Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha már nem bírom...

Mit tegyek ha már nem bírom az anyám folytonos beleszólásait a gyereknevelésembe?

Figyelt kérdés
16 évesen szultem. Most 17 vagyok iskolába jarok. Mivel nem akartuk bölcsibe adni a babám ezert anyám vigyaz ra amig haza nem jovok. Igen ezzel nem is lenne baj. De nagyon nehez eset az anyám. Mindenbe cukrot rakna a gyereknek mert az "ugy finomab" fulsuketitoen hangosan engedi nezni a gyereknek a mesét (o nyomja fel olyan hangosra) mindig piszkal. Beleszol abba hogy en azt nem csinalom jol ezt nem csinalom jol. Peldaul:"szoros a kislany pelenkaja es faj neki" kozbe teljesen lazan van megcsinalva neki. A másik amit mindig hallgatok "szomjas a kislány miert nem itatod?" persze hogy ez se igaz mert mindig itatom. Es meg sorolhatnam. Igazabol mindenbe beleszol. Mert ugye ő a gyamja amig nem vagyok 18 es azt hiszi o parancsolgathat meg nevelheti helyettem es csinalhat ugy mintha az anyja lenne. Egyébként nem vagyok egyutt a gyerek apjaval. Nem is tudja hogy az ove. Direkt nem mondtam el. Nagyon nehezen birom mar ezt a folytonos beszologatast meg addig piszkal mig elnem sirom magam.. Hiaba magyarazom hogy hagyjon beken. Meg a masik amit utalok hogy ordibal a lanyom elott velem,hiaba csititom nembir rendesen kommunikalni. Ha valamit mondok neki ami nemtetszik mar ordibal es ramformed. Mitcsinaljal? Elvagyok keseredve..
2020. febr. 12. 13:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
88%

semmit te gyerek vagy ,gyereknek nem valo gyerek. anyukåd a gyereked gyåmja ės igazåbol az anya is mert mire te külön ållo anya leszel mėg hosszu ėvekbe telik.

måskor inkåbb a vėdekezėsre is figyelj oda ,ne csak sexre.

2020. febr. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Jolvan akkor nem kell normális valasz megkeseredett kioregedett minta "szulok" :D
2020. febr. 12. 19:40
 13/19 anonim ***** válasza:
89%

A védekezés mellett esetleg még figyelhetnél a jövőben a

- helyesírásra

- értelmes fogalmazásra

- tisztelere mások irányában, ugyanis amit írtak, nem rossz szándékból írták neked.

Taknyos.

2020. febr. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
75%
Miért hagyták a szüleid, hogy megtartsd a babát? 16 évesen bőven gyerek voltál. Ez felelőtlenség volt a szüleid részéről is, rólad már nem is beszélve. De ha már ott a pici szerintem örülj neki, hogy anyukád segít,neveli helyetted. Ha annyira zavar a nevelési stílusa, akkor pedig hagyd ott a sulit és neveld TE! Ha a baba mellett suliba fogsz járni, nem lesz köztetek anya-gyerek viszony soha...
2020. febr. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
89%

Van olyan opció is, hogy szépen elköltözöl a gyerekkel együtt Anyukádtól és akkor senki nem fog bele szólni, milyen szorosra kötöd a pelenkát. De akkor a pelust, bébi ételt, kajádat is a saját munkád által megkeresett pénzen kell megvenned.

Jól hangzik?

Én a helyedbe inkább jó alaposan meghúznám magam és nagyon meggondolnám, miért is feleselek anyámmal, aki már a gyerekem gyerekét is nevelheti.

2020. febr. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
89%

olvan akkor nem kell normális valasz megkeseredett kioregedett minta "szulok" :D



24 évesen nem érzem magam kiöregedettnek, viszont a férjemmel SAJÁT házban, SAJÁT fizetésből neveljük a gyerekünket, nem a régi gyerekszobánkban anyuci pénzén. Ha én a szüleim nyakára szültem volna, fülem farkam behúzva rebegnék nekik minden nap hálát amiért vállalták a saját felelőtlenségem következményeinek viselését. Mert mondhatták volna hogy oké kicsim, megtarthatod, de amint egy éves lesz mész a gyárba 3 műszakba már nem vagy tanköteles, és vagy elköltözöl vagy adsz az ittlakásért és rezsiért havi 80 ezret, plusz mindent te fizetsz a gyerekednek, az elhelyezését is te oldod meg míg melózol.


De nem, visszaengedtek iskolába, anyukád életét változtatta meg a te szülésed, nem a tiédet. Te egyedül sose fogsz tudni elköltözni onnan, még 5-10 év múlva is a nyakukon fogsz élni, nulla keresettel. Én inkább visszavennék az arcomból, mert semmit nem tettél le az asztalra amire büszke lehetnél.

2020. febr. 13. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Azert nem irok helyesen mert nem hasznalok ekezetet? Akkor valoban nem irok helyesen:Ddd toled meg kerdeznem hogy szerinted akinek dolgoznia kell a gyereke mellett annak a gyereke nem tekinti anyjanak az anyjat mert dolgozik? :D
2020. febr. 13. 05:31
 18/19 anonim ***** válasza:
72%

kedves kis gyerek

"Jolvan akkor nem kell normális valasz megkeseredett kioregedett minta "szulok" :D


tudod nekem mikor az első fiam született mår felnött voltam iskolåimat befejeztem dolgoztam ės volt lakåsunk a fėrjemel .


nem gyerekėnt iskoláimat be nem fejezve ,anyukåm nyakåba szültem 0 pėnzre gyerekszobåmba egy ujabb gyereket jobban tenėd ha csöndbe maradnål ės örülj hogy anyukåd hajlandó nevelni az unokåjåt mert te mėg jó hosszu ideig nem tudod hiåba fogod betölteni 1 ėv mulva 18 ėvedet.

2020. febr. 13. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
86%

zert nem irok helyesen mert nem hasznalok ekezetet? Akkor valoban nem irok helyesen:Ddd toled meg kerdeznem hogy szerinted akinek dolgoznia kell a gyereke mellett annak a gyereke nem tekinti anyjanak az anyjat mert dolgozik? :D



Nem, azért nem írsz helyesen mert nem ismered pl az írásjeleket, a mondattagolást és a helyes szórendet.


Az meg megint más, ha valaki dolgozik hogy eltartsa a gyerekét, vagy mással tartatja el, mint te teszed, és még pattog is hogy ez meg az nem tetszik. ha nem tetszik, meglehet ám próbálni egyedül, a mamahotel és papabank nélkül pici lány, és majd akkor meglátjuk hány nap után sírod vissza magad a gonosz anyád kegyetlen és korlátozó viselkedése mellé.


Látszik, gyereket csinálni bárki tud, de felelősségteljes döntést hozni már jóval kevesebben.Mit tennél ha a folytonos hisztid megelégelve anyádék kihajítanának mint azt a bizonyos macskát? Ha közölnék hogy nem támogatják a tanulásod mert nem vagy már tanköteles? Vagy csak a minimumot adják de a gyerekednek mindent neked kell előteremteni?

2020. febr. 13. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!