályokat, mint a kényelmesebb helyzetben lévők. Ettől független mindenük megvan, mindent megoldunk, de nekik is együtt kell működni, önállósodni, hisz én nem tudok 3 fele szakadni sajnos. De persze igyekszem. Két legnehezebb helyzet van, amikor egyszerre van a háromnak programja, plusz mikor leckét akarnak felmondnai és a kicsi mindent elkövet, hogy előtérbe kerüljön, na meg amikor beteg, de ezt ugye megoldjuk így. A nagynak külön szobája van, a középső nem is akar külön, ő a kicsivel van egy hatalmasban, nem szeretne egyedül aludni. Én a nappaliban alszok, de igazából hálóként is funkcionál. Lehetne ennél sokkal sokkal rosszabb is, szóval mi elégedettek vagyunk, a gyerekek boldogok. Kell ennél több? Majd ha kicsi lesz, nézelődünk nagyobb ház után.

Ha vágysz rá és a férjed is, vágjatok bele, hisz szerencsés helyzetben vagyo, otthon van minden este! :) Látod, mindig meglehet találni a pozitívumot minden helyzetben. :)

2020. jan. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Azota megszuletett a kislanunk, aki mindjart 3 eves, eletunk legjobb dontese volt:)
dec. 27. 18:49
 20/20 A kérdező kommentje:
Ja, és egy nagyon szép 4 szobás lakásba költöztünk. Utólag azt mondom, hogy a félelmeim alaptalanok voltak, de annó ezt másképp éreztem.
dec. 28. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!