Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, mennyi félretet...

Mit gondoltok, mennyi félretett összeg lenne az ideális egy gyermek születése előtt?

Figyelt kérdés
Irhatjatok azt is, hogy nektek mennyi volt, és ehez képest mennyit gondoltál volna. :)

2020. jan. 20. 13:37
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Leírom a sajatom is, mi stabil 1 milliót mindig tartunk. Egyenlőre nem vagyok terhes de tervezzük, viszont nem tudom mennyi lenne az ideális félretett összeg hozzá.
2020. jan. 20. 13:40
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Persze kell félretett pénz, de 1 M-ból fél évig huznátok max ki, ah albérlet vagy lakástörlesztés is van.


Ami fontos, hogy legyetek biztosítva, pl baleset, munkaképtelenség esetére.


Aztán legyen azért a kezdö baba dolgokhoz pénz, de ez max 200.000Ft-*bol azért már szinte mindent meglehet venni, ha nem márkás és mindenböl új kell.


Ha a hónap végén mindig marad rendesen pénzetek akkor nem lesz gond. Ha már most napról napra éltek, akkor a babától sem lesz jobb.

2020. jan. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szerencsére nincs hitelunk, és nem albérletben lakunk. Nagyjából havi 150-et szoktunk félretenni, de nem nelkulozunk semmit jelenleg. Ha jobban odafigyelünk ez az összeg lehetne több is
2020. jan. 20. 13:47
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Nekünk nem is volt konkrét félretett pénzünk a gyerek miatt. Keresünk úgy hogy számlákkal, lakástörlesztővel mindennel együtt is marad elég pénz a számlánkon. Szóval ha jönne egy hirtelen nagyobb kiadás, nem ijednénk meg. A baba holmiját a 9 hónap alatt szép apránként megvettük. Mikor mi volt jó árban. Szóval nem kell félretett pénz. Elég a stabil kereset
2020. jan. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ez nem fix összeg


Dolgoztam anno pénzügyi tanácsadóként.


A stabil háttér az, ahol legalább 2, de inkább 3 hónapra elegendő tartalék van a jelenlegi életvitel mellett.

Ez a legszükségesebbekre általában 5-6 hónapog elég.

Nyilván, akinek nincs ez a tartalék mögötte, annak nincs ekkora különbség az életvitelszerű kiadások, és a legszükségesebb, minimum kiadások közt..


Tehát nem mindegy, hogy egy 45 nm panelt kell fenntartani, vagy egy 200 nm-es házat.



Nekünk 3 havi fizunk van tartalékban...

Plusz nyugdíjra, ltp-re teszünk félre.

2020. jan. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Annyi, amennyi gyed alatt kiesik.


Én 2 évig szeretnék itthon maradni a gyerekkel. Mielőtt teherbe estem 2 évig úgy éltünk, mintha gyeden lennék, félre raktuk.


120ezerrel fogok kevesebbet keresni gyeden, így 24x 120.000, kB 3 milliónk van félre rakva.


Én így éreztem magam bebiztosítva. Inkább akkor hiányoljam azt a pénzt, mikor még csak ketten vagyunk, és ne akkor mikor már hárman.


És ez a pénz egy külön számlára ment, ami csak az én nevemen van, így ha esetleg a férjem bekattan, van mihez nyúlnom. Ezt ő is megértette, elfogadta.

2020. jan. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Annyi, amenniy elég 3 ember minimum fel éves eltartására minden költséggel együtt, életszinvonal esés nélkül akkor is, ha mindkét felnőtt jövedelem nélkül marad.
2020. jan. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

Sokmindentől függ. Pl a jelenlegi életszinvonal.

Nekünk most 3 milliónk van, de eddig havi 800 ezerből éltünk (csed-em 500 felett van). Mivel a férjem nem keres jól, ezért kellett ez a nagyobb megtakarítás, mert a gyed max sokkal kevesebb.


Amióta CSED-en vagyok, próbálunk csak annyit költeni mint a férjem fizuja+gyed, hogy kicsit szokjuk.

Ami sikerül is, mert kevés a hitelünk (pont most csökken fundamenta lejárat miatt) + főzök és házhoz rendelem a bevásárlást, így nincs összevissza vásárlás +baba anyatejes és rengeteg pelust, törlőkendőt kaptunk, így eddig kB az oltás volt nagyobb költség


Baba elég nagy kiadás, de ez is igenytol függ. Nálunk kB 1 millió volt, de Adamo hinta, több részes baba bútor, légzésfigyelő is lett véve, ami nyilván nem legszukseglet.

2020. jan. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem reális így a kérdés, szerintem sok tényezőtől függ.

Nekünk havi 600 ezer jelenleg a fix kiadásunk, ebben nincs bent az alkalmazott járuléka+ a bére + a benzin a kocsikba.

Nekünk több millió van félrerakva.

2020. jan. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem gondoltam ebbe így bele. Számomra megnyugtató, ha 1 millió forintunk mindig van, így annyi mindig van. Ezen felül már egy ideje egészségpénztári számlára gyűjtögetünk, hogy gyermekszületésnél mindketten visszautaltathassuk adójóváírással együtt a számlánkra a maximális 1-1 millió forintot. Így a születésére 3 millió forintunk biztos lesz a beszerzendő bútorokon, tárgyakon felül.

Nem tervezzük, hogy ezen felül jelentősebb megtakarítás képzéséhez kötnénk a babavállalást. Sokkal rosszabb anyagi körülmények között is megoldják emberek.

Egyikünk fizetését mindig is félretettük, így nem fog földhöz vágni a gyed-es időszak remélhetőleg, de nyilván fel vagyunk készülve rá, hogy nehezebb lesz egy picit anyagilag. Mindketten ugyanannyit teszünk kb. a közösbe, amin változtatni fogunk, hogy onnantól kezdve, hogy én otthon maradok a babámmal és a férjem válik a családfenntartóvá, biztosítást kötünk rá. Ezzel mindketten egyetértünk és így látjuk jónak.

2020. jan. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!