Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek lehet valami baj...

Szerintetek lehet valami baj a kisfiammal?

Figyelt kérdés

15 hónapos a kisfiam es még mindig pl nem tapsol nem integet, nem hozza oda a játékát ha kérem. Nem is érti tehát még a kérésem felé is ertelmetlen de próbálkozom mindennap mindennel. A táplálkozása még mindig a pépesnél tart. Egyszerűen nem tudtam fokozatosan rávezetni a szilárd ételre mert már a legelején amikor kekszet morzsoltam a gyümölcspépbe visszautasította, kesőbb ordításba fulladtak a probálkozásaim. Egyáltalan nem lehet a mai napig semmi szilárdra rávezetni. Pedig látja a játék és az étel közti különbséget így a játék kerül hamarabb a szájába.

Van már egy kislányom így volt tapssztalatom így látom a különbségeket ami most aggaszt is kicsit. A kislányommal zökkenőmentesen haladtak ezek a dolgok. Gagyarászott mar 11 honaposan es kommunikált velem a saját kis nyelvén.

A másik érdekes harap, először azthittem feszültséglevezetésről lehet szó vagy a foga. De élvezetből teszi. Ha eltolom mondom neki nem szabad annál jobban felhevül és addig nem áll le amíg nem sikerűl neki , már pedig ha nem sikerűl akkor azon teljesen kiakad. Ilyenkor felveszem és valahogy megnyugtatom ringatom.

Sok kis apró dolog meg kiseri a fejrázás vagy a kocsi hattamlájának veri magát háttal és röhög közben. Persze kicsi ez normális is! Meg azt is értem fiú esetleg később érik be. De engem egyre inkább aggasztanak dolgok. Sok mindent nem is lehet ide leírni mert látni kell. Nemsokára viszem gyermekneurológiára tehát majd többet tudok, lehet nincs is baj de csak túlaggódom. Voltunk már fülészeten is mert a nevére sem reagál és mostmár rám néz neha, de nem tudom hogy a hangra magára figyel oda, vagy tényleg a nevére. Mert amikor lufinak hívom vagy baracknak hülye példa akkor is rám néz. De nem mindig! Tehát nem gyakori meg most sem de néha rám néz ez jó!Persze az is normális hogy egész nap fut egy gyerek de ő körbe-körbe az baba ágy körül teszi akár 40 percig is ez megy. Elszédül de folytatja tovább. Vagy csak pörög ez is van hogy 40-50 perc szédülésekkel de utána folytatja.Nem tudom mire gondoljak. Szerintetek ne aggódjak?


2020. jan. 27. 19:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát... ez azért nem biztató. :(

De majd az orvos tudja diagnosztizálni, nem mi.

2020. jan. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ugy erzed hogy baj van, akkor vidd el kivizsgaltatni. Max kiröhögnek.
2020. jan. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Nem szeretnék hülyeséget írni, se téged megijeszteni... de nem gondoltál az aztizmusra? És a védőnő?
2020. jan. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Sok olyat írtál amire azt mondom a lányom is csinálta és szerintem korából fakadóan, ahogy te is írtad simán normális lehet.De azért igazad van, hogy megnézeted mert vannak dolgok amik nem tűnnek annak.

Kívánom hogy csak egy felesleges vizsgálat legyen.

2020. jan. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
40 percig fut körbe? Hát, én aggódnék. De az autizmust azért nem lehet ilyen korán diagnosztizálni, mert minden gyereknek van autisztikus tünete ennyire fiatalon. Vidd el szakemberhez!
2020. jan. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen viszem őt ahogy írtam is a gyermekneurológiára. A védőnö is azt tanácsolta hogy most mennyek vele hogy minél korábban elkezdődhessen egy fejlesztés. Őszintén! Nem gondolok semmire csak több dolog van az evés,a szokásai amik nekem furák. A kiságyat ha máshova teszem akkor is átfurja magát oldalt pl a szekrénynél hogy körbe futhassa. Így a szoba közepén van mindig hogy ne kelljen furnia magát sehol se. Igen akár 40 percig is bírja a futást. Tovább is!
2020. jan. 27. 20:08
 7/14 anonim ***** válasza:
43%
Vannak fura dolgai a normális gyereknek is. Az enyém két és fél éves nem autista, megnézettem. Nem beszél, nem eszik szinte semmit, eddig darabos bébiételt evett, most már azt se, csak kekszet.
2020. jan. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%
Nemtudom, hogy nem eszik egy gyerek semmit?! Ez normalis?
2020. jan. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Jól teszed, hogy elviszed kivizsgáltatni.

Azért tapsolni, integetni már kellene tudnia. Az enyém is 15 hónapos. Nagyon remélem, hogy semmi gond nincs és kinövi ezeket a kisfiad.

2020. jan. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%
8 hónapos kislányom integet, pacsit ad, pápát int, tapsol, utánozza a nyelvnyújtást, kommunikál, "válaszol", odaad dolgokat ha kérem. Fele annyi idős...én aggódnék. Vannak később érő babák, ez tény, de szerintem nálatok lehet valami gond. Természetes úton született? Nem lehetett oxigénhiányos, agyvérzéses? Nem ijesztgetni szeretnélek, nővérem kisebbik fia is agyvérzést kapott ( valószínűleg mert beszorult a szülőcsatornába, de ez már csak utólagos találgatás) és csak 1 éves kora körül vették észre, annyira késett a mozgása. Ott nekik mondta a doki, hogy annyira változatos tüneteket tudnak produkálni az ilyen gyerekek, hogy mindenféle késésnél, extrém tünetnél gondolni kell rá. Speciális fejlesztést kapott, behozott minden lemaradást.
2020. jan. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!