Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Házi orvost váltottam kismamak...

Házi orvost váltottam kismamaként, és táppénzen vagyok, de nem kéri át az új orvosom a papírokat. Mit tudok tenni? Megoldás lehet egy másik (új) házi orvos megeresése?

Figyelt kérdés

Egy olyan problémám van, hogy még február elején költözés miatt házi orvost kellett váltanom. Viszont bele választottam egy nagyon rossz orvosba. Sajnos azóta egy táppénzes papírt sem kaptam, pedig kismama vagyok. Át kellett volna kérnie, de nem tette meg. Ilyenkor mit tudok tenni? Illetve ha váltanék egy másik orvosra azt megtehetem e? Vagy éppúgy nem lenne átkérve semmilyen papírom sem?

Nagyon félek, hogy ebbe a hónapba egy táppénzes papírom sem fog beérni a munkahelyemre. Ilyenkor mi fog történni? Kirúghatnak?



2020. febr. 24. 11:52
 1/6 A kérdező kommentje:
*háziorvos megkeresése
2020. febr. 24. 11:55
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Bemész a régi dokihoz kikéred a papírjaidat és személyesen viszed az újnak.
2020. febr. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Keress egy értelmes orvost.Mi 4 x költöztünk az elmúlt években és egyszer sem okozott gondot kikérni a papírjainkat az új orvosnak.Én megérdeklődném a munkahelyemen, hogy ebben a kellemetlen helyzetben mit fognak tenni, tesznek e bármit.Ha nincs táppénzes papír akkor nem tudod bizonyítani, hogy valóban táppénzen vagy.Terhesen nem rúghatnak ki, viszont így csak a semmibe lógsz.

A másik megoldás amit az 1 is írt.Fogod magad odamész a volt orvosodhoz és kikéred saját magad a kartonod, utána pedig elviszed a mostanihoz.Keverés szempontjából valószínűleg ez a kényelmesebb.

2020. febr. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Keress egy másikat. Szabad orvosválasztás van, szóval nem kell megrekedni egynél.
2020. febr. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is az a legegyszerűbb és általában bevett módja, ha elkéred te a régitől a papírjaid és beviszed az újnak már az első találkozáskor. Egyébként is illik a réginek is szólni, a rendszerbe meg átjelent magához az új, de tapasztalataim szerint a papírkartonokkal a betegek szoktak "rohangálni".
2020. febr. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Én is ezt találtam megoldásnak, meg kaptam javaslatnak, hogy személyesen menjek a régihez. Amit meg is tettem, de ott nem adták ki, azzal érvelve, hogy az újnak kell kikérni.
2020. febr. 24. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!