Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek, hogyan alakult a baba...

Kinek, hogyan alakult a baba mozgás fejlődése?

Figyelt kérdés

Kiváncsi vagyok kinél, hogyan és mikor indultak be a mozgások.

Mi 4 hónaposak vagyunk oldalra forog, hason könyökével egy ideig támaszt, tárgyakért nyúl.



#baba #mozgás #forgás?
2020. febr. 24. 15:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, hogy nem tudok éredemben válaszolni, viszont engem is érdekelnek a válaszok!
2020. febr. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
1 héttel 4 hónapos kora előtt kezdett hátról hasra fordulni, 1 héttel később hasról hátra. 5 hónaposan a tengelye körül forgott és elkezdett fekvőtámaszozni és hintázni. 6 hónaposan elkezdett mászni és szinte rögtön fel is állt bútor mellett. Mászással egyidőben gyakorolta a bútorok mellett lépkedést és 9 hónaposan indult el önállóan. Nekem ilyen sietős babám van.
2020. febr. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nagyon gyors mozgásfejlődés van. 3,5 hónaposan fordult hátról hasra, 5 hónaposan kúszni kezdett, 6 hónaposan mászni és 1 héttel később felállt a bútorokba kapaszkodva. 6,5-7 hónaposan lépked a bútorokba kapaszkodva. Most itt tartunk 7,5 hónaposan
2020. febr. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kis ügyesek ☺️

Akkor mi egy kicsit listábbak vagyunk, bár nem csodálom ölben elég nehéz forogni ☺️☺️😂😂

2020. febr. 24. 16:37
 5/10 A kérdező kommentje:
Lustább
2020. febr. 24. 16:38
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Akik írták, a mászást. Szabályosan mászik? Nekem néha annyira siet, hogy arcra esik. 6 hós kora óta áll, most 6,5 hónapos lépeget bútorok mellett. Azzal riogatnak, hogy tanulási nehézségei lesznek. ;(
2020. febr. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

Utolsó: kúszni kúszott?

Érdemes elvinni Dévényeshez, mert ezek a mozgásfejlődés lépcsők kimaradásai tényleg tanulási nehézségeket ereményezhetnek. Nekem van egy 8 éves fiam és egy 5 éves lányom és most született 6 hónapja az öcsi. Az első kettőnél én is fiatalabb voltam, nem tudta ezekről semmit. A nagy fiamnak kimaradt a kúszás, egyből mászott. Vannak nehézségek a suliban sajnos. És most hogy a kicsivel járunk Dévényre, ott derült ki, hogy sajnos ez a csecsemőkori dolgokra vezethető vissza.

2020. febr. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%
#7 mi folyamatosan tornára járunk, más okból kifolyólag. Már tettem is fel kérdést itt mozgásfejlődéssel kapcsolatban, jöttek is válaszok. Azonban én a pánikolós vagyok sajnos. ;(
2020. febr. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

9 hetesen nyult a targyakert, 3,5 honaposan forgott hasrol hatra, hatrol hasra, 4,5 honaposan kuszni kezdett, majd maszni, 6,5 honapos kiult oldalra, 7 honaposan felallt, 13 honaposan onalloan setalt. Gyogytornasz latta, (a gyorsabb mozgasfejlodes kotott izmokra is utalhat), de minden rendben volt vele.


A kicsi most 3,5 honapos, hasonloan alakul eddig nala, mar forog o is hatrol hasra is. Szabalyosan csinalja.


6 honaposan raernek amugy forogni. En nem mondanam lustanak a babad, mindenki a sajat tempojaban :) Lehet gimnasztikai labdan hasaltatva gorgetni ide-oda ovatosan, ket oldalrol fogva, masszirozgatbi a hatat, keneny feluletet biztositani szamara, ne az agyon, kanapen legyen, mikor ebren van, hasra rakni, stb.

2020. febr. 25. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A 4 hónaposom már háton fekve is középen tartja a fejét, egyenesen néz, hosszasan fixálja tekintetét egy-egy tárgyon, illetve követi a mozgó tárgyak útját. Hasról már oldalra vagy a hátára fordul, és a könyökére támaszkodva emeli a fejét és a felsőtestét. Segítséggel ülni is tud. Tárgyakért nyúl, a kisebbeket tapogatja, kezébe, majd szájához viszi.
2020. febr. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!