Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van valami megoldás arra hogy...

Van valami megoldás arra hogy egy gyerek megtanulja lenyelni a tablettas gyógyszert?

Figyelt kérdés
Nem tudom találkozott e már valaki azzal a problemaval hogy a gyereke nem tudja lenyelni a gyógyszert.., Nem arrol van szó hogy nem akarja, mert próbálkozik, - csak úgy érzi megfullad tőle. amig csak lehetett mindenből a folyékony verziót kértem. de most már 11 éves..
2019. okt. 3. 09:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

18 évesen az ici pici fogamzásgátló vilt az első anit le tudtan nyelni, addig mindent széttörtem és egy kanál cukorral vettem be, de néha még így is 'lezárt a torkom' és nem sikerült.

Most 32 évesen is van hogy megküzdök vele

2019. okt. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mint írod, nem az a probléma, hogy nem tudja, hogy kell. Így nincs is hogyan megtanítani őt. Nyílván az lenne a legjobb, ha le tudná nyelni, de ha nem tudja akkor sincs tragédia.


Amiből tudsz vegyél szirupot, rágótablettát, zseléstablettát, a többit pedig ahogy az első is írja, törd össze rakd bele ételbe, teába (csak ne cukorba, inkább mézbe), így rosszabbra felszívódása, de nyílván jobb, mintha egyáltalán nem venné be.

2019. okt. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon könnyen ment, bezzeg most, 30 évesen összeszorul a torkom, nem akar lecsúszni.


Nekünk gyerekkorunkban kettétörték(vagy több felé), és sok vízzel ment le, vagy pudingban, aminél eleve nagyobb darabokat nyelsz.


Szerintem valami pszichés gát miatt nem megy le az embernek(pl félelem a fulladástól, kellemetlen érzéstől).

2019. okt. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lehet ilyenkor próbálkozni akármi más egyébbel... pl kis méretű vitamin, rágótabletta, de lehet mittudomén m&m's cukorka is, amit tanuljon meg egyben lenyelni a gyerek. Ha az megy, a gyógyszernek is mennie kell.

Nálunk kezdetben úgy ment, hogy tegye a nyelvére (előre! mert hátul esetleg öklendezhet tőle, ill. ott érzékeli a keserű ízeket, tehát reflex, hogy ilyenkor zár a garat) és igyon. Sokat és folyamatosan. Ki volt készítve a pohár és volt, hogy a 3. pohár vízzel ment csak le. Igaz, ekkor cca 5 éves volt.

6 évesen már a tablettát preferáltuk mindenben a szirupokkal szemben. Most 8 évesen meg a kisebbeket már víz nélkül is...

2019. okt. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az öcsém ugyanilyen volt, sőt, ő a szirupot is azonnal kihányta. Nála a kapszula volt a megoldás. Azt minden további nélkül le tudta nyelni.
2019. okt. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

6 éves fiam sem tudja lenyelni. Bár ő utalja az összes gyogyszert, mindig kérem, hogy folyékonyat irjanak, ha néha beteg, mert azt a teajába beleteszem, úgy megissza.

Esetleg összetöröd és mézzel? Én sokáig igy vettem be a gyógyszert, néha még a fog.gátlónál is öklendezek, pedig picike.

2019. okt. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam, hogy töltök egy pohár innivalót, jó nagyot belekortyolok, de nek nyelem le, hanem tartogatom a számban, ebbe dobom bele a gyógyszert, így nem ragad le, meg ha gyorsan nyelek, akkor semmi íze sem oldódik ki. Olyan, mintha csak innék.
2019. okt. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Lekvárba tedd neki bele, vagy mogyorókrémbe, mézbe. Amit szeret. Az én lányom is lekvárral vagy nutellával veszi be a gyógyszert. Már 8 éves elmúlt, de ahogy te is írod, nem bírja simán lenyelni.
2019. okt. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom lenyelni, nyelési zavarom van. Tablettát összetörve lekvárral veszem be. Lehet kapni valamilyen nyeléskönnyitö gélt, direkt gyógyszer bevételhez, nem tudom a nevét, keress rá.
2019. okt. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
2019. okt. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!