Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fura, ha egy kisgyereket...

Fura, ha egy kisgyereket Tamásnak szólítanak?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik a Tamás név, de csak így, Tamásként, a Tomi nem. Más becézést meg tudtommal nem nagyon használnak a Tamásra. Persze tudom, az oviban, suliban biztos rögtön Tomi lenne belőle, de én szeretném Tamásnak hívni. Szerintetek fura, ha egy babát, kisgyereket nem Tominak, Tomikának, hanem Tamásnak szólítanak?
2018. máj. 12. 07:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben ez a neve és nem lány, akkor nem fura...
2018. máj. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Te/ti úgy hívjátok ahogy akarjátok, de a külvilágnak úgysem szabhatjátok meg.

A rokonaim között van egy Gàbor, az összes rokonnak mindig is Gàbor volt, de senki másnak

2018. máj. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Volt általánosban egy osztálytársam, mindenki Gergőzte, de a húga Gergelynek szólította. Furi volt elsőre, de megszoktuk. Nyugodtan Tamásozhatod a babádat, senki nem fogja megtiltani. :)
2018. máj. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van olyan ismerősöm aki kiskora óta mindenkinek Tamas.


A bátyám is Tamas volt öt se sűrűn beceztuk, de ha mégis ő Toma volt.


A második nagy eséllyel nálunk is a Tamas nevet kapja, én pont a Tomi becezesert vagyok oda

2018. máj. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két Tamás nevű osztálytársam is volt, igaz, középiskolában, de mindkettő azzal kezdett, hogy arra kér mindenkit, ne Tomizzàk őket. Semmi furcsa nem volt benne.

Talán ez is az oka, hogy számomra a Tamás nem Tomi automatikusan, és fel sem tűnne, ha így kéne szólítanom egy kisgyereket.

Rokon kislány amúgy Nóra, a szülők kérésére mindig is így szólítottuk, bár amennyire tudom, a suliban Nórizzák.

2018. máj. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
kisfiam Olivér. Utálom az oli becenevet, mindenki Olivérnek szólítja, mert mondtam hogy ne olizzák. Nem furcsa nekem.
2018. máj. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Becezheted Tamáskának is. :) De a te szíved joga eldönteni hogy akarod e becezni vagy sem. A kisgyereket alapból célszerűbb eloszor a teljes neven szolatni es nem a becenevén, hogy azt tanulja meg :)
2018. máj. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk egyik barátunkat, Pistát a barátnője szigorúan Istvánnak szólítja mindig. Mindenki másnak Pista, Pisti, Pityu, stb.
2018. máj. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem ha ez a neve és nem kislány.
2018. máj. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam Tamás az apja után. Mindig is úgy mutatkozik be hogy X Tamás. Van aki Tominak hívja, Tomikának , sőt Tomónak, ettől kiraz a hideg..ismerősöm kisfia szintén Tomi őt Toti nak hívják na ez nekem nem tetszik én nem is így becézem de nekik ez tetszik. Akkor Tamàsozom a fiamat ha valami rossz fát tett a tűzre😂 szép név illik a fiamhoz. Nem fura egyeltalan ha nem becezed!
2018. máj. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!