Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bevezetnétek a születés...

Bevezetnétek a születés szabályozást?

Figyelt kérdés
ezen azt értem,hogy pl:magyar vagy többes számban más nemzetiségű emberek ki pottyantják a gyereküket fizet utánuk az állam és ezek asszonyok meg nem állnak vagy 4-5 gyerekig és a fele éhezik ,felének fürdő sincs, fele intézetben van a szülőket semelyik gyerek nem látja dolgozni stb.... ezekre gondolok én biztos behoznék egy ilyen szabályzatot mert engem az idegesít,hogy van egy más nemzetiségű család ahol lakom.na azok vagy vannak 7 testvérek a nagyobb be sem töltötte a 18 és van már 2 gyereke és most jön a harmadik.lesz..arják a gyerekeket csak a pénzt veszik fel.a szülőket is az állam tartja el a gyerekeket is és több mint valószínű,hogy majd az ő kölyküket is.ez az én szememet nagyon bántja.az ilyennek eyg gyerek is sok nem,hogy 3.és ezek sírnak a segélyért.áááááá nagyon fel vagyok háborodva.
2010. júl. 21. 22:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
54%
Igen. Felháborító, mikor a tv-ben sírnak-rínak, hogy nincs pénzük eltartani a gyerekeiket, mutogatják a romos házukat, a borzalmas körülményeket, ahogyan élnek, és közben 7-8 koszos, ápolatlan kölyök rohangál körülöttük.
2010. júl. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
22%

Nem. Mindenkinek szíve-joga annyit szülni, amennyit szeretne. Te valószínűleg nem ismered a cigányok kultúráját, ezért ítéled el őket. Az az emberi jogok sárba tiprása lenne, nem is kicsit, ha megmondanák, ki mennyit szülhet. És hogy ki hogy neveli a gyermekeit? Úgy, ahogy tudja, ahogy akarja. Senkinek semmi köze hozzá. Szomorú, hogy téged ez ennyire zavar.


Sejtem, hogy iszonyú nagy vita lesz és sajnos az emberek többsége így gondolkodik, ahogy te is és ez nagyon nem segít az egymás mellett élésben és a fajgyűlölet redukálásában. További szép estét neked.

2010. júl. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%
Semmi probléma a cigányok kultúrájával. Ha az a szokás, hogy nagy családban élnek és minden évben világra hoznak egy gyereket, ám tegyék, de azt ne másokon élősködve. Dolgozzanak, tartsák el az X számú gyereküket tisztességgel és ne a segély legyen a fő szempont a gyerekvállalásnál.
2010. júl. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
22.23 én nem ítélem el őket csak tudod sajnálom azokat a gyerekeket.szüljenek de ne az állam pénzén.hagyomány én ismerek olyan cigányt akinek két gyermeke van és szebben neveli őket mint egy magyar.és lehet,hogy szégyen,hogy bosszant de míg mi dolgozunk a gyermekeinkért én 100 cigányból 5 öt látok dolgozni a gyerekekért.
2010. júl. 21. 22:30
 5/23 anonim ***** válasza:
84%

Én egy kis városban élek, itt van belőlük bőven. Látnátok, mi van, amikor megjön a családi meg az egyéb segélyek. Csak úgy rajzanak. Tele van velük a város, a boltban a szekeret púposan megrakják (persze a kannás bor ott figyel), a lottózóban sorra veszik a kaparós sorsjegyet és még sorolhatnám. Ilyenkor rengeteg terhes tini cigánycsajt látok, ahogy bőszen pöfékel...

A legvisszataszítóbb mégis az volt számomra, amikor azt láttam, hogy a kb. 2-3 HETES picivel flangált a városban a kedves "anyuka" úgy, hogy az egyik kezében cigi volt, a másikban meg a baba volt elnyúlva. Egy rohadt babakocsit se érdemel meg az a kisbaba? Ja bocs, a cigi sem két fillér. Dönteni kellett....

Szóval ezek után még válaszoljak a kérdésedre vagy sejted a válaszom???

2010. júl. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
29%

Mi alapjan valasztanak ki azokat akinek lehet es akinek nem lehetne gyermeke?

Neked hogy esne, ha te pont abba a csoportba tartozol, akinek mondjuk nem lehetne, pedig nagyon szeretned?

Ki dontene es milyen elvek alapjan, hogy ki milyen sorsot erdemel?

Lehet, hogy segelybol elnek, es azert szulnek folyamatosan, hogy ebbol eljenek, de nem elnek jol belole. Aki tobbet akar adni a gyerekenek, az dolgozik es peldat mutat, nevel. Aki nem, az magara vessen.

2010. júl. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
81%
Én nem a szüléseket szabályoznám, hanem a segélyeket. Akinek nincs x bérezett napja pl. annak nincs segély. Vagy abszolút ne legyen segély.
2010. júl. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
14%

Sajnos ma hazánkban nagyon nehéz cigányként munkát vállalni épp azért, mert az emberek nagy része előítéletes. Még azt sem veszik fel dolgozni, aki szeretne. Emellett mindenki úgy él, ahogy tud. Nem, nem vezetném be a születésszabályozást, az előző hozzászóló már válaszolt a miértre is.

Nézd meg a Blue-eyed című filmet és picit másképp fogsz te is gondolkodni.

2010. júl. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: 22:33-ra értettem, hogy leírta, hogy miért, csak közben még érkezett egy válasz
2010. júl. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
61%
22:36: ha egy 18 éves MAGYAR lány teherbe esik (a kórházban két 16 éves is volt, amikor szültem, előfordul), akkor ő kaphat vajon segélyt amellett, hogy egy napot sem dolgozott még? Tőle sajnálná valaki? A cigány meg ne? Ez megint csak diszkrimináció lenne.
2010. júl. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!