Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a menete a szülői jogokról...

Mi a menete a szülői jogokról való lemondásnak?

Figyelt kérdés

Van egy kisfiam (3) akit nem ismerek hála az anyjának.


Külföldön dokgozok, születése után mentem ki a 7. Honapban mert az anyagi körülményeink nem voltak jók és nem tudtunk megélni a netto 250.000ft os fizetésemből.


Amióta külföldön dolgozok a fizetésem 80% át hazaküldöm viszont a kapcsolatom egy katasztrófa persze ez várható volt.


Nincs kedvem tovább távolról pereskedni az anyjával és belefáradtam abba hogy az egész életem tönkrement.


Annyi pénzt fogok innentől kezdve hazaküldeni amennyit a bíróság megitél és 1ft al sem többet, és mivel a fiammal hála az anyjának alig beszélhettem és maximálisan ellenem hangolt már lelkileg alig birom ezt így minden kapcsolatot be szeretnék szüntetni.


A jogaimról lemondok a kötelezetségemről természetesen nem, fizetek ahogy eddig is de nem a fizetésem 80% át úgy hogy alapból hála ennek egy katasztrófa az életem és nem birom újrakezdeni.



Sajnos ez van az ember rendes családot akart volna de ez lett belőlle és az az ember aki mindig a családjával akart volna lenni abból ilyen ember lett.



Így sem tudtam tartani a kapcsolatot a fiammal így már ennyi idő után nem is érdekel mert nem is ismerem.



2020. jan. 14. 15:14
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Az elsőt kivéve a többi hozzászólás teljesen jogos. Az első levezetett egy olyab irdatlan nagy ostobaságot hogy azt elképzelni sem tudja.


Sajnos valóban a női oldal a baj és az a legfelelmetesebb az egészben hogy én voltam az aki nem egy idegenként akart hazamenni a munkából és én akartam hogy legyen egy családi hangulat otthon ellenben az anyuka csőlátásban csak a gyerek és akkor is csak a gyerek amikor a babának az ég világon semmi baja nem volt.


Kegyetlenül elrontotta a kapcsolatunkat és akkor mondok egy élő példát!


Minden esetben és valóban így van egy ha egy nő idióta akkor is ő van védve, sosem akartam itthagyni a kisfiamat de még ezt is beválalltam csak hogy ne lehessen kifogás az anyagi helyzetünkre mert ezt kérte tőllem.


Mégis milyen anya kérhet egy ilyet egy ujdonsült szülőtől hogy hagyja itt a gyerekét és menjen ki dokgozni mert 3x annyit keres?


Én miért ne mondhatnék ilyet hogy menjen ő ki dolgozni és akkor meglátja hogy milyen dolog ez...



Hogy tudok lemondani a gyerekemről?

Baromi nehezen de megteszem és az egésszet el is akarom felejteni , és mégis hogyan?



Ahogy engem is bedobtak egy nevelőotthonba 2 évesen és ennyi.


Ha egy ostoba nőt lehet védeni csak mert nő ebben a budos k... országba ahogy itt a gyermek elhelyezések mennek , akkor én fogom szépen magam és aztmondom hogy nyertél nem tudok az állammal ,veled, mindenkivel küzdeni egyedül és feladom.


Biztos keményen sérültem bent a nevelőotthonban ha egy ilyet megtudok tenni. Pontosan annyira mint amikor egy 2020 ban nagyon divatos szülés utáni depresszió möggé burkolózni amikor az anyuka megöli a saját gyerekét és az emberek de főleg a nők még őt hozzák ki áldozatnak aki semmiről sem tehet.



Na így tudom ezt megtenni. Belefáradtam , sőt le is sz@rom az egésszet.


És ezt egy olyan ember mondja aki 7/7napot azért dokgozik 2.5 éve hogy a kapcsolatát és a családját meg tudja menteni.


Na az ilyen emberből lesz egy lelki sérült nyokorék aki én nem voltam de már az lett.

2020. jan. 14. 16:47
 12/17 anonim ***** válasza:
79%
Szegény ember... Lehet hülye vagyok, de én nagyon sajnállak. El sem tudom képzelni az utat, hogy idáig jutottál.
2020. jan. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
33%
Sérült ember vagy és ezért nem tudod megfelelően kezelni a helyzetet. Azonban emiatt 1 percig nem foglak sajnálni, mikor hosszú évek múltán a gyerekedre szorulsz és ő rádcsapja az ajtót. Remélem, valami csoda folyán ő mégsem lesz sérült. A lelkedre pedig nem lehet mindent fogni, ha már gyereket csinálni tudtál. Szégyelld magad, de mélységesen - a gyerek anyjával együtt, ha olyan, amilyennek leírtad, akkor azért, ha mégsem, akkor is, mert ilyen férfinek hogy lehet szülni...
2020. jan. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
84%

Az a gyerek nem tehet arról akkor sem, hogy az anyja egy nyomorék. Te pedig hibás vagy, mert elhagyod a gyereket, pedig nem az anyját kellene nézned, hanem őt.


Menet annyi, hogy beadod a bíróságra, hogy lemondás a szülői lehetőségekről. Persze fizetsz.

2020. jan. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
77%
Én is nagyon sajnállak, szerintem egyáltalán nem szeretett ez a lány, ha ő zavart ki külföldre. Szerintem nem kellene lemondanod a gyerekről, kicsit szedd össze magad kint, aztán gyere haza. Szegény kisfiúnak szüksége van rád.
2020. jan. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ahogy írják, s jogaidról nem tudsz lemondani, de nem vagy köteles gyakorolni. De szerintem se hagyd el a gyereked. Ő nem tehet semmiről és csak 3 éves. Tényleg szerintem is szedj össze egy kis pénzt (ne adj haza 80 %-ot), gyere haza és kezdj el vele foglalkozni.
2020. jan. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Egy három éves gyereket nem lehet ellened hangolni, nem is ismer.
2020. jan. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!