Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi szép van a gyerekvállalásban?

Mi szép van a gyerekvállalásban?

Figyelt kérdés
Itt is rengeteg olyan történetet olvasni, hogy anyuka kikészül, mert napok, hetek óta nem alszik, mert a babája kólikás; hogy egyszerre sír a kicsi meg a nagy is, mert a nagy tornyát ledöntötte a kicsi és vigasztalhatatlan; hogy földhöz vágja magát a totyogós az utcán/Sparban/fodrásznál és hangos üvöltözések közepette kell azon aggódni, hogy emiatt az epizód miatt honnan fognak elkésni. Tudnám sorolni. Az én környezetemben többeknek már van gyereke, de soha senki nem mesélt a gyerekvállalásról csillogó szemekkel, és így külső szemlélőként engem egyre inkább elriaszt a dolog.
2020. febr. 17. 14:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
81%

A gyerekem a legcsodálatosabb dolog az életemben! Soha senkit sem szerettem még ennyire, de az a szeretet, amit Tőle kapok... az túlmegy minden korábbn általam elképzelhetőn!

Ezt nem lehet szavakban kifejezni. Tényleg érezni kell.


De csak azok érezhetik ezt, akik önzetlenül félre tudják Önmagukat tenni, mert egy gyermek sok lemondással, megalkuvással jár. Nem megy olyan könnyen már minden, mint előtte. Aki inkább egocentrikus beállítottságú, az mindig úgy fogja érezni, hogy a gyerek beletenyerelt az életébe, és észre sem veszi, hogy közben mennyi mindent kap tőle.

Persze nem kell teljesen feladnia magát egyetlen anyának sem. Létezik ebben is arany középút, de van, akinek ez is kevés.

2020. febr. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
91%
Ezt minden héten megkerdezi vki...
2020. febr. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, gondolom azért kapta fel a vizet kettes válaszoló, mert hetente van ilyen kérdésnek álcázott provokáció, aminek úgyis az a vége hogy a gyereket nem akarók jól kifejtik, hogy a gyerekvállalásban minden pocsék, hülye aki erre vágyik, aki meg őszintén leírja neki mi szép benne azt meg nullára pontozzák.

És a "legszebb" az egészben, hogy ez itt a gyerekvállalás topik, gőzöm nincs miért kell ezt itt csinálni folyton.


A kérdésedre meg nincs válasz. Miért jó? Hát ha te nem vágysz rá, akkor neked semmiért nem jó. Ezt az ember vagy érzi, hogy vágyik rá vagy nem.

Kivétel ez alól pár csökkentett értelmi képességű akik soha nem akartak de azért leszültek vagy kettőt, legyen kikből érzelmi nyomorékot nevelni. (Itt is van egy ilyen válaszoló, aki büszkén haknizik ezzel).

Szóval, nézz magadba te mire vágysz és cselekedj aszerint. Igaza volt a korábbi válaszolónak ez NEM KÖTELEZŐ, de épp ezért foglalkozni sem kötelező vele. Én sem tudom mi a jó a kígyó tartásba, de nem is zaklatok vele embereket sehol.

2020. febr. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
94%

Mindennek van jó és rossz időszaka.

A párkapcsolat sem olyan, mintha mindig felhőkön csücsülnél.

Én imádok a gyerekekkel kirándulni, de utálok éjszakázni.

Szeretek velük összebújni, de nem szeretek rendet rakni utánuk.

Szeretem, ha van élet körülöttem, de kiborító tud lenni, hogy fél percig sem tud csendben maradni.


Szerintem csak tőled függ, hogy a jóra vagy a rosszra helyezed a hangsúlyt.

2020. febr. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
62%
Csak az önimádó,önző embereknek jut ilyen kérdés eszébe.Akik csak mindent magunak akarnak,lusták mint a dög és nem tudják elképzelni milyen felébredni éjszaka egy babához.Igen az eleje általában nehéz,de azt a boldogságot nem fogja senki megtudni amit egy gyerek ad,smíg nincs sajátja.Hogy lehet amúgy ilyen f@asz kérdést feltenni??Mindenki eltudja dönteni,hogy akar e gyereket vagy sem.
2020. febr. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
90%
Nekem még nincs gyerekem, de szépnek tartom a gyerekvállalást. Emlékszem gyerekkoromból azokra a pillanatokra, amikor a szüleim boldogok voltak, büszkék voltak, nevettek rajtam, amikor együtt játszottunk, együtt éltünk át élményeket, együtt olvastunk, együtt sütöttünk, stb. Minden ilyen emlékem árad a melegségtől, szeretettől, odaadástól. És ma, hogy már felnőtt vagyok és beszélünk a gyerekkoromról látom ugyanazt a csillogást a szemükben, mint amit cirka húsz éve is láttam.
2020. febr. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
80%

Azok a pillanatok mikor buszkevagy ra mikor boldog vagy tole

Az elso mosolyatol az elso lepesetol a jo bizonyitvanytol es mikor megkoszoni h te vagy az anyukaja

2020. febr. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
82%
Voltálvte igazán szerelmes, olyan rózsaszín felhősen? Na egy hasonló intenzitású érzést képzelj el, csak ez nem múlik az idő múlásával. A legtöbb ember hasoblóan érez. Hiába nem a gyereked a legszebb, legügyesebb, neked az lesz. Ha összezördülsz vele, alig várod, hogy kibéküljetek és még sorolhatnám.
2020. febr. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
29%
Neked valószínűleg semmi, különben nem tetted volna fel a kérdést. Vagy még nem tartasz ott, hogy a szépséget meglásd benne (a nehézségek ellenére is), vagy soha nem is fogsz, mert nem vagy anya-típus.
2020. febr. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Anyukám mondta, hogy igazából az a szép, mikor már felnő és büszke az ember, hogy a gyerekéből értékes, normális, egészséges lelkű felnőtt lett, célokkal, tisztességes munkával, tanulmányi eredményekkel, stb.

Én mondjuk nem szeretnék gyereket, de ezt a részét meg tudom érteni valahol. Az ilyen gejl dolgokat, hogy "érezni kell, mikor odabújik" annyira nem érzem át. Szerintem a gyerek nem szeretetpótlék. Hanem egy hivatás felnevelni és csak annak kéne rá vállalkoznia, aki alkalmas és tényleg ezt szeretné.

2020. febr. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!