Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A nők miért vannak ilyen...

A nők miért vannak ilyen téren előnyösebb helyzetben, mint a férfiak?

Figyelt kérdés

Hol itt az egyenlőség?

A nők tovább élnek átlagban, mint a férfiak, ennek ellenére korábban mehetnek nyugdíjba.

A rendőrségnél és katonaságnál könnyített felvételijük van, ráadásul ahol a nőknek is kötelező a katonáskodás, ott is kevesebb időt kell eltölteniük a seregben, mint a fiúknak/férfiaknak.


De miért? Nem igazságtalanság ez?



2016. jún. 24. 15:50
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
31%

A nők fizikailag gyengébbek.

Később pedig szülnek, gyereket nevelnek és vezetik a háztartást.

Szerintem megérdemlik, hogy előbb menjenek nyugdíjba.

2016. jún. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
41%

Nőknek minden sokkal egyszerűbb. De vannak ennek hátrányai is. Nem egy meg kettő elkényesedett nő, akik kihasználják az előnyüket... Ezáltal sosem lesznek erősek önmaguktól és mindig másokon fognak függeni.

Szóval gyengébbek lesznek, de sokkal könnyebben élvezik az életet. :)

2016. jún. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
A rendőrségnél/katonaságnál ugyanazt kell csinálniuk mint a fiúknak.
2016. jún. 24. 15:54
 4/23 anonim ***** válasza:
63%
Kb. mint a cigóknál: Hangoztatják h mindenki egyenlő rangú stb, és ők semmivel sem gyengébbek, de mihelyt valami pluszhoz kell jutni mint pl. segély stb. akkor rögtön szegény cigányok lesznek, ők végtelenek gyengék stb.
2016. jún. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
64%
Tudom nem szabad álltalánosítani de sokan (akkor így írom) akkor nők amikor megéri. Ha fizetésről van szó akkor férfiak ha szabadságról akkor nők ha erőlétről akkor is nők ha pedig döntéshozásról akkor férfiak meg persze ha nyugdíjról akkor is nők szóval tuggyák mikor kell nőnek lenni mikor férfinaka allaptomos sunyi képmutatók PERSZE tisztelet a kivételnek nyílván az a személy aki ép felhúzza magát mikor ezt olvassa már dagadnak az erei és keresi a válasz gombot nem ilyen nyugalom csak sokan
2016. jún. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
46%
Te meg nem mestruálsz, nem szülsz gyereket, nem mosol-főzöl-takarítasz a férjedre munka mellett...és még sorolhatnám. Szóval maradjunk annyiban, hogy mindkét nemnek megvannak a maga nehézségei.
2016. jún. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
62%
Szóval az agglegények nem főznek mosnak takarítanak magukra. Meg az elvállt apukák nem nevelik a gyereküket. Érdekes világ lehet az. Meg ugye a férfi hívja meg a nőt tehát ő kölcse a pénzét , de a nő ugyanannyit akar keresni annak ellenére hogy mikor menstruál használhatatlan és elmegy szülni plusz érzelmi döntéseket hoznak persze vannak kivételek mint a vaslédi de mégegyszer csak sokan ilyenek.
2016. jún. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
47%

én arra lennék kíváncsi,hogyha a nők tényleg egyenjogúak, akkor miért keresnek még mindig jóval kevesebbet, mint a férfiak?

mérnöknőként nagyon felbassza az agyam,hogy ugyanannyit tanultunk azért a diplomáért,ugyanannyi tapasztaltunk van, mégis a férfi kollégák jóval többet kapnak..

nekem ezután ne mondja senki,hogy egyenlőek vagyunk.

2016. jún. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Engem felhaborit az hogy a noknek konnyitett felvetelijuk van a rendorsegnel, meg a katonasagnal es hogy hamarabb mehetnek nyugdijba. Ha egyenloseg van akkor tenyleg legyen az.

Egyebkent 1# ezzel vitatkoznek hogy gyengek a nok. Persze ha atlagban nezzuk igen, de nem mindegyik. En fektettem mar ki pasit nem egyet, meghozza nem ilyen 50 kilo vasaggyal tipusuakat hanem igazi ferfiakat..

2016. jún. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
88%

Később pedig szülnek, gyereket nevelnek"


Nem nagyon látom, hogy a törvény leírná, hogy szüléshez köti a kedvezményeket.

2016. jún. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!