Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a menete a szűlői jogviszon...

Mi a menete a szűlői jogviszony lemondásának?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék a jövőben beleszolni hogy a kedves édes anya miként dönt és neveli a gyereket.


A szülői státuszomról szeretnék lemondani mert végérvényesen befejeztem az itthoni életet és kanadába költözök.


Arról szeretnék lemondani amivel az anyuka egyedűl hozhat döntést az iskolák terén vagy külföldre utazás esetén stb.


Eddig nincs bírósági megállapodás viszont ezt is szeretnék kezdeményezni a tartásdíj miatt. A baba 1 éves és 6 hónapja havonta fizetek a volt páromnak viszont hivatalossá akarom tenni. Eddig havonta 60.000ft ot fizettem ez az összeg így is jóval több mint amit én megengedhetnék magamnak jelenlegi fizetésem es megélhétésem alapján viszont ezen nem kivánok változtatni.


Amennyiben ennél kevesebbet itélnek meg akkor is ennyit fogok fizetni csak hivatalossá akarom tenni hogy legyen nyoma.


Hova kell mennem és mennyi időt vesz ez igénybe?


Exem a kezdetektől ezen ügyködött viszont most elérte a célját.



2020. jan. 15. 11:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szülői felügyeleti jogról lehet lemondani. Ez azt jelenti, hogy onnantól semmi jogod nem lesz a gyerekhez, de ez nem érinti a kötelességeidet, tehát továbbra is fizetned kell a tartásdíjat.

Gyermekelhelyezési pert kell indítani. Bírósági fogadónapon segítenek. Illetve a gyámhivatal is segít, ha hozzájuk fordulsz

2020. jan. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Bíróságon tudod kezdeményezni a gyermekelhelyezesi pert, annak folyamán tudsz nyilatkozni ezekről a dolgokról. Érdemes ügyvédhez elmenni tanácsadásra.
2020. jan. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%

Hát, ismét jól tönkretette egy kis gyerek életét két önző ember, de ez nem az én dolgom, csak sír a lelkem a gyerek miatt.


A helyi gyámhatósághoz beballagsz, ha nincs, akkor legközelebbi polgármesteri hivatalba, és majd átirányítanak a megfelelő fórumokhoz.

2020. jan. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Utolsó sajnos ebben igazad van, mind 2 en nagyon hibbássak vagyunk.


Egyik oldal magának akarta a gyereket és még ezt közölte is velem, a másik ( en) pedig ezek után is annyira szerelmes volt hogy nem gondolta komolyan hogy ezt valaki tényleg képes megtenni. Pedig igen.


Abszolut nem voltam átverve 1x részegen tényleg mondta ezt de akkor azthittem hogy ez nem így lesz.


Így lett...


Esélyem sincs ebben az országban egy nő ellen és hétvégi apuka pedig nem leszek, ez az én döntésem amennyiben nem egyenlő feltételekkel indul 2 szülő úgy harcolni sem fogok tovább.

2020. jan. 15. 11:42
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
Jó döntés ebben a helyzetben. De: én a helyedben letétbe helyeznék a gyereknek egy levelet egy közjegyzőnél, amiben leirom mindezt.
2020. jan. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kilehet nevetni nyugodtan de amikor ezt mondta akkor azonnal ledobbentem és veleményt is kikertem itt:


https://www.gyakorikerdesek.hu/szexualitas__egyeb-kerdesek__..


Annyira naiv idiota voltam és sosem gondoltam volna hogy megtörténhet pedig a szemem elött volt.


Szó szerint 31 évesen ez a dolog tönkretett bennem valamit és azt ahogy egy nőre tudjak nézni miközben egy csomó nő egy tündér és sosem tenne ilyet egy férfival...

2020. jan. 15. 12:32
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Többet gyereket ne csinálj. Akkor sem, ha tündérnek tűnik egy nő. Szegény gyerek csak megszívja veled.
2020. jan. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..


Kamuka, tegnap még 3 éves volt a gyerek, ma már 1. Tegnap a külföldi fizu 80%-át utaltad, most caros 60 ezret.


Tehetségtelen és béna trollocska vagy, még tanulj.

2020. jan. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A jó genetika nem csak a külsőre vonatkozik. Az ész is benne kellene, hogy legyen. Neked viszont azt nem osztottak.
2020. jan. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Te jó carul keresen külföldön ha a fizud 80%a (egy pár napja még ennyit írtál) az60 e ft


Eddig még kicsit sajnáltalak is. De most h belinkelted ezt a "felcsináljam e" maszlagot.....

2020. jan. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!