Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerek miatt fel kell adnom...

Gyerek miatt fel kell adnom férfiként az álmaimat? A tanulást?

Figyelt kérdés

Gyerekem lesz, nem tervezett de örülök neki. Viszont pont nagy terveim voltak az életemmel. Nincs kimondott értelmes szakmám, a szakközépben ilyen himihumi papírt kaptunk amivel nem lehet dolgozni sehol kb. Ezért sofőri képesítéseket szereztem és utóbbi 5 évben hivatásos sofőrként dolgoztam. Amiből múlt évben lett elegem és kitaláltam hogy megtanulok angolul, plusz vágyam volt kimenni külföldre. Találtam remek lehetőséget, külföldi tanfolyam és mellette 4 órás munkalehetőség. Nagyon beleéltem magam, a pénz félre volt rakva. Erre bejelentette a barátnőm, hogy terhes. Nem terveztük, elvileg neki nem is lehetett gyereke. Aztán kiderült, hogy orvosokhoz járt (amiről nekem nem szólt) és sikeresen meggyógyították. Egy ciszta vagy mi volt neki a “természetes fogamzásgátló”. Aztán azonnal teherbe esett szinte. Örülök neki mert én régen nagyon akartam gyereket, de miatta lemondtam róla, már beletörődtem hogy nem lesz.

Most viszont a gyerek miatt kapom az ívet az egész családtól, hogy szó sem lehet tanfolyamról és a félretett pénz a kicsire kell majd. Sőt, sofőr se legyek mert az nem beosztható, már szereztek is nekem állást egy gyárban napi 8 órában műszak nélkül, 8-tól 17-ig.

Kicsit el vagyok keseredve most. Egyrészt nagyon szeretnék tanulni és világot látni, külföldön élni kicsit, másrészt viszont a kötelesség miatt le kell mondanom mindenről. Azt nem csinálhatom meg, hogy a gyerek születése után kimegyek egy évre csak úgy. A párom nem lenne hajlandó külföldre jönni!


2020. febr. 8. 11:00
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon sajnállak, ez tényleg nehéz helyzet.


Egyrészt becsüllek, amiért gondolkodsz rajta, és vállalnád a családot meg az álmaidról való lemondást.


Másrészt ami szíven üt ebben a történetben, az a barátnőd hazugsága. Kellett volna szólnia arról, hogy kezelésre jár, meg arról is, hogy gyógyult és már simán összejöhet a gyerek. Ő tervezte, de téged nem vont be a terveibe.


Másrészt meg a barátnőd tudott arról, hogy külföldre készülsz? Mi volt a közös terv, hogy ő itthon vár rád, vagy hogy megy veled? Vagy hogy szakítás lesz? Ez sem mindegy.


Ha itthon maradsz és elmész a gyára, az már úgy marad, ezt te is tudod. Vagy később szétmentek és akkor újra keresel külföldön lehetőséget...


Amit ne tegyél: ne hallgass a családi nyomásra. Ez nem az ő életük. Gondold végig az összes lehetőséget, és a szíved meg fogja súgni, hogy mit tegyél. Nagyon drukkolok!

2020. febr. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
62%

Dehogy kell feladnod az álmaidat! A gyerek is akkor boldog, ha a szülei boldogok, kiegyensúlyozottak. Ha hagyod, hogy így irányítsanak, nem fogod tudni annyira szeretni a gyereket, mint kellene, mert azt érzed majd, hogy miatta adtad fel a vágyaidat. Ezt vele sem teheted meg, az a pici baba nem tehet erről.

Szóval, ne hallgass senkire, csináld, amit elterveztél, a család-dolgot más is megoldja, te is meg fogod.

2020. febr. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
86%

Miért nem mentek mindannyian? Meg lehet ezt oldani gyerekkel is. Neki ti kelletek, semmi más.


Felnőtt ember vagy, a döntéseidet te hozd meg, és a párod. Az "egész család" alatt kit értesz? Anyucit, apucit?

2020. febr. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
24%

[link]


Nem vicc!


Biztos meló, sofőrként előnyben vagy, lakhatási támogatás,...

2020. febr. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
80%

A gyerek születése ahogy írod még arrébb van. Az utazás meg már tervben.


Èn nem adnám fel az álmaimat. Eddig is ott volt a barátnöd, és tudta mi lesz. Attól te még lehetsz jó apa, hogy elmész külföldre, legalább egy kis idöre.

2020. febr. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
70%

Nem kell feladnod az álmaidat, a tanulást pláne nem, de ez most tényleg nem az az időszak amikor külföldre költözöl egy évre. Szerintem 2 dolgot tehetsz. Vagy vársz pár évet és akkor mentek ki közösen, vagy utánanézel, hogy itthon milyen lehetőségeid vannak ha ezt akarod tanulni.

Igazán "kedves" a családodtól, hogy beszerveztek egy gyárba, de eszedbe ne jusson odamenni ha nem akarsz. Attól, hogy gyereked van még nem kell magadat elkapálni. ( pláne nem férfiként) . Senkinek nincs szüksége egy kiégett, megkeseredett apára.


Én is hasonló szituban vagyok egyébként. Már elkönyveltem, hogy nem lesz még egy gyerekem, a kisfiam is nagy már, terveim voltak, új munkahely mellett vállalkozást akartam indítani, hogy végre azzal foglalkozhassak amivel mindig akartam, utazgatni szerettem volna, erre bumm. Abban a pillanatban teherbe estem. Ezt fel kell dolgozni. Nem adtam fel az álmaimat, csak tudomásul vettem, hogy ennek nem most van itt az ideje. Eljön majd az is. Annál nagyobb ajándékot nem kaphatsz az élettől, mint egy gyerek. Áldozatokat kell érte hozni, de nem fogod megbánni.

2020. febr. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
75%
Mondjuk nem értem, hogy mi a gond a belföldi sofőrködéssel, mikor ott is megvan a havi 3-400. A gyárban is ott lennél 6-18-ig utazással együtt.
2020. febr. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 A kérdező kommentje:

Az volt a terv hogy megvár addig, néha kijön hozzám, kb ingyen van a repjegy. Ő gyűlöli a külföldöt, nem akar nyelvet sem tanulni. Nagyon sokat jár össze a családjával, nem hagyná itt őket. A jövőben sem akar sehova kimenni.

Kb kamionos vagyok, csak teherautóval! Egy Németország nyugati fele túra nem egynapos dolog sajnos. A párom és a családom olyan munkát akar ahol tervezett időre megyek és jövök el onnan minden nap! Hétvége meló nélkül. Gondolkodtam hogy elmegyek csomagfutárnak, de ők is estébe nyúlóan melóznak.

2020. febr. 8. 11:47
 9/54 anonim ***** válasza:
84%

Ne haragudj,de nagy ivből tennék arra mit akar a családom,vagy milyen munkát szerveznek le!

Az álmodért dolgoztál,évekig gyűjtöttél rá. Nem adnám fel a helyedben!

A pároddal ülj le és komolyan beszéljetek,mondd el neki mennyire vágysz külföldre.

Az hogy most ő kvázi behatárolna (-a családod is-) ,azzal eléri hogy gyűlölsz majd munkába menni,ideges leszel sokszor. Ennek mi értelme?

Soha nem kényszeríteném a párom olyan munkába amit nem akar!

2020. febr. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
17%

Nem kell semmit sem feladnod, bár nagy álmokat dédelgetni ebben az európai régióban felesleges, hacsak nem politikában utazol. Tanulni lehet, csak nem a hülye egyetemi rendszerben bár van ott is levelezőszak, szóval bármit lehet, akár vállalkozni is.

Az első 3-4 év a húzós a gyerekkel, de közben is sokmindent fogsz tanulni, és most ez lenne a fontos, mert ez bepótolhatatlan. A többi álmod / terved, igazád csúszhat 3-4 évet egy ilyen életreszóló ügy miatt!


Nem?



Fiatalon mind azt képzelitek, hogy megváltjátok a világot, pedig nem fogjátok.

Sokminden előre le van már zongorázva gazdaságilag is, és politikailag is 20-30 évre. Ahogyan a város épületeit is már évtizedekkel, évszázadokkal ezelőtt felépítették, szóval hiába hülyít erre az iskola, nem a passzátszélfingását kell megtanulni, hanem az aktuális széljárást felismerni, és jól kihasználni a lehetőségeit!


Nem hülyeség hidd el amikor azt mondták, hogy:



Légy Résen !

2020. febr. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!