Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek majd, hogy az...

Mit tegyek majd, hogy az igazat mondja? Vagy hogy bizonyítsam hazudik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A lényeg: válás! 2 éves gyermekkel !

Az idáig vezető út hosszú és fájdalmas volt,ez nem is fontos.

Azonban az ex kijelentette hogy ő elérte azt hogy a főnöke átírja 4 órás bejelentettre,azaz szerinte max 9 e ft-ot fog fizetni gyerektartás címén.

Ha ez igaz,és a bíró előtt ezzel jön,hogyan bizonyítsam hogy ezelőtt 2 hónappal még többszöröse volt a nettó fizetése?

Ügyvédem szerint ha meglépi ezt akkor felhozhatjuk a NAV vizsgálat kérését főnöke iránt,így talán visszakozik.

De azt sem tudom igaz e mindez! Vagy csak ijesztget?

Közös megállapodásra nem jutunk.

3 hét van a tárgyalásig. Sík ideg vagyok emiatt.


2020. jan. 14. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Tökmindegy, két hónappal ezelőtt mennyi volt a fizetése. A tárgyaláskori állapot fog számítani. Ha akkor alacsony lesz a kimutatható jövedelme, akkor nem tudnak magasabb összeget megítélni.
2020. jan. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Ha a főnököt feljelentitek a NAV-nál, kirúgja az exedet. Akkor egy fillér tartásdíjat sem fogsz kapni.
2020. jan. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Ritka gusztustalan féreg az aki ennyire sajnálja a pénzt a saját gyermekétől. Mond meg neki hogy ha ezt meglépi akkor te meg feljelented a főnökét és akkor nem lesz munkája. Most ezzel azt ne nézd hogy te akkor még ennyit se kapsz. Mond azt hogy nem érdekel a pénze. Úgyse kockáztatná hogy munka nélkül maradjon
2020. jan. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én azt se bánnám ha békén hagyna minket,és nem jönne többet.

A másfél év alatt nem érdekelte a fia,a fiam szó szerint sírt ha rá hagytam mert pl fürdeni szerettem volna. Idegen volt az apja neki. Ami nem is meglepő hiszen hétköznap ha hazajött fürdött-evett-feküdt és nyomta azt a sz@r telefont. Mint kiderült a bnőjével dumált. De ahogy kitettem a szűrét hirtelen istentelen fontos lett neki a hogy van egy fia,még csak pelenkát se cserélt soha. Előre gyomoridegem van mikor jön látogatni. Azzal is dobálózott hogy elveteti tőlem,merthogy így már nem lesz miből ellássam. Csak azzal nem számolt hogy azonnal visszamentem dolgozni ahogy betöltötte a 2. Évet a fiunk.

2020. jan. 14. 17:22
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Manapság már inkább azt nézik, mennyi a gyereknevelés valós költsége, és nem annyira azt, mennyi a tartásra kötelezett jövedelme.

Amúgy meg minden állítást bizonyítani kell papírokkal.

Ha a főnöke tényleg átírta 4 órásra, akkor tényleg alacsony jövedelmet tud igazolni a bíróság felé. De nem biztos, hogy a bírót ez nagyon meghatja majd.

9e Ft-nál biztos többet fognak majd megítélni.


De én nem vagyok abban sem biztos, hogy tényleg megtette ezt a főnök. Én pl. a főnök helyében biztos nem tettem volna meg. Egyszerűen nem érdekelnének a beosztottaim magánéleti suskus dolgai. Ha hitel kell neki, magas jövedelem kéne, ha gyerektartás, akkor alacsony - hát nem! A jövedelme annyi, amennyi, és arról kap papírt, punktum.

2020. jan. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!