Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » El vehetil tőlünk a gyerekünke...

El vehetil tőlünk a gyerekünket? Vagy egy harmadik személy jöhet látogatni?

Figyelt kérdés
Párommal a kapcsolatunk az elején zavaros volt, félre léptem, de a gyerek a páromtól van, és az az illető most birósággal fenyeget hogy ő mindent meg tesz a gyerek miat!! Még ha az övé lenne a gyermek akkor se akarnám mert frissen szabadult elvetemült stb.. a gyereknek a jog állása rendezve van ! Apasági el ismerés van!Igy tud tenni valamit?
2018. ápr. 6. 17:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Max DNS tesztet kérhet a bíróságtól saját költségen. Ha nem az övé a gyerek, akkor semmi joga nem lesz
2018. ápr. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Igaza van az első válaszolónak. Ha vitás a helyzet, a saját költségén kérhet DNS tesztet. Amibe vagy beleegyezel, vagy nem. Ha biztosan a párodé a gyerek, akkor érdemes beleegyezni a vizsgálatba. Ha kiderül, hogy semmi vérségi kapcsolat nincs a gyerek és közte, akkor semmi közötök a továbbiakban egymáshoz.

Akkor lehet gond, ha véletlenül vér szerint mégis övé a gyerek... Remélhetőleg nem.

2018. ápr. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Ha semmi köze a gyerekhez akkor nem.Bíróság elrendeli a dns-tesztet és kiderül.Ha mondjuk mégis az övé volna, akkor se hiszem, hogy egy börtönviselt embernek adnák aki épp csak szabadult.Max lehet látogathatná.
2018. ápr. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De a gyereknek már hivatalosan a párom az apja, abban bizok hogy teljesen figyelmen kivül haggyák e miatt, mer hogy rendezvevan a jogállása, nem akarom hogy meg ráncigáljanak
2018. ápr. 6. 17:37
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

3-as vagyok.

Nem ráncigálnak meg.Hiába van a párod nevén a gyerek, ha mondjuk ügyvéd el tudja érni, hogy kérjenek dns-tesztet akkor az ellen nem tudsz tenni.

De ha te amúgy ahogy írtad biztos vagy ,hogy a párod a gyereked apja, akkor nem értem miért parázol ezen.Vesznek egy kis pálcával a baba szájából nyálat és ennyi.Nem fáj neki, nem bántják és neked sincs ezután különösebb dolgod,HA tényleg a párodé a baba.Ha nem akkor elvenni biztos nem fogja tudni, de lehet azt mondják láthatás kéthetente 1-2 óra vagy valami ilyesmi.Az ellen ha a gyerektartást fizeti sokat nem tudsz tenni, mert joga van a gyerekével találkozni.

2018. ápr. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
8%
Nem, a világon semmit nem tehet, mivel a gyerek családi jogállása rendezett. A bíróság azonnal vissza is dobja a keresetet
2018. ápr. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
8%
Nem kérhet dns tesztet. Nincs joga a gyerekhez. Akkor se lenne,ha biologiailag ő lenne az apja, mivel a parod apasági nyilatkozatot tett
2018. ápr. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

Van olyan, hogy apaság vélelmének megdöntése.


Kérheti ezt az exed, elrendeli a bíróság, vesznek mintát aztán koppan egy nagyot.


Egyébként egy rakás pénz, erről tájékoztatni is fogják, szerintem nem fogja kérelmezni. Viszont megtehetné, ha akarná, ha pedig nyerne, semmit sem számítana, hogy korábban a párod a nevére vette a gyereket.

2018. ápr. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
Az apasági vélelem megdöntése valóban létezik, de ah ex pont nem indíthat ilyen pert. A kérdező indíthatna, illetve a hivatalos apa. Az ex, vagy feltételezett apa nem
2018. ápr. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én is ugy hallotam hogy ha rendezve van a jog állás semmit nem tehet. És igen parátok mert a börtönböl irt neg fel hivott messengeren meg fenyegetett de én hülye ki töröltem a beszélgetést. Ezegy skizo szerintem na mind1 köszönöm a válaszokat
2018. ápr. 6. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!