Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért folyik mostanában a...

Miért folyik mostanában a csapból is az, hogy gyereket vállalni hatalmas szívás?

Figyelt kérdés
Lehet erre vagyok kiéleződve, nem tudom, de komolyan mondom ma már többször hallom, hogy a gyereknevelés az élet legszörnyűbb, legnehezebb dolga, mint azt, hogy az élet csodája. Ezt hallom a barátnőimtől, a rokonaimtól, ezt látom facebookon, youtubeon, instán, sokszor itt is. Néhány éve azért nem volt ennyire rossznak beállítva az egész, vagy csak engem nem érdekelt a dolog. Ez a rengeteg panaszáradat teljesen elveszi a kedvem a gyermekvállalástól. Persze mesélnek az ismerősök sok jó dolgot is, de a rengeteg rossz mellett eltörpülnek ezek a boldog pillanatok. Rosszul látom vagy más is észrevette, hogy manapság ez divat lett? Tudom, hogy nem egyszerű feladat, de tényleg ennyire rémes lenne?
2020. jan. 18. 20:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
21%
Szeretik sajnáltatni magukat az emberek. Jól esik egy kis mártírkodád, h aztán vígasztalják, dícsérjék őket.
2020. jan. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
22%
A panaszkodás már régóta nemzeti sportá fejlődött. Ahol ilyesmit meghallok, már futok is tovább. A gyengébb idegzetűek ettől lesznek depressziósak.
2020. jan. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
78%
Ez nem divat, hanem egyre többen felvállalják, hogy nem olyan rózsaszín az élet gyerekkel, csak a legritkább esetben olyan nyugodtak, mosolygósak, kiegyensúlyozottak a mindennapok, mint amit a reklámokban sugallnak. Csak gondolj be, mivel jár a gyereknevelés, az állandó, 0-24-es készenlét, alig van időd magadra, a hobbidra, stb. Ha van a környezhetedben kisgyerekes/gyerekes család, akiknek jobban beleláthatsz az életébe, rájössz, hogy a gyereknevelés sok lemondással is jár.
2020. jan. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
83%
Nem divat. Egyszeruen elmondjak a velemenyuket lehet valako nehezebben eli meg a gyerekvallalast es azt ami vele jar. Igen valoban baromi nehez rengeteg turelem kell hozza es mikor gyereket vallaltam tudtam hogy nehéz lesz de nem azt hogy ennyire. Persze nagyon szeretem a babam es rengeteg vidamsagot boldogságot hoz az eletembe. De teny hogy nehez feladat. Mindegyik kornak megvan a maga szépsége de a maga nehezsegei is meglesznek mindig. Ha nagy lesz akkor is. Hagyd figyelmen kivul ha valaki ilyet mond hogy nehez vagy ne olvasd el vagy akarmi. Nem kell ezzel torodni ha te mashogy gondolod. Engem nemzavar mindenki maga erzi hogy milyen ez az egesz
2020. jan. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
71%

4es vagyok

Teljesen egyetertek a 3assal

Szeirntem se divat csak sokan a jo oldalát mutatjak a gyerekvallalast. Valaki meg bevallja hogy nehez

2020. jan. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
88%
Gyerekvallalasnak*
2020. jan. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
20%
Mert az és semmi jó nincs a kölyökben. Undorodva nézem őket ahogy rám néz a pofajaval miközben cumizik. Ebben oszt mi a cuki? Irritáló inkább.
2020. jan. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
59%

Magyar egészségügy/oktatás/politika/bérek/ szegénység miatt.


Meg nagyon farasztó lehet még 8 vagy 10 óra munka után meg a gyerekkel foglalkozni,tanulni stb.


Nem biztos hogy egeszségesen születik vagy az marad.


Nagy felelősség. Pl telefonalsz,addig kieshet az ablakon, lenyelhet valamit stb. És mész emiatt a börtönbe hogy nem figyeltel rá.


Az apuka elhagyhat/megcsalhat.


Esélyes hogy ha fel nő letoj,sok idős magányos nenit bácsit ismerek. Inkább idegenekkel beszelgetnek mert a gyerekei,unokai letojják meg karácsonykor is.

2020. jan. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
42%
Uristen 7es remélem ez nem igaz amit irtal. Mert ha igen akkor nehez sors var a gyerekedre nagyon. Elore sajnalom lehet benne lesztek a hiradoba is.... Mennyi ilyen anya van aki felcsinaltatja magat aztan meg betekeri egy takaroba a gyereket es otthagyja valahol mert a felneveles mar nem jatszik. A te fejedben is ilyen beteg gondolatok lehetnek ha ez igaz.
2020. jan. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem egyrészt lehul a lepel és ma már bátrabban kimeri mondani 1 nő, hogy gyereket nevelni nem CSAK csupa móka és kacagás. Ez máig szinte tabunak számított.

Régen nem volt net ahol boldog boldogtalan elregélt mindent.

Másrészt ahogy a terhesség is csupa rózsaszin vattacukros mázként van előadva (pedig nem az) sokakban ez az ideológizált kép él,a gyereknevelésről detto. Aztán jön a hopp meg a kopp, hogy bizony bizony még se olyan mint a reklámban.

Van ismerősőm aki 40 évesen szülte lombikkal a gyerekét. Folyton folyvást panaszkodik. Tipikus az a nő akinek karrierje volt, imádott túrázni biciklizni puccos életet élni. Na most "kapott" egy gyereket aki kész idegi ronccsá avanzsálta. Hiába 2 éves alig alszik durván cicifüggő, többemberes nehézesetű gyerek. 0 magánéletük. Ő már szerintem 100x megbánta hogy szült.

Nekem 2 lányom van. Rengeteg nehézségünk volt/ van. Nem szépítem nekem is vannak napok mikor lemerül az elemem, néha kiszaladnék a világból. De a világ összes kincse nem ér fel velük, nagyon szeretem a gyerekeim. Én nagyon szeretnék 3.babát is.

2020. jan. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!