Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megtarthatom-e a munkahelyemet...

Megtarthatom-e a munkahelyemet terhesség esetén?

Figyelt kérdés
2016. júliusában egy év fizetés nélküli szabadságot kértem a cégemtől, külföldi tartózkodás miatt, amit meg is kaptam. A múlt héten kiderült, hogy terhes vagyok, ezért júliusban nem fogok tudni visszamenni dolgozni, mert 7 hónapos terhes leszek. Mi lesz így a munkaviszonyommal?

2017. febr. 27. 11:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Igen. A főnöknek ezért elvileg nincs jogában kirúgni. Az más kérdés, hogy nem mindig tartják be. Ha új munkahelyet keresel, ott sem kérdezhetik meg, hogy van-e gyereked. A lényeg, hogy rendesen ellátja-e a feladatát az adott beosztott.
2017. febr. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%
Én inkább az ellátások miatt aggódnék, hogy kapok-e csedet, gyedet stb.
2017. febr. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de én tudom, mi miatt aggódok. Nekem fontos a munkaviszonyom megtartása, nem a havi pár tíz ezerért fogok aggódni, mikor külföldön élünk. A férjem dolgozik, külföldi családi pótlékot fogunk kapni.
2017. febr. 27. 12:10
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, aztán, amikor megszültél, és mennél vissza, kiderül, visszavesz-e.
2017. febr. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hat, ha mar megmondod neki, h terhes vagy, akkor nem rughat ki. Max akkor szunteti meg amunkaviszonyod, ha visszamesz dolgozni...vagy a szulesi szabid alatt hirtelen leepites lesz a cegnel es megszunik a munkahelyed, es nem tudnak felajanlani masik poziciot. Ha akar, kirughat, de eleg szigoru feltetelek vannak.
2017. febr. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó! Én is így gondolom. Visszavenni is köteles, csak utána rúghat ki. Egyébként hiányszakmában dolgozom. A cég folyamatos szakemberhiánnyal küzd, ezért is adták meg a fizetésnélkülit is. Bár 3 év alatt változhatnak a dolgok...
2017. febr. 27. 12:47
 7/11 A kérdező kommentje:
Hogy érthető legyen, azért kaptam meg a fizetésnélkülit, mert mindenképp kijöttem volna külföldre és ha nem kapom meg felmondtam volna. Ezért inkább megadták, így megmaradt az esélye, hogy visszakapjanak.
2017. febr. 27. 12:50
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja, szülési szabin sem rúghat ki. Az új munkatörvénykönyv eléggé levédi a kismamákat.
2017. febr. 27. 12:56
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden azon fog múlni, hogy amikor majd mennél vissza dolgozni, akkor mennyire kellesz a munkahelyre. Ha akkor is hiányban lesznek, akkor örülni fognak, hogy végre visszatérsz, ha meg nem, akkor visszatérésed után elküldhetnek.
2017. febr. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%
Ha leepites van a cegnel, es nem tudnak masik a mostanival azonos pozit felajanlani es ezt bizonyitani is tudjak, akkor kirughat barmikor, csak eleg nagyosszegu, torvenyben meghatarozott vegkielegitest kell fizetniuk...De ha hianyszakmaban dolgozol, akkor nem hinnem, h ezt megteszik, hanem inkabb kivarjak, amig visszamesz. Meg ha kulfoldi a ceg, meg a vezeto is, akkor normalis es nem ugy fogja fel - a jo kis magyar mentalitassal ellentetben - h aki terhes, azt ki kell rugni :)
2017. febr. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!