Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg a kisfiammal...

Hogy értessem meg a kisfiammal, hogy nem lesz testvére?

Figyelt kérdés
Nagyon nehéz helyzetben vagyok, mert a 6 éves kisfiam nagyon haragszik rám, mert nincs testvére. :( Szerettünk volna a férjemmel, sokáig próbálkoztunk is, majd amikor végre megfogant a baba sajnos a 8. hét környékén elvetéltem. Nagyon-nagyon fájt testileg is de főleg lelkileg. A férjemnek is megszakadt a szíve. Így ő teljesen elhatárolódott az újabb próbálkozástól és mivel nekem hormonális problémáim vannak és hamarosan 40 éves leszek én is belenyugodtam abba, hogy mi hárman alkotunk egy családot. A kisfiam viszont nem... Szinte nem telik el nap, hogy ne mondaná vádlóan, hogy ő mennyire magányos, pedig átlagon felül foglalkozunk, játszunk vele. És az utóbbi időben kiderült, hogy azért viselkedik velem olyan csúnyán, mert haragszik rám, amiért nincs testvére. Próbáltam neki elmagyarázni szépen, hogy mi is szerettünk volna, de a jó Istenke másképp akarta. Hogy próbáljon meg nyitott lenni a kis társai felé és sok-sok barátot fog szerezni, akik majd jöhetnek hozzánk, stb. Lenne ötletetek, hogy mit mondjak még neki?

2017. dec. 4. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ez a helyzet, csak én nem vetéltem el. 5 lombikon voltam mióta a fiam született és mar 35 is elmúltam, így a korom miatt 2 éve letettünk róla. 6,5 a fiam. Szülinapra és Karácsonyra is kistesót kért.
2017. dec. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon sajnálom a helyzetet, mivel én is átéltem, gyerekként. Egyke is maradtam, pedig nagyon szerettem volna tesót, anyuék pedig évekig tettek érte, de mégsem lett. Én sem értettem meg akkor, haragudtam, mára már bánom, anyunak nem volt elég bánat hogy babát szeretne de nem jön, még én is morogtam vele. Ehhez idő kell, idősebb korában rá fog jönni ő is, hogy miért lett így. Amikor én megértettem, bocsánatot kértem anyutól...

Kitartást, nagyon meg tudom érteni a bánatod, kérlek, na vedd fel, ő is csak kiadja a bánatát :(

2017. dec. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

Lehet, hogy nem jó, de én szoktam mondani a fiamnak a tesó "árnyoldalait" is.

Nálunk 4,5 éves a fiam, elég egyke típus, de az oviban vannak ugye testvérpárok, és hirtelen felindulásból néha rákérdez. Ő igazából elvan velünk, nem vágyik testvérre. Mi nem tervezünk több gyereket, tehát így azért könnyebb, amikor rákérdez.

Magyarán csak "le kell beszélnem".

Pl: amikor a tesódat etetem, nem tudok menni hozzád. AMikor a tesódat fürdetem, vele kell lennem. AMikor altatom, nem tudok melléd feküdni...

Lehet, hogy ez csúnya dolog, de hamar rámondja, hogy hát ő akkor nem is akar.


Nálatok lehet indok a korkülönbség is. HOgy igazából ő miért szeretne?

Majdnem 7 éves lenne, ha születne is (gyorsan) tesó. Valójában egy 7 éves már nem lesz olyan kapcsolatban egy babával, mintha lenne egy most pl 5 éves tesója.


SZóval akár itt is el lehet indulni, hogy túl nagy korkülönbség lenne.

2017. dec. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nővéreméknél ugyan ez volt a helyzet. Csak az idő oldotta meg. Most, hogy már nagyobb a gyerek (10èves) megértette, hogy egyszerűen nem lehet tesója, akármennyire szeretnék.

Ők is próbálkoztak azzal is, hogy mondogatták a tesó “hátrányait”, de nem segített. Minden szülinapra, névnapra, karácsonyra tesót kért.

Most az én babám kicsit olyan, mintha a fogadott tesója lenne. Nagyon szereti, sokat jönnek hozzánk.

2017. dec. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

35 vagyok. a 7éves kisfiam is nagyon szeretne egy tesót. Rengetegszer hallottam már, hogy bezzeg ennek is meg annak is van tesója, vagy most születik...

Nem vetéltem el, mert egyszerűen el sem jutunk odáig, hogy megfoganjon.


Amikor mondja a gyerek, hogy mennyire szeretne kistesót, teljesen őszinén csak annyit válaszolok rá: Én is!

2017. dec. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a helyzetben mindenkinek nehéz, de hagyj neki (és persze magatoknak is) időt. Pár év múlva már meg fogja érteni, hogy miért nem lett, addig is foglalkozzatok vele annyit, amennyit tudtok. Sajnálom. :(
2017. dec. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg, hogy a doktor bácsik szerint neked már nem lehet, nem a te hibád, nem apa hibája, nem az ő hibája. Nincs háziállatotok?
2017. dec. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
4 êves volt a lànyom,mikor kivették a méhem daganat miatt.Ö is nagyon szeretett volna kistesó,mi elmondtuk neki hogy màr nem lesz sajnos.Azóta is szokta emlegetni,de hozzà is teszi,hogy nekünk màr nem lesz gyerek.Szerintem öszintén beszél még vele.Megérti.Mi a kislànynak vettünk egy kiskutyàt.Perze nem pótolja a kistesót,de imàdja
2017. dec. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, nagyon kedvesek vagytok, hogy ötleteket adtatok.
2017. dec. 5. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!