Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nem tudom lenyelni a...

Ha nem tudom lenyelni a gyógyszert (semmilyet) vállalhatok gyereket?

Figyelt kérdés

Sosem szedtem fogamzásgátlót.

Ha fájt valamim gyógyteat ittam vagy a gyógyszert porrá törve vízben ittam meg. Próbáltam persze lenyelni régebben, mindig 'visszajott', oklendeztem, sírtam, hánytam. Mindig ez lett a vége

Most leszek 23 éves es a párommal szeretnénk babát de aggodom hogy a terhesség alatt es utána sok gyógyszert kell szedni es félek kicsit. Természetesen a babaert mindent igy ha muszáj megtanulom lenyelni es felnoni. :(

Köszönöm a segítséget kérlek ne ítéljetek el!!!



2020. jan. 21. 00:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Nem értem az összefüggést... mi köze a két dolognak egymáshoz?

Nekem os mindig össze kell törnöm a gyógyszereket, mert nem tudom lenyelni. Szerintem nincs ezzel semmi gond.

2020. jan. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom, honnan veszed, hogy terhesség alatt gyógyszereket kéne szedni. Pont, hogy lehetőleg minél kevesebbet. Gyógyszer a betegségekre kell. A terhesség nem betegség. Ergo: nem rá gyógyszert szedni. Utána meg pláne. Esetleg vitaminokra lehet szükség, de az meg nem kötelező.

Ettől függetlenül még ráértek, nem a gyógyszerszedési problémák miatt, hanem egyéb értelemben nem vagy érett a gyerekvállalásra. ELŐBB nőjj fel, és aztán vállalj gyereket.

2020. jan. 21. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Inkább még nem. És nem a gyógyszer miatt...
2020. jan. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Semmilyen gyógyszert nem kell szedni sem várandósan, sem a szoptatás alatt. Ne ezen múljon. 😊
2020. jan. 21. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Ha a szülés a gond, ott majdnem mindent szúrnak.
2020. jan. 21. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Nekem 3 "gyógyszert" kellett szednem. Terhesvitamin, magnézium, vastabletta.


A magnézium van már por formában, a vastabletta nagyon kicsi akkora, mint a fogamzásgátló, így azt össze tudod törni, egyedül a terhesvitamin olyan böhöm nagy, hogy nem tudom mennyire hasznosul az összetörve. De az orvos biztos segíteni fog ebben. Biztos van rá megoldás, hogy be tudd venni. Ha jó a vérképed egészségesen étkezel, akkor lehet elég valami szirupot vagy pezsgőtablettát multivitamin.


Ha csak ez tántorít el a gyermekvállalástól az hülyeség.

2020. jan. 21. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%
Én gyerekkorom óta nem tudom lenyelni a nagyobb gyógyszereket, így a mai napig összetörve veszem be, a vitaminokat is, máshogy nem megy. A terhes vitamint is így szedtem.
2020. jan. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

A legtöbb gyógyszert nem is ajánlott szedni terhesség alatt. Szüléskor, terhesgondozáskor meg inkább szurkálnak. Terhesvitamint nem kötelező szedni, de ha szeretnél, majd azt is összetöröd vagy veszel por alakút. Ha meg valami miatt (és nem a terhesség) mégis kell szedned gyógyszert vagy vitamint, akkor megoldod, ahogy eddig.

De szerintem se vállaljatok még gyereket, ha még önmagad szerint sem nőttél fel.

2020. jan. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
Miért kéne a terhesség alatt sok gyógyszert szedni? Nem kell. És ha porrá törve le tudod nyelni, akkor meg van oldva és kész, mire vagy kíváncsi? Ne haragudj, de én sem értelek.
2020. jan. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%
Asszem van terhesvitamin is por formájában, nem?
2020. jan. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!