Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több gyerekes szülök, hogyan...

Több gyerekes szülök, hogyan nevelitek a gyerekeket jó testvéreknek, és egymás iránti szeretetre?

Figyelt kérdés

Konyveket vagy tanulmanyokat is szivesen olvasnek a temaban akar, vagy barmi erdekel, amibol tanulhatok.


Novemberre varjuk a masodik babat egy akkor majd 3 eves lanyzo melle, es nagyom szeretnem, ha jo testverek lennenek. Van par szuper testverpar-barat ismerosom, es mindig szinte csodalattal nezem, mennyire szeretik, tisztelik, ismerik, segitik egymast.



A ferjem egyeduli gyerek, nekem van ugyan testverem, de mindig o volt a kedvenc otthon, mindig versenyeztettek minket mindenben, holott 5 ev van kozottunk.

Neki a szuleinkkel jo a kapcsolata, nekem veluk is es a testveremmel is olyan, mintha csak jo ismerosok lennenk.

Vele mindig kiviteleztek, amit ha szovatettem megkaptam, hogy csak irigy vagyok, feltekeny, stb. Meg en vagyok az idosebb, nekem kellene peldat mutatni stb.


En nagyon szeretnem, ha a gyermekeim egymast segito, tamogato, szereto testverek lennenek.


2019. júl. 8. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet csak úgy megtanulni.

Anyukánk pl. mindent megtett, hogy a tesóm és én jó testvérek legyünk, de annyira messze állunk egymástól jellemben, mint Makó Jeruzsálemtől. Ő is hangsúlyozta mindig, hogy szeressük egymást, tartsunk össze, és közös programokkal próbált minket összecsiszolni. Annyit ért el vele, hogy a mai napig felnőttként is csak az tart minket össze, hogy testvérek vagyunk, és hát tartani kell a kapcsolatot a fontos családi dolgok miatt. Felszínes, hűvös viszonyt ápolunk, megembereljük magunkat a ritka találkozásokkor egymás előtt. Ha nem nevelt volna belénk ennyit, akkor már szerintem nem is beszélnénk egymással.

Ez múlik sajnos a különböző személyiségeken. Ahogy általában az emberek sem feltétlen mindenkivel jönnek ki jól, és nem erőltetik.

Szerintem felesleges annyira nagyon akarnod, úgyis meglátod majd, hogy milyen személyiségek, mik a közös ill. eltérő tulajdonságaik.

2019. júl. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon sokat segített ez a könyv:

Adele Faber - Elaine Mazlish Testvérek féltékenység nélkül

2019. júl. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

mivel neked van már egy rossz élményed, igy tudod azt hogy a szüleid mit rontottak el..

A lėnyeg az hogy ne legyen kedvenced,egyformán szeresd őket.

egyik se kapjon többet a másiknál, egyformán bánj velük

Ha büntetni kell mindig azt büntesd aki valóban a hibás.

Amikor szépen elvannak/eljatszanak együtt dicsérd meg őket.


A te példát is mutatja hogy a legtöbb gondot a szülő generálja azzal ha az egyikkel jobban bánik.


Persze mėg igy sem garantálható hogy biztos jo testvérek lesznek, hiszen a gyerek szemelyisege közre jatszik később abban hogy ők mennyire jönnek ki jól

2019. júl. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Nekem nincs testvérem, el sem tudom képzelni milyen lehet ha valakinek van.

A gyerekeink között 2,5 év van, nagyon szeretik egymást, bàr vannak viták, dehát ilyenek a gyerekek, amivel az egyik akar játszani azzal a másik, ráadásul azonnal!

Mi nem "erőltettünk" semmit a nagyra, ha jött segíteni a kicsi körül jött, megnézte ha akarta, megpuszilta, de mi nem mondtuk, hogy csinálja. Nem éreztettük, hogy változás történt az életünkben.

2019. júl. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 4, illetve 2 évesek a gyerekek. Mi nem csináltunk semmi különöset. Amikor várandós lettem, elmondtuk a nagynak, hogy fog ide érkezni még egy baba. Nem tudtuk, mennyit értett belőle, de úgy kezeltük őt, mintha értené. Ahogy nőtt a pocakom, egyre többet beszéltünk neki róla, hogy hamarosan meg fog születni a kistestvére. A végére már egyre gyakrabban kérdezte, mikor lesz itt a baba. Első pillanattól fogva szeretgeti, babusgatja a nagy a kicsit. 2 évig együtt voltak velem itthon, nagyon szépen összeszoktak. Meglátjuk, mi lesz később.
2019. júl. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én semmi különöset nem csináltam, max. példát mutattam. Nekem nagyon jó testvérek a gyerekeim, tűzbe mennének egymásért. Négyen vannak (3-an első házasság, kicsi második). Lányom 27 éves (2 gyereke van már), fiaim 20 évesek, kicsi 10 éves. A kicsit mai napig viszi a 2 húszéves, ha itthon van (egyetemisták) moziba, strandra stb...). A nővérüknek is mindig segítenek a kicsi gyerekeknél. Mindenkinek ilyen gyerekeket kívánok.
2019. júl. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!