Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermektartásdíj, elmaradása...

Gyermektartásdíj, elmaradása esetén mit tehetek?

Figyelt kérdés
3 gyermekem van, akik utan majdnem egy éve semmit nem fizetett volt feleségem. Jelenleg letiltást rendelt el a bíróság, de nem érkezett meg. Ilyen esetben mondhatom neki hogy addíg nem viheti a gyerekeket amíg nem fizet?

2020. febr. 12. 12:01
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Személyesen Én kérjem számon, vagy hogy működik ez?

Az ügyvédem külföldön van jelenleg ezért kérdezősködök ennyit.

2020. febr. 12. 19:00
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Bemész a bíróságra Ügyfélsegítő napra, ott jegyzőkönyvbe mondod, hogy a munkáltató nem vonja a feleséged fizetéséből a gyerektartásdíjat és kéred, hogy a bíróság keresse meg a Tb-t, hogy rendelkezik-e bejelentett munkahellyel. A bíróság ilyen esetben megkeresi a Tb-t, ha van bejelentett munkahelye, megküldi oda a letiltást, ha nincs, akkor tájékoztat téged, hogy végrehajtási lap kiállítását kérheted. Ha kéred, akkor megkapja az illetékes végrehajtó, s ő lefoglalhatja a bankszámláját a feleségednek, stb. Ha nincs mit lefoglalni, akkor kérheted az állam általi előlegezést, de ennek is vannak feltételei. A nem fizetés nincs összefüggésben a kapcsolattartással, nem mondhatod, hogy addig nem viheti a gyereket, amíg nem fizet.
2020. febr. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak nagyon szépen köszönöm hogy világosan leírta mi abteendő!
2020. febr. 13. 20:58
 14/15 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Azt kihagytam, hogy ha végrehajtási lap kiállítására kerül sor, akkor visszamenőleg hat hónapra is kérheted a végrehajtást.
2020. febr. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
mármint a gyerektartást kérheted hat hónapra visszamenőleg is.
2020. febr. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!