Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy ne féljek...

Mit csináljak, hogy ne féljek egyedül lenni a babámmal?

Figyelt kérdés
Ha a férjem dolgozik és egyedül kell lennem vele, elvesztem a magabiztosságom. Félek, hogy félrenyel és megfullad evés vagy alvás közben. Félek, hogy annyira fog sírni, hogy nem tudom megnyugtatni. Szóval, hogy bármi baj történik mikor egyedül vagyunk. Görcsösen nézem az órát, hogy mikor ér haza a férjem. Ha valaki élt át hasonlót, legyen szíves írja le, hogy küzdötte le.
2020. febr. 12. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Jóég te vagy az anyja kiben bízzon ha nem benned szedd már össze magad:)
2020. febr. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Nem vagy rossz anya, jó anya vagy, ha valami történik, akkor ott vagy, tudsz segíteni, segítséget hívni. Gondolj arra, hogy jó anya vagy, mondogasd magadnak.

Esetleg menj el egy elsősegély tanfolyamra, ott megtanítják, hogyan kell csecsemőt, kisgyereket újraéleszteni, fulladás, félrenyelés esetén eljárni.

2020. febr. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy túlságosan pánikolsz. Addig rendben van, hogy vki aggódik, de az már beteges, hogy ennyire félsz. Szerintem túl sokat gondolkodsz ilyeneken, vhogy el kellene terelni a gondolataidat. Játsz a babáddal, menjetek sétálni, ha alszik pihenj, hallgass zenét, nézz vmi vidám filmet, olvass. De semmiképpen ne vetítsd ki a félelmeidet, mert az csak ront a helyzeten. Az elsősegély tanfolyam jó ötlet, nagyobb önbizalmat ad. És az is fontos, hogy a babád is átveszi a szorongást, ezért így megeshet, hogy pont te váltod ki belőle a sírást.
2020. febr. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ez volt. Hasfájós volt a pici,az első 3 hónapban rengeteget sírt,volt hogy már én is sírva fakadtam. Nagyon féltem hogy nem tudom megnyugtatni,ellátni normálisan de olyanoktól is hogy hogy megyek el wc- re stb. Sajnos ez csak az idő múlásával lett jobb. Ahogy nőtt elmúlt a hasfájás?jobban el volt a játszószőnyegen,hintán,nyugisabb lett és ezzel együtt nyugodtam meg én is.Az első komolyabb baja majdnem 1 évesen lett,úgy esett el hogy felrepedt a szemöldöke,vérzett( persze egyedül voltam vele itthon) de halál nyugalommal elláttam,megnyugtattam,minden megtettem hogy minél előbb jobban érezze magát. Mikor hazaért a párom akkor vonultam el sírni. De a kicsi előtt nem pánikoltam,meg akkor valahogy eszembe sem jutott. A félrenyeléstől is féltem,youtubon néztem videókat hogy mit kell tenni.Szerencsére nem volt komolyabb gond eddig. Kitartás,idővel jobb lesz!
2020. febr. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is csak azt tudom mondani, hogy az idő a megoldás, pont úgy voltam, mint te. Az óranézegetés ismerős.
2020. febr. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Menj el egy elsősegély tanfolyamra. Mi most megyünk hétvégén a férjemmel. Plusz szerintem meg a hormonok játszanak veled. De ne aggódj. Teljesen képes vagy ellátni a babát. De esetleg vegyetek neked egy okosorat amire gyorshivora a mentőket és a férjedet is rateszitek. Szerintem ez adhat neked egy kis biztonság érzetet. Persze ilyesmit csak a drágábbak tudnak.
2020. febr. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Coffelia ***** válasza:
Kommunikálj vele, szeretgesd, ölelgesd. Feküdj le, párnát a hátad mögé, húzd fel a térded és fektesd a babát a combodra így, aztán játssz a kezével, tegyél be zenét és énekelj neki... szóval éljetek, legyen dolgod, és akkor nem fogsz kattogni ezeken.
2020. febr. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez természetes. Ami a fulladást érinti, nézz baba újraélesztős videót legalább megnyugszol hogy tudnál mit tenni ha baj van.
2020. febr. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!