Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Engeditek telefonozni a...

Engeditek telefonozni a kisgyereket?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek erről? Ti engeditek? Hogyha látja a kezedbe a telefont a (kis) gyerek mondjuk 1-2-3eves, rosszabb esetbe baba, akkor később hogy magyarazzatok el neki hogy neki nem szabad használni?

2020. jan. 18. 11:43
1 2
 1/14 meszike91 ***** válasza:
24%

" Hogyha látja a kezedbe a telefont a (kis) gyerek mondjuk 1-2-3eves, rosszabb esetbe baba, akkor később hogy magyarazzatok el neki hogy neki nem szabad használni?"


Lehet hülyének nézni a gyereket, csak szerintem nem célszerű. Egyszer úgyis le fog neki esni, hogy át van verve.

2020. jan. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Két gyerekem van, 5 és 2,5 évesek és gyakran látnak telefont a kezünkben, de a kicsi egyáltalán nem kapja meg, a nagy pedig csak hétvégén reggel 1 órára (korán kelő). A kicsi tudja, hogy nem elég idős hozzá, a nagy pedig tudja, hogy ez a szabály. Egyebként nem magyarázkodom, vannak dolgok, amik azért úgy vannak, mert azt mondtam és kész. Autót vezetni is látnak, mégsem gondolják, hogy nekik is lehet.


Természetesen

2020. jan. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Elment előbb


Szóval, természetesen vannak olyan szabályok, amit együtt alakítunk, vannak olyanok, amiket idővel elhagyunk, úgyhogy nem egy "kussvanmertaztmondtam" család vagyunk.

2020. jan. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
Engedem, a 6 évest heti 2x10 percre, a 4 évest 2x5 percre. Ilyenkor óvodás logikai játékokat játszanak. Ennyire engedem.
2020. jan. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%
Két éves lesz lassan, sosem tiltottam neki. Nálunk úgy működik, hogy lezárt állapotban kapja meg, megnyomja a középső gombot és onnan el tudja indítani a fényképező funkciót. Kóddal lezárva más nem működik. Nagyritkán jut csak eszébe, akkor kicsit nyomkodja, készül pár fekete kép vagy a plafonról és ennyi. Sokszor van a telefon ledobva a kanapéra vagy egyéb elérhető helyen és hozzá sem nyúl. Az apjával meg az ő telefonján lévő galériát nézegetik néha. Nem látok ebben semmi rosszat. Így meg is kapja meg nem is.
2020. jan. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
13%

Mi elég hamar megmutattuk neki a telefont.. "Akaratunk ellenére..." Nem így terveztük... De.

Rengeteget kell(ett) vele hosszadalmas ultrahangokra járni. Csak úgy tudta az orvos megcsinálni a vizsgálatot, ha nyugodtan feküdt. Úgyhogy ment neki a Bogyó és Babóca.


Azóta már 3.5 éves, ha itthon van, és nem oviban, be szoktam neki kapcsolni evéshez a mesét. Ez van, rászokott...

De nem hiszem, hogy ettől a napi pár perctől baja lenne. Tv-t csak 3 éves korától nézheti.

2020. jan. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

Én nem vagyok egy bioanyu de a telefont soha nem adom a kezükbe (5 és fél éves ikrek). Tabletet a nagyszülőknél néha megkapják, vagyis kb kéthavonta pár napig napi max egy órát játszanak rajta. Itthon tablet sincs. Tévében mesét nézhetnek (HBO GO-n vagy Nick Jr-on).


Nálunk simán áll az “amit szabad Jupiternek, nem szabad a kisökörnek” örökérvényű mondása. Vagyis nekem szabad mert felnőtt vagyok, nekik meg nem mert gyerekek. Bort is szoktam inni, vagy autót vezetni, nagy konyhakéssel vágni..., azokat se kezdem magyarázni hogy miért nem lehet nekik.

2020. jan. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%
Nem engedem, 4,5 és 1 évesek. Legfeljebb néha velünk együtt megnézi a nagya fotókat rajta, de az ő kezében sosincs. Nyomkodhatja majd még eleget. Úgy magyarázom el, hogy még nem neki való, ha nagyobb lesz, kap ő is, és ennyi. Teljesen elfogadja.
2020. jan. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
30%
Neked ne legyen gyereked, ha már ez is feladja a leckét, hogy hogy magyarázod el, hogy valamihez nem elég idős...
2020. jan. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
En ugy vagyok ezzel hogy olyan vilagot elunk hogy mindenkepp az elet resze.de igyekszem nem elottuk telefonozni csak ha hivasom van.
2020. jan. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!