Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik helyzet...

Szerintetek melyik helyzet előnyösebb?

Figyelt kérdés

Nővéremmel mindketten gyerekvállaláson gondolkozunk. Szerintetek melyik jobb, ha én szülök hamarabb és az én babám lesz az első csöppség a családban, aki körbe lesz rajongva vagy pont hogy a másik hogyha már lesz tapasztalatom és esetleg kinőtt ruhákat is kaphatunk? Meg hát mindig a kisebb az aranyosabb, a nagyobb viszont ügyesebb. Ti hogy látjátok?

Kérlek próbáljatok a kérdésre koncentrálni, egyéb véleményre nem vagyok kíváncsi.


2020. febr. 17. 12:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire előre azért nem kell rohanni. Ki tudja, mikor és kinek sikerül előbb. A kinőtt ruhákon is felesleges gondolkodni, lehet, hogy különböző neműek lesznek. Hidd el, ha első lesz, ha második a te gyereked, ugyanúgy szeretni fogja mindenki. Nem ezen múlik a dolog.
2020. febr. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, ha várják az unokát, akkor jó lesz neki, akármikor jön.

Az meg, hogy kisruhákra bazírozol, arra nem igazán tudok mit mondani. A nővéred nem is biztos, hogy neked adja őket, lehet, hogy egy barátnője még előtted szül, és odaadja neki az összeset, neked meg kútba esik a jól kifundált terved.

És igen, nem szövegértési gondok vannak, hanem te gondolkodsz gyerekesen. Az ember nem manipulatívan szül, hogy vajon mikor állnak hozzá előnyösebben meg hogy jön ki jobban.

2020. febr. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
78%

Anyósomnak 6 unokája van, az én nagyfiam a második, mégis az abszolút kedvenc!


Anyukámnak 4 (ott ő volt az első) szinten a kedvenc.


Kicsit serelmezem, hogy a másik két fiam kevesebbet kap, de nem az számít ki az első és ki a második..,

2020. febr. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
82%

Pont ugyanígy van nagyrészt ahogy mondod😅

Sogornomeknek hamarabb jött a gyerek. Ő az etalon, a sztár. Mert vegre gyerek a családban.. Es mi mire varunk.. Hat gyerekre, csak nem jott ossze sajnos. Parom meg kikotyogta h gyereket szeretnénk.. Erre csinaltak ők. Naluk nagy a versenyszellem.. Bar nem ertem mire jo, most mar valofelben🤦‍♀️


Nalunk is megerkezett.. Ő a cuki.. Kb ezt vártam a sztereotipia szerint. Hat nem. Hanem h mert a nagy ekkor már bla bla.. Mert a sogornom ekkor igy csinalta.. Bla bla. Hm.. Itt levontam a kovetkeztetest (mivel tudom hogy nem csinaltam rosszul, csak nem a 30 evvel ezelotti elveket kovettem, de nem vagyok egy tipikusan mai anyuka sem..)hogy sogornomeket jobban szereti anyos. 😅 Ha ugyanazt csinaltuk akkor ő jol tette, en meg hogy kepzelem🤦‍♀️


Megerkezett a 3.unoka.(Sogornom) Viselkedesre, szokásaira mint kb az en gyerekem...Es az van h ő kapta a cuki jelzőt. Es természetesen nála ugyanaz nem bűn mint az enyemnel🤷‍♀️.


Szoval csak azt akartam erzekeltetni h ugyis az lesz a "jobb" akinek a szuleit jobban szeretik. Az összehasonlitas meg ugyis megy majd... Plane ha nem 1-1 gyereket vallaltok.

De ha "választani lehet" akkor szülessen 2.kent, mert ha elsőként akkor elvaras lehet h mindent oda kell adni a következőnek... Lasd te is erre apellálsz 😅

2020. febr. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Tökmindegy, mert az ilyen felfogás mellett garantált a gyerekek versenyeztetése részetekről...
2020. febr. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 13-14. válaszolóknak, a többiek ha érdemben nem tudtak válaszolni, csak az idejüket pazarolták.. :)
2020. febr. 17. 14:36
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Ugye ez nem komoly kérdés?


Mi a párommal tavaly novemberben jelentettük be hogy jön a baba nálunk. Pár héttel később az állandó versengő, eddig gyereket nem akaró 40 éves nővérem kijelentette akar ő is. Rögtön leesett mindenkinek mieért. Nem másik emberhez kekl igazítani, hanem amikor nektek jó.

2020. febr. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
77%
Na ilyet sem hallottam még!Probálkozzatok aztán örulj ha egyáltalán összejon a gyerek.
2020. febr. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!