Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 gyerek után mire számítsak?

3 gyerek után mire számítsak?

Figyelt kérdés

A párommal nem vagyunk összeházasodva. Van két gyerek, ami nem közös. A nagyobbikra anno a szocpolt. felvettük. A kicsire nem vettük igénybe.

Egyedülállóként vagyok, így kapom az emelt családi pótlékot is. 4 éve vagyunk együtt, de nem szerepelünk sehol, mint élettárs vagy egyéb. De szeretnénk összeházasodni.

Pár hónapja felmerült elég komolyan a közös gyerek téma. Nekem ez a 3. lenne. Nagyon szeretnénk, a gyerekek is úgy látom készen állnak egy kistesóra, meg mi is a család bővítésre.

Próbáljuk megtervezni a tervezhetetlent :D Idén nyáron meg szeretném hirdetni a házat, egy nagyobba szeretnénk költözni, év végén össze házasodni és aztán neki látni a babaprojektnek…

Most viszont az lenne a kérdésem, hogy milyen lehetőségeim vannak 3 gyerekkel? Ami az anyagit jelenti? A családi mennyi? Mit takar az anyasági? Olyat is hallottam, hogy 3 gyerek után addig otthon lehet maradni, amíg a legnagyobb be nem tölti a 18-at. Nem gondolom, hogy én ki bírnám munka nélkül, de azért érdekel. Vagy esetleg, ha 4 vagy 6 órába megyek vissza dolgozni, akkor is jár mellé valami?

Azt tudom, hogy sok minden ingyenes a 3 gyerekes családba.

Az autó kedvezményt nem hiszem, hogy igénybe vennénk, mert van családi autónk, viszont érdekelne az is.

A csok-kal érdemes foglalkozni? És akkor is megkapjuk a 3 gyerek után, ha már az elsőre felvettük anno a szocpolt (15 éve)?

3 gyerek után lehet kérni a szülésnél, hogy „el kössék” a nőt? 30+ vagyok.

Igazából azért érdekel csak az anyagi része, mert az elhatározás, hogy szeretnénk 3.at már nagyon megvan és tényleg akkor lenne teljes a család.

Tehát mielőtt bárki írná, hogy a pénz miatt akarunk 3. at, az nem igaz. a legkisebb gyerkőc is 7 éves, tehát tuti nem a pénz miatt szeretnénk.

Jah és hogy a csokot csak akkor lehet felvenni, ha házasok vagyunk?

…. rengetek kérdés van még bennem e téren, de ezek azok, amik talán nagyon foglalkoztatnak.

Köszönöm a segítséget 😊


2020. jan. 30. 08:12
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
54%

“ Tehát mielőtt bárki írná, hogy a pénz miatt akarunk 3. at, az nem igaz. a legkisebb gyerkőc is 7 éves, tehát tuti nem a pénz miatt szeretnénk.

Jah és hogy a csokot csak akkor lehet felvenni, ha házasok vagyunk?”


Ez nem is a pénz, á!nem.

2020. jan. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
51%

Nem is a pénz miatt, de mennyi a családi? Úgyse bírja ki, hogy ne dolgozzon, de mégis mi az az anyasági? Családi autó van, de azért mennyi annál a támogatás?

Hagyjuk már 😂

2020. jan. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
80%

A családi pótlék gyerekenként 16.000Ft, egyedülállóként picit több. A családi adókedvezmény, ami szerintem a legfontosabb, az havonta 33.000Ft gyerekenként. Megoszthatod a férjeddel, élettársaddal, és nemcsak az szja-ból, de a járulékokból is igényelhető. Ha kettőtöknek összesen van legalább 310.000Ft bruttótok, akkor ezt a teljes kedvezményt ki tudjátok használni.

Az anyasági (GYET-ként kereshetsz rá) a legkisebb gyerek 8 éves koráig jár, feltéve, hogy a legnagyobb közben nem tölti be a 18-at. Ez a GYES után igényelhető, azzal megegyező az összege. Emellett maximum napi 8 órát dolgozhatsz, vagy otthonról korlátlanul.

Hogy mi az a sok minden, ami ingyenes, azt nem tudom.... a bölcsis, ovis étkezés, ami igen, de tudtommal az jövedelemhatártól függ. Az iskolai étkezés féláras. Jelenleg a tankönyvek ingyenesek 10-12. osztályban még, de tervezik, hogy ez mindenkinek ingyenes lesz.

Még a MÁV és VOLÁN járatain van nagycsaládos jegy, ami 90%-os kedvezményt ad, feltéve, hogy mind a 3 gyerek veled, veletek utazik.

Az autós kedvezményt tudod. CSOK-ban nagyon nem vagyok otthon, de azt gondolom, a különbözetet megkapjátok, de azt tényleg nem tudom.

Van még nagycsaládos gázárkedvezmény, de nem jelentős.

Beléphettek a NOE-ba, a kártyára járhat még itt-ott valami, pl. Állatkertben.


Elkötést nem tudom. Babaváró hitelt számoljátok át, megéri-e nektek?

2020. jan. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
82%
bocsánat, elírtam: GYET mellett napi 6 órát lehet dolgozni, vagy otthonról...
2020. jan. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
95%

A családit egyedülállóként házasságban nem tudod igénybe venni, szóval csak a sima családival számolj, ami 16600/gyerek.

Az anyaságinál szerintem az egyszeri anyaságit érted, amit akkor kapsz meg, ha van 4 pecséted a terhességi kiskönyvedben, ez ha jól emlékszem most 68 ezer forint.

A családi adókedvezményt leírták. Ha van munkahelyed, akkor jár csed majd gyed, ezek jövedelem függők. 2 éves korától gyes a kicsi 3 éves koráig, majd igényelheted a főállású anyaságit, ami a gyessel megegyező összeg, azaz 26 ezer forint, és ahogy előttem írták maximum napi 6 órában, otthonról korlátlan időtartamban dolgozhatsz mellette.

A CSOK-nál csak a különbözetet kapnátok meg, mert egy gyerekre csak egyszer vehető fel. Az autó támogatásról minden fentvan a neten. Van lista melyik autókra vehető igénybe, és mennyi a támogatás. De ne számíts nagy összegre.A csokban nem vagyok biztos, de mivel a 2 nagy nem a leendő férjed gyermeke, így szerintem a házasság minimum kell hozzá, hiszen hivatalosan neki csak 1 gyereke lesz.

2020. jan. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
50%
Babaváró hitel.
2020. jan. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
1 + 2 válaszadók… félre értettétek, nem a pénz miatt akarunk 3. gyereket, visoznt az anyagi része érdekel, igen, hogy mivel jár. mert 2 gyerek után tudom mi jár, 3 után nem. és ha nem járna semmi, akkor is vállaljuk. csak nehogy már azért, mert tájékozodni akarok, én legyek a hülye.
2020. jan. 30. 09:49
 8/28 anonim ***** válasza:
80%
Fenéket nem érdekel a pénz, ha már azt is hazudjátok egyedülálló vagy a magasabb családiért 😆😆😆
2020. jan. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó 😂
2020. jan. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
44%
Dolgozni kellene, félre tenni, előre felkészülni anyagilag, nem a segélyeken agyalni...
2020. jan. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!