Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aggódás ellen? Mit tudnék tenni?

Aggódás ellen? Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Másfél éves a kislányom, másfél éve vagyok itthon.

Azt vettem észre, hogy mióta gyermekem van, sokkal jobban és sokkal többet aggodalmaskodok.

Szülés előtt is aggódó, szorongó voltam, de most még sokkal inkább, sokszor már konkrétan "fáj". Aggódok a gyermekemért, a férjemért, a szüleimért, nagyszüleimért, barátaimért, mindenkiért, akit szeretek.

Ha valaki nincs jól, hajlamos vagyok a legrosszabbra gondolni. Tudom, hogy ez nem jó, de egyszerűen nem tudok tenni ellene. Stresszes helyzetben ingerlény vagyok, feszült, olyankor nem tudok kikapcsolódni, nyugtalanul alszom.

Mit tudnátok tanácsolni?


2020. febr. 11. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Velem is ez van. Nem tudok semmit tanácsolni. Valamilyen szinten biztosan normális is.
2020. febr. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szedjél magnéziumot elsősorban.

Másodsorban meg valamilyen szinten normális, ahogy teherbeesik az ember onnantól aggódik élete végéig a gyerekéért.

Én rajta kívül magamért aggódok, folyton rettegek a haláltól, hogy nem láthatom felnőni, hogy amilyen anyás mi lenne vele nélkülem, pedig sose féltem az elmúlástól.

De ezek a gondolatok jönnek-mennek ,de ha nálad az életviteledet befolyásolja és nem segít a magnézium és több pihenés akkor érdemes szakember segítségét kérni.

2020. febr. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Magnézium+B-vitamin.

Meditáció, jóga.

Létezik a Stop-módszer. Ha jönnek a negatív gondolatok, mondd magadban vagy hangosan, hogy "Stop, állj!" és próbáld meg lekötni magad. Ezt egy pszichós könyvben olvastam.

Illetve lehet jó lenne egy szakemberrel is beszélni. Akinek elmesélheted a problémád és ő biztosan segíthet neked.

2020. febr. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Vacak2019 válasza:
Szia.Sajnos ez később sem lesz jobb.Mikor nagyobb a gyermek,majd màs miatt fogsz aggódni,mindig lesz ok.Èn is ilyen vagyok,egyszer a fül orr gegeszeten egy tunderi doktornő momdta,hogy anyanak mindig van miert aggodni.Sokszor a fulembe cseng ez a mondat.Ha valaki alapból is szorongóbb,azt a gyermeke iranti szeretet felerősíti.Egyet tehetsz;bízz ISTENBEN,legjobb gondviselőnkben.Remèlem túljutsz a nehèz időszakokon is,ès boldog csalàd lesztek!
2020. márc. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!