Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet árvaházba látogatni...

Lehet árvaházba látogatni azert hogy önkéntesen a pici babákat 0-4eves koruakat dajkáld?

Figyelt kérdés

Sok szeretet van bennem, es idom is van rengeteg, szeretnek foglalkozni veluk.

Ha elmegyek önkéntesnek engedni fogjak hogy szeretgessem õket?

28N



2020. febr. 12. 11:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Azért ez ennél kicsit bonyolultabb... eleve ilyen jellegű 'árvaházak' ma már nincsenek, azt meg végképp nem engednék, hogy egy idegen megszerettesse magát az árva gyerekekkel, mert épp babázni van kedve, amikor meg mar nincs időd 'mint a tenfer', akkor nemes egyszerűséggel otthagyd őket.
2020. febr. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
*tenger, bocsánat.
2020. febr. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
Inkább állatmenhelyre gondolsz, azzal kevered. Az árva gyerekek nem kis cuki dolgok, amiket nyunyurgathatsz, ha épp olyan kedved van. Nem is értem, hogy gondolod, ne hargudj.
2020. febr. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
5os . en pedig azt nem ertem h te hogy gondolod h nem . Nekik szukseguk van tobb szeretetre. Nem kioltas vagy okoskodas kell, NEGATIV agyatokkal idejosztok okoskodni. Kell nekik sok torodes, miert ne tehetnem , es nem hagynam abba egyik percrol a masikra, alapbol ha szeretetbol teszem , a szeretet nem hagyja ott mert ugy van kedve
2020. febr. 12. 12:06
 5/20 anonim ***** válasza:
80%

Az ilyen korosztály nevelőszülőknél kerül elhelyezésre (nálam is van 2).

Árvaházak, ahogy te fogalmazol nincsenek ma már. Lakó- és gyermekotthonok vannak 12 év fölötti gyerekeknek.

De, ha ilyen nagy benned a szeretet a picik iránt, miért nem tanulsz/tanultál kisgyermeknevelőnek? Vagy 28 évesen miért nincs sajátod?

2020. febr. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%

Nem. Több okból sem.

Egyrészt olyan "árvaházak", amilyenekre te gondolsz, ma már nem igazán vannak. Az ilyen korú gyerekeket szinte mind nevelőszülőknél helyezik el.

Másrészt az ilyesmit nagyon-nagyon nem pártolják, érthető okokból. Ezek lelkileg sérült gyerekek. Ha valaki bejárkálna oda "szeretgetni", egy pillanat alatt nagyon erősen elkezdenének kötődni hozzá, és ha az önkéntes egyszer csak nem jönne többet, vagy bármilyen okból ritkítaná a látogatásokat, az bennük nagyon mély sebet okozna. Jobb az ilyet elkerülni.

Ha tényleg annyira szereted a gyerekeket, válassz valamilyen hozzájuk köthető foglalkozást, sok olyan van, ahol egyben segíteni is tudsz (ha pl. sérült gyerekekkel foglalkozol).

2020. febr. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%
Jól írták, az ilyen pici gyereknek nevelő szülőket keresnek. És még ha így is lenne, kellene hozzá végzettség is. Talán az újszülött osztályon kórházakban van ilyenre lehetőség, vagy vállalj bébiszitterkedést, esetleg szerezz végzettséget csecsemő vagy gyermek ápoló szakterületen.
2020. febr. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
94%

Most olvasom a 7-es kommentedet.

Jogod van a véleményedhez, de ettől még a gyermekvédelemben dolgozók vannak döntéshelyzetben, és ők nem engedik az ilyesmit.

2020. febr. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok.

Most, hogy olvasom a többi kommentelőt, eszembe jutott, hogy mikor az első nevelt babánkért mentünk be a kórházba, ott dolgoztak önkéntesek. Olyan indíttatásból, mint te. A kórházak költségvetése véges, viszont mindig szükség van + 2 kézre, akik etetik, pelenkázzák, fürdetik, egyszóval ellátják az olyan babákat, akik nevelőszülői elhelyezésre várnak.

Ez Nyíregyházán volt, de gondolom, más kórházakban is hasonló a helyzet.

Próbáld meg, érdeklődj utána a lakóhelyedhez legközelebbi kórházban.

A többi kommentelő által írt lehetőségek is hasznosak lehetnek számodra. Élj velük!

2020. febr. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
76%

Bocs, 5-ös voltam.

Hogy néztem ezt el? Vagy közben töröltek néhány választ?

Mindegy, a nevelőszülő vagyok.

2020. febr. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!