Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kicsi gyerekeknek való...

A kicsi gyerekeknek való játékoknál miért jó, ha ABC meg számok vannak rajta?

Figyelt kérdés

0-3 kor közötti játékokra gondolok elsősorban. Meg a beszélő, zenélő játékokra.

Miért akarják a szülők a piciket ABC-re meg számokra tanítani a kicsiket? Ezt sose értettem. Betűs építőkockák, tanulókutyus, ami mondja az ABC-t stb


2020. febr. 26. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Mondjuk segíti a beszéd fejlődést. Meg sztem nincs azzal semmi baj ha valamennyire ismeri a betűket, számokat. Ezeket a játékokat még simán használhatja ovis korban is amúgy
2020. febr. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%
Nem tudom. Hülyeség, én nem is vettem ilyet, tanulokutyust pláne nem. Nagyon messze van a számok, betűk tanulásától egy kisbaba.
2020. febr. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értettem ezt soha. 1 éves gyereknek való játékokon miért kell ezt erőltetni.
2020. febr. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%
Azért mert előbb utóbb kíváncsi lesz a gyerek, látja, megjegyzi tudat alatt. Nem tanítani kell őket vele, de ez valóban segíteni fogja őket a beszed fejlődésben és korai írásban. Mint amikor egy óvodás gyermek elkezd firkálni mintha írna. Ezek a játékok elosegitik ezt.
2020. febr. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gungasam ***** válasza:
71%
A gyerek környezete befolyásolja az érdeklődési körét.Például milyen lenne a látása ha sosem találkozna színekkel? Milyen lenne a hallása ha nem hallana zenét míg fel nem nő? Nyilván , hogy hasonló ha nem is ilyen markáns a befolyása a számok és betűk látásának.Ezen jelek nevének megtanulása is segítség a megértésük előtt de a megértésükhöz vezető úton.A játékai által kapott ingerek sokfélesége talán fárasztó lehet némelykor de az ingerszegény környezet súlyosabb veszélyeket rejt.Elmarad a fejlődésben.
2020. márc. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!