Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miből nevelik fel hazánkban a...

Girlll3 kérdése:

Miből nevelik fel hazánkban a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Tudom, pénzből. De olyan kevés fizetéseket kapnak a közalkalmazottak, javarészük 200 alatt keres. És azt hallgatom, hogy jön a harmadik, meg pl négy gyerekem van... Hogy? Apuka keres marha jól vagy mi a fene van? Én a saját keresetemből még otthon élek. Lakás sincs kilátásban, nemhogy gyereket nevelni. Apukák dolgoznak multinál vagy vállalkozásuk lenne, hogy megengedhetik maguknak a gyereket?

2020. jan. 23. 19:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
84%
Mindketten közalkalmazottak vagyunk, két gyerekünk van és 550 000 körül van kettőnk fizetése. Ezt nem gondolom rossznak. Gondolkozunk, hogy legyen-e harmadik,de nem a pénz miatt hezitàlunk :)
2020. jan. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
82%

Egyikünk sem közalkalmazottként dolgozik.


Férjem átlagosan keres.

Amikor dolgoztam kevesebbet keresett( váltott itt jobb lett a fizu, plusz közelebb lett) akkor az enyém volt több.


Amikor mindketten dolgoztunk megalapoztuk, hogy ne legyen hitelünk.


Vacilláltunk a 3. Gyereken, még nem végleges, hogy lesz-e.

Meg lehet kövezni, de a babaváróval ( felvettük)hamarabb be merjük vállalni.

Nem azért , mert abból tervezzük felnevelni, hanem egy jó nag biztonsági hálónak érzem magunk mögött

2020. jan. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
17%

Mi közalkalmazottak vagyunk, fejenként több állással. 7-900 között lenne a kettőnk nettója, ha nem lennék itthon 1 évessel. Maxot kaptam csedből (400) és gyedből is (150), hát azért én rágódom, mert minden hónapban kevesebb pénz van a számlámon, páromét nem ismerem.


Szerintem ha vki nem örököl ingatlant, és nem is vesz fel hitelt és fiatal is (nálunk páromnak 25, nekem az egyetemen kívül 7 èv munkaviszonyom van), akkor közalkalmazottként nem lehet nyugodtan gyereket nevelni.


Nyugodt alatt azt értem, nekem az a minimum nyugalom, hogy egy elromlott helyett fizu előtt 2 nappal is ki tudj fizetni pl egy mosógépet (és egyáltalán, legyen teljesen mindegy hogy hónap melyik része van) illetve hogy legyen annyi pènz félretéve, amiből baj esetén 6 hónapig megèl a család. A gyerekek kapjanak fejenként egy kis lakást vagy vmi jelentősebb támogatást. Ne kelljen a pepco-ban ruhát venni a gyereknek, illetve ne a fizetés alapján kelljen állást választanunk. Meg tudjuk csinálni az esedékes felújítást. Legyen autó illetve tartalék pénz ha hirtelen tropára megy, be kelljen hitelből venni (egy idòsebb használt kocsit mondjuk).


Nyaralást, fodrászra ilyesmit én lexrom, nem járunk moziba, étterembe, wellnessre, de a gyerekvállalás iszonyat nagy anyagi beruházás.

2020. jan. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
94%

Férjem felső vezető ő keres többet, én közép vezető voltam egy 600 fős magyar cégnél. Nem volt rossz kerestem de azért kevesebb mint a férjemé. Most épp gyeden vagyok így nyilván nem sokat kapok. 1 gyerekünk van és még egyet szeretnénk.


Szerintem mindig az elsőt nehéz bevállalni utána könnyebben mondasz igent a következőre. De sajnos sokba kerül felnevelni őket és nem picinek hanem később lesz igazán drága.

2020. jan. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
49%
Azért elég sértő az a feltételezés hogy biztos apuka keres jól. Képzeld, van ahol a nő keres többet. Egyébként két közalkalmazotti fizetésből tényleg csak nyomorogni lehet. De ott lehet hagyni a közszférát.
2020. jan. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 DakotaDamon ***** válasza:
70%

A férjem közalkalmazott, én multinál dolgozom vezető beosztásban, kettőnk közül én keresek jobban. Ebből folyamatosan tettem félre, van megtakarításunk, de a babavárót felvesszük ahhoz, hogy az albérletből elköltözzünk.

Most várjuk az első gyereket. Amíg nem megyek vissza dolgozni, a férjem fizetéséből fogjuk nevelni (plusz GYED), illetve vállalunk mellékest, amit tudunk.

Nem érzem úgy, hogy ne "engedhetnénk meg magunknak", hogy gyerekünk legyen (különben nem is vállaltuk volna).

2020. jan. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
94%
Sok gyerekünk nincs, nem is lesz, ketten vannak, ennyi marad. Nálunk nem apuka keres jól, hanem én, egyéni vállalkozó vagyok, jelenleg 300-400 ezer között hozok egy hónapban, lehetne több is, de momentán limitált a kapacitásom az 1 éves kisebbik miatt. Férjem 200-250 között keres, úgyhogy gyengébb hónapban 500, jobb hónapokban 650 körül van a havi bevétel. Most kap a férjem a kisebbik után gyed extrát is, úgyhogy most az ő fizuja is 400 fölött van emiatt, de ez ugye átmeneti. Jól élünk, de ára van, én nem babáztam nyugiban két évet, 3 hónapot hagytam ki a szülések után. Egyrészt azért, mert a katás juttatás kb. semmi, de ennél nagyobb baj, hogy az ügyfelek keresnének ugye mást, és kezdhetnék elölről mindent. 4,5 éves a nagy, azóta dolgozom alvásidőben, hetente többször késő este/éjszaka. Vagy apjukkal váltásban, azaz ha ő hazaér, én leülök dolgozni. Szóval nem sokat alszom, de tőlük nem akarom elvenni az időt.
2020. jan. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
77%

Férjem a munkahelyén 300-350 körül keres, van egy vállalkozása mellette, abból szokott lenni 100-200e körül bevétel, én március közepén szülök, amióta szülésin vagyok nagyjából 130e Ft a bevételem, előtte 200 körül volt a fizum. Mindketten állami cégnél dolgozunk. 1 gyerekünk van, aki 7 éves. Megvagyunk a fizetésünkből, nálunk jelenleg ami sokat visz el az a lakáshitel, de már csak 7 hónapot kell fizetni, havi 200e Ft + van egy fundamenta számlánk ami a gyerekeké lesz az havi 20150 ft, és 50000 Ft megy minden hónapban a megtakarítási számlára, az is a gyerekeké lesz. Rezsi kijön 50 körül, kaja stb kB. 70-100e Ft. Autónk nincs, tavaly tavasszal eladtuk (+2 motort is), ezekre havi 60e Ft ment, de ennyivel beljebb vagyunk. Majd ha a lakást kifizettük, veszünk megint autót, ha össze gyűjtöttük.

Megengedhetjük magunknak a gyerekeket? Nem szenvedünk hiányt semmiben igazából, és tudunk félre is tenni... Egyenlőre úgy érzem igen, de jó kérdés, hogy mi lesz 3 év múlva,ha újra dolgozni fogok... Abból van mindig probléma, hogy ki vigyázzon a lányunkra, ha mondjuk mindketten estig dolgozunk, vagy reggelre megyünk... Nagyobbikkal ilyen gond már nem lesz de megint lesz egy kicsi akit hozni vinni kell, a szüleim 60 km re laknak, a férjem szülei közel, de ők is dolgoznak mindig probléma, ha vigyázni kellett az unokára.

2020. jan. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
25%

Én csak arra tudlak buzdítani hogy hagyd ott a francba ha nem vagy elégedett. Én most mondtam fel tanárként, kaptam kemény 135 ezret 6 év tanulással nyelvvizsgával, az új helyemen 240 ezret kapok nettó és még ez tud feljebb menni. És az a durva hogy csak a nyelvtudásom kell hozzá, diploma nem.


Egyébként elég érdekes a kérdés.. Indiaban kb havi 20 ezerből élnek és nézd meg mennyien vannak..

2020. jan. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Jó, Indiában sokan vannak... de ott milyen életszínvonal van.
2020. jan. 24. 10:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!