Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ilyen gyerekeket...

Hogyan lehet ilyen gyerekeket nevelni?

Figyelt kérdés
Nincs még gyerekem de majd szeretnénk minimum kettőt. A legtöbb helyen azt látom, hogy a testvérek irigyek egymásra, nem szívesen osztoznak egymással. Kevés helyen látom azt, hogy már gyerekként is segíti az egyik a másikat, mármint például az idősebb testvér ellátja a maga módján a kisebbet, tanácsot ad neki mondjuk tanulásban, megvédi és hasonlók. Ez olyan ritka. Legalábbis az én környezetemben. Ez mind nevelés kérdése? De ha az, akkor a legtöbben rosszul nevelik a gyerekeket?

2019. okt. 1. 07:24
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem, hogy leginkább kisebbekre gondolok, olyan 10 éves kor alatt egészen kicsi korig. Mert általában mindenhol kialakul egy normális kapcsolat nagyobb korukban.
2019. okt. 1. 07:26
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Ez nézőpont kérdése. Szerinted ez jelenti a jó testvérséget, és szerinted rossz szülő az, aki nem éri el, hogy a nagyobb gyerek gondját viselje a kisebbnek.


Én meg úgy látom, hogy a gyereknek tanácsot adni, segíteni a tanulásban, az a szülők dolga. Szerintem pont attól lesz valaki rossz szülő, ha ezt a felelősséget átpasszolja a nagyobb gyereknek. Mert nem testvért szül az ember, hanem elsősorban gyereket. Akinek épp annyi törődés jár, mint az elsőnek.

2019. okt. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%
MAjd ha lesz gyereked, akkor rájössz, hogy a nevelés nem túl sokat számít!
2019. okt. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Négyen vagyunk testvérek, az egyik testvéremet kifejezetten nem szeretem, folyton veszekedtünk, amikor kicsik voltunk, nagyon irigy volt, nem lehetett vele játszani soha. A másik két testvéremmel nagyon jó a kapcsolatom mai napig. Ugyanúgy voltunk nevelve. Nem ezen múlik.
2019. okt. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Egy 1,5 évvel fiatalabb öcsém van. Mindig féltékeny voltam rá, folyton verekedtünk, veszekedtünk. De ha bárki bántani merészelte akár szóban, akár tettlegesen mindig megvédtem. Mindig mondtam, hogy senki nem hülyézheti le, csak én😅 suliban is segítettem neki. De amit láttak kívülállók nem úgy nézett ki, mintha olyan jó tesók lennénk. Lehet te is csak ezt a felszínt látod.
2019. okt. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem irreális elvárásais vannak, kedves kérdező.

10 év alatti gyerektől elvárod, hogy tanulási tanácsokat osztogasson a kistestvérének, mikor neki is 0 élettapasztalata van?

Nekem 4 gyerekem van, 7, 4,3, 1 évesek. Szeretik egymást, pl a két középső állandóan együtt van, etetik egymást, "olvasnak" egymásnak, játszanak meg ilyenek, aztán 2 perc múlva osszevesznek valamin és megy a hiszti. :D

A legkisebbet is imádják, de néha rá is mérgesek, hogy elvett egy kisautot vagy akármit. Ez ilyen. Ne várj el 3-5 éves gyerekektol teljes empatiat és toleranciát, hiszen még meg sem értek ezekre a dolgokra.

A 7 evesemen látom, hogy kezd komolyodni, le tud mondani a kedvenc játékáról a kisebbek javára, de még ő is kiakad néha ami tök természetes szerintem.

2019. okt. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk is az van, amit már itt írtak: váltásban vannak jóban illetve vesznek össze. És a nagy is úgy van vele, hogy a "kistestvéremet csak én bánthatom" :) Szóval folyton megy a szurka-piszka, de - pláne ha nincs jobb :) -, nagyon jókat röhögcsélnek együtt és amolyan bajtársias a viszonyuk.

Azzal szerintem sem szabad visszaélni, hogy a nagyra tukmáljuk a kicsit. Meg lehet kérni segíteni ebben-abban, ugyanúgy, mint a ház körül bármiben, és meg is dicsérni érte, de ne legyen kötelezően az ő feladata, hiszen a testvére nem az ő gyereke és felelőssége.

Példaként múltkor muszáj volt vinnem őket is dokihoz magammal, a villamoson olyanok voltak, mint két kisördög, mindenen összevesztek (kinek a kezében legyen a kulacs, ki üljön az ablaknál), kígyót-békát kiabáltak egymásra, és rohangáltak (volna). De a váróban aztán egy órát végig csendben elpakolásztak azon, hogy egy zacskó cukorból csak 3-at választhattak fejenként, amely nehéz döntéshez extra cukin "tudományosan" ízesítés és méret szerinti különböző kupacokat csináltak. A villamoson ülők ezután tuti meg voltak róla győződve, hogy két neveletlen, netán valami extra viselkedészavaros, egymást szívből utáló tipikus mai gyerekem van, a váróban meg mindenki el volt olvadva és dicsért, hogy milyen csendes, rendes, komoly, egymást szerető testvérek :D

2019. okt. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Félreértettetek egy kicsit. Ez nem egyenlő azzal, hogy valaki rossz szülő és nem is az idősebbre akarnám hárítani a feladatokat nyilván. Leírom peldakkal amire gondolok.


Van egy ismerős testvérpár, 7 és 12 évesek. A 12 éves lány tippeket ad az elsős testvérének, hogy hogyan tanuljon. Teljesen magától, senki nem kéri rá, és a kistesó ezeket fogadja, ettől függetlenül persze veszekedni is szoktak de nem az a jellemző rájuk. Ezzel szemben van a rokonságban egy 8 és 11 éves testvérpár akiknek eszükbe se jut segíteni a másiknak, bármiről is legyen szó.


Másik rokon gyerekek ha közösen kapnak valamit, elfelezik és nem sajnálják annyira egymástól a dolgokat. Egyik barátnőm gyerekei pedig egy darab kövön képesek összeveszni és soha nem osztoznak semmin.


Mindenki más és más, de vajon mitől függhetnek ezek a dolgok!?

2019. okt. 1. 12:10
 9/12 anonim ***** válasza:
Az emberi természet, kedves kérdező, kifürkészhetetlen. Felnőtt emberek is ezer félék. Vannak kedves, segítőkész, nyugodt, barátságos, udvarias emberek, de vannak goromba, szemtelen, egyáltalán nem empatikusok is. A jellem már gyerekként is velünk van. Nem azért leszel olyan amilyen mert jól neveltek. Nagyon sokat számít a "kezdő csomag" amit kapsz. :)
2019. okt. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%
Tudom, hogy le fogtok pontozni, mert el se tudjátok képzelni, hogy ez lehet a valóság. Az, hogy valaki mennyire jószívű a testvérével az nagyrészt a szülők anyagi viszonyán múlik. Az a gyermek, aki sohasem nélkülöz semmit, aki mindent első szóra megkap, világéletében önző, csak saját érdekeit szem előtt tartó ember lesz. Aki tudja az, hogy milyen hiábavalóan vágyakozni valamire, hogy milyen nélkülözni, urambocsá' éhezni, annak nyílik könnyebben a zsebe, és az ad szívesen, ha van miből.
2019. okt. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!