Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni túlaggódás ellen?

Mit lehet tenni túlaggódás ellen?

Figyelt kérdés

A barátom most dolgozni fog, rögtön az van az eszembe, hogy jaj, mi van ha olyan társaságba kerül és megváltozik? Aztán szeptemberben újrapróbálja az egyetemet, megintcsak az jár a fejemben, hogy ugye nem ismer meg ott senkit? Ugye nem akar majd elmenni az általában undorító gólyatáborba?


Baromi idegesítő így élni, miközben nagyon szeretjük egymást. Tudom, hogyha megváltozna a személyisége/más lány kellene neki, vagy akármi történne, akkor szimplán mégsem vagyunk egymásnak valóak, és ami nem megy azt nem kell erőltetni.


Most még az is zavar, hogy ráhajtott egy régi lánybarátja, és mivel barátja, ezért nem veszi észre, hogy a csaj ráhajt.


Segítenétek, hogy hogyan tegyem magam túl ezeken a felesleges, hasztalan gondolatokon?


19/L



2019. jan. 8. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt nem hagyod abba el fog hagyni

Ez beteges.neharagudj..

2019. jan. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez nem normális... Először ne aggódj rajta. Ráérsz aggódni miután adott rá okot is
2019. jan. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, próbálok rajta uralkodni, és egyre jobban megy már.


De ezt amúgy nem úgy kell elképzelni, hogy minden másodpercben ezek nyomasztanak, hanem hogy többször eszembejutnak.

2019. jan. 9. 11:34
 4/5 anonim ***** válasza:
Azóta eltelt 3 év. Mi újság?
2023. jan. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mindketten túl az egyetemen, hamarosan összeköltözünk.


Amúgy pl a gólyatáborba nem is akart elmenni, a haverjai mesélték csak, hogy mik mentek ott, egyáltalán nem vonzotta a téma. Ha akart volna menni amúgy, akkor "elengedtem" volna. Idézőjelesen, mert nyilván nem én döntök helyette. Tuti aggódtam volna, de ismerem milyen, szóval felesleges lett volna.


Nem került semmi kétes társaságba, sőt, egy a baráti társaságunk, és rengeteget lógunk együtt.


Én teljesen és nagyon régen elengedtem már ezeket a túlaggódó gondolatokat. Akkoriban azért volt ez, mert ő volt az első kapcsolatom (jelen állás szerint az utolsó is), és fura volt nekem, hogy egyáltalán mit lát bennem, mennyi szebb lány van, jobb testű, szebb arcú stb. Előtte egyszer voltam szerelmes, az nem volt viszonozva, vagyis de, de nem voltam neki elég, és ez elég mély nyomott hagyott bennem.


Igazából konkrétan egyetlen negatívot sem tudnék említeni. Öt éve vagyunk együtt, teljesen együtt tervezzük a jövőt, senki mással nem terveznénk. Mindketten rengeteget változtunk a jó irányba, egyszerűen kapcsolat téren nem kívánhatnék jobbat.

2023. febr. 9. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!