Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerinted mennyi munkaviszony...

Szerinted mennyi munkaviszony után "lehet" elmenni szülni?

Figyelt kérdés

Idén fogok diplomázni, jelenleg gyakornok vagyok egy cégnél. Mivel tervben van már a baba, ezért most már jöhetne bármikor. Egyedül a munkahelyemet fèltem olyan szempontbòl, hogy bekerülök valamilyen új helyre vagy esetleg ide felvesznek teljes àllásba, és nem veszik jó néven, ha pár hónap múlva meg bejelentem a terhességet.

Szerinted mennyi munkaviszony az, amikor már nem annyira vészes ezt bejelenteni? Sajnos a pénz nagy úr, és jó lenne, ha lenne hova visszamennem szülés után...


2020. febr. 14. 14:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%
5 év.
2020. febr. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
12%
Próbaidő lejárta után. Akik fiatal nőt vesznek fel, számolnak azzal, hogy elmegy szülni hamarosan.
2020. febr. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Egy évet dolgozz végig, utána kezdjetek próbálkozni.

Ez már csak a gyed szempontjából is fontos, oda is kell, hogy egy évet dolgozz.


Ez azt jelenti, hogy ha nem lesz valami gond a terhességnél, ami miatt mindenképp táppénzen kell lenned, akkor kb. másfél évet mindenképp fogsz dolgozni.

Ha meg nem jön össze könnyen, akkor meg úgyis csak több lesz.

Öt évet persze hülyeség várni.

2020. febr. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

Mi bő egy év után álltunk neki próbálkozni, így amikor elmentem szülni ~2 év munkaviszonyom volt ott.

"Nem veszik jó néven" - ez ne befolyásoljon, egyébként sem ezen múlik, hanem a főnökön/munkatársakon. Fél év után és 10 év után is ki tudnának nézni. Én szerencsés voltam és örültek, nem volt gond.

2020. febr. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Legalább 1 év kell a Gyed-hez, így én a helyedben ennyit dolgoznék.


Gondolom fiatal vagy, ha most diplomazol.

Az az 1-2 év amit dolgoznod "kell" nem hosszú idő, de utána ugyanennyi időre stabilizálod a bevételeidet, kapsz CSED-t, Gyed-t és nem 34000 Ft-t

2020. febr. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
14%
2-es vagyok, miért pontoztatok le? ha gyakornok egy cégnél, akkor be van jelentve, nem? és ha felveszik teljes állásba, akkor az legalább 3 hónap próbaidő, utána teherbe esik, az 9 hónap (bár nem biztos, hogy rögtön összejön), így szerintem az egy év teljes munkaviszony is meglesz neki... de nem értem, ezért miért kell lepontozni...
2020. febr. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

Én nem pontoztalak le, de amit írsz szerintem azzal az a gond, hogy ha tappenzre kell mennie, akkor csak annyit tud amennyit előtte dolgozott.


Tehát ha azonnal teherbe esik és el kell mennie tappenzre, akkor csak 3 hónapot lehet tappenzen utána 0 Ft és 0 CSED.


Persze lehet h tud hónapokat dolgozni terhesen (én is 31.hetig) de ezt előre sosem lehet tudni

2020. febr. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
Ha te lennél a munkáltató, főnök lennél, akkor mennyi időt mondanál, amikor már "nem gáz" elmenni?
2020. febr. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
13%
Ha idén diplomázol, akkor diplomás gyedre jogosult vagy munkaviszony nélkül is. Én inkább most vállalnék gyereket, mint hogy munkaviszonyt szakítsak meg.
2020. febr. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
92%
Ha azt akarod, hogy gyed/gyes után is legyen munkahelyed, akkor min 1 év.
2020. febr. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!