Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire általános manapság...

Mennyire általános manapság hogy nyaliznak a gyerekeknek a szüleik és másoktól is ezt várják el?

Figyelt kérdés

Két szomszédom is van, ahol mind a két-két óvodás-kisiskolás gyereknek könyörögnek a szülei. Pl nem akar bemenni az udvari játszásból és a szülők úgy győzködik őket “Gergő, kérlek szépen gyere be” de ezt ilyen lealacsonyodóan, szinte könyörögve. A gyerek meg röhögve kiabál vissza hogy nem megyek és ennyiben maradnak! Kérdeztem őket erről (már nagyon zavart hogy 30 perce megy a könyörgés és a gyerek ordítása) és kikérték maguknak, hogy ők nem fognak erélyesebben rászólni a gyerekre mert 2020-at írunk. Nem azt mondom én se hogy verje meg, de az én fiamnak megmondom ilyenkor emeltebb hangon, hogy irány be vagy szobafogság lesz és nincs TV-Tablet. Erre azt mondták, hogy ezzel sérülnek a gyerek jogai és ilyet nem szabad kilátásba helyezni!

Szerintem ez nem normális! Még ha egy család csinálná, de csak az utcánkban kettő!

A másik furcsaság hogy a szomszéd gyerekek nem köszönnek nekünk! Kisiskolások! Mire az anyjuk odajött hozzám a napokban és kérdezte, hogy mi a bajom a gyerekeivel, miért nem köszönök nekik? Hát mondtam, hogy kisszívem azért, mert 38 éves vagyok és nem fogok előre köszönni egy 7-8 évesnek aki amúgy elmegy mellettem! Amúgy se tegezzen a keresztnevemen a gyereke, mert nekik nem engedtem meg! Erre is azt mondta a csaj, hogy nem a 19. Században vagyunk, itt jogok vannak már, jobb ha tudom! Az köszön előre aki előbb látja meg a másikat vagy később lép be valahova (pl lift). Hát köpni-nyelni nem tudtam. Az a vicces, hogy vannak szomszédok akik benyalnak ezeknek a gyerekeknek és adják alájuk a lovat! Az egyik nálam idősebb pasi előre köszön a gyerekeknek és odamegy velük kezet fogni!

Szerintem ez tök abszurd és nem normális! Hogy fognak így minimális tekintélyt tanulni ezek a gyerekek? Aztán csodálkozok hogy hallom a fiamtól, némelyik gyerek milyen hangnemben beszél a tanáraikkal. Mintha a csicskáik, haverjaik lennének. Szerintem ez innen is ered, ezek a kezdő lépések némelyik debil szülő részéről.

Régen ilyen nem volt! A nagylányom 18 éves, náluk még ennek alig volt nyoma, legalábbis nem emlékszem ilyenekre. A mostani 30 alatti szülők kezdték ezt el szerintem. Egyre több ilyesmit hallok. Arról már nem is beszélek hogy az én gyerekkoromban xy tanárúrnak mertük hívni a tanárt és 1-1 “rossz gyereken” kívül vissza se mertünk szólni, elfogadtuk amit a felnőtt mond.



2020. febr. 27. 17:42
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó... Megérkezett a sokat emlegetett újkor embere :D
2020. febr. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Nem az a baj hogy szépen kérik a gyereket! Ne magyarázzátok félre! Hanem hogy 30 perc után is “Kérlek szépen gyere be” a műsor, a gyerek meg a szülő pofájába röhögve ordítja, hogy “nem megyek!”. És ennyiben maradnak, jogai vannak, majd bemegy ha akar.

Egyébként ezt nem írtam de ha már felhoztatok eszembe jutott. Igen, a felnőtt életében vájkálást is nyomják ezek a gyerekek és a szüleik nem szólnak rájuk! Pl - ki ez a lány (!) aki ide szokott jönni hozzád? Miért jön és miért puszilod meg? (Volt feleségemről van szó aki velem egykorú)

- hova mentek? (Ha összetalálkozunk induláskor)

- ti gazdagok vagytok?

- miért nem jönnek hozzátok a ti szüleitek? (Azért mert egyik részen nem élnek, a másik részről nem beszélünk velük)

- kié ez a ház, a szüleiteké? Ők hol vannak?

- neked nincs feleséged? Miért nincs? (A mostani feleségem 25 és valószínüleg a lányomnak hiszi :D)

Amikor válaszolok valamit, akkor se engedi el a kérdést, tovább kérdezget, az anyja-apja nem szól semmit. Hova mentek? Nyaralni. De hova mentek? Külföldre. De hova? Balira. Az messze van? Igen. És sokba kerül? Igen. Nincs munkahelyetek? Hol dolgoztok?


Gyakran leskelődnek is utánunk és a szüleik nem szólnak a kényes kérdések és a leskelődés után sem! Pedig ott vannak! Simán bejönnek az udvarunkba és rájuk se szólnak! Akkor hazaküldtem őket szépen, udvariasan. Szóvá tettem, de akkor is az apjuk azzal jött, hogy semmi rosszat nem csináltak, én ne neveljem a gyerekeit.

2020. febr. 28. 10:04
 23/30 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, szereted a gyerekeket?

Minden gyerek szeret kíváncsiskodni. Nem tudom hány évesekről írsz, gondolom még 10 alattiakról. Ők tényleg sokat kérdeznek. De ez nem a mai gyerekekre jellemző, régen is kíváncsiskodtak.

5 évesem is állandóan kérdez.

Miért piros a körmöd? ügyintézőnek

De szép lila a hajad, miért ilyenre festetted? - pénztárosnak

Jajj de cuki kutya, hol alszik? Milyen háza van? - séta közben

Én is tudok már biciklizni, hova mész vele? - szomszédnak

Még senki sem akadt ki a gyerek kérdéseitől. Elkezdtek beszélgetni és már mondta is, hogy neki is volt már kifestve a körme, a mi kutyánk hol alszik, ő hol szokott biciklizni.

Ebben semmi furcsát és rossz nevelést nem látok.

2020. febr. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
95%

Utolsó én látok.


Mármint a gyerekek ilyenek persze de tanítani kell nekik a szabályt, ha előttem kérdezi, hogy miért van ékszer a bácsi orrában(hangosan) akkor azt mondom, hogy nem beszélünk hangosan a másikról a jelenlétében, ilyet nem illik kérdezni, neki azt tetszik, később megbeszéljük.


Nagyon kellemetlen helyzetbe is hozhat felnőttet is gyerek a kérdéseivel(miért kövér a bácsi?) Meg kell tanulniuk hogy milyen helyzetben mit kérdezhetnek, ha ott vagyok erre én ügyelek, ha nem vagyok ott, akkor a rá vigyázó felnőtt. Ha megkérdezné hogy hol dolgozol, szólnék, hogy ilyenről nem beszélünk idegenekkel, és terelném a gyereket.


Ha úgy érzik megtehetik, tegyél róla, hogy ne érezzék úgy, én imádom valóban, ha valaki azt mondja “erről nem szeretnék beszélni” “ ez magánügy, nem tartozik gyerekekre” “ezzel megsérted az érzéseimet” “ez rosszul esik nekem” “kérlek fejezd be” “ilyet nem illik” “szeretném, ha egyedül hagynál kicsit”


Ezekért olyan hálás vagyok, mert a gyerekem ilyenkor tapasztalja, hogy ez rossz a másiknak, nem csak azt hiszi, hogy én visszafogom mert gonosz anyuka vagyok, aki nem engedi, hanem érti az összefüggést és jobban fog figyelni a másikra.

2020. febr. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
82%

#24 direkt nem indiszkrét, sértő kérdéseket írtam. Azt nyilvánvalóan megbeszéljük. De a "furcsaságokat" általában halkan kérdezi tőlem.

De volt, hogy megkérdezte suttogva (ami simán hallható mások számára is) miért megy a bácsi mankóval, és mire válaszolhattam volna, ő maga mesélte el mi történt. Fiatal 30-40 közötti férfi volt.

De a miért van összefirkálva a néni kérdésnél is mosolyt láttam nem sértődést. Utána beszédbe elegyedtek.

Hiába mondod egy kisgyereknek, hogy ne kérdezősködjön, ők kíváncsiak. 100x kell mondani, nem elég 1x.

Aki megsértődik egy gyerek kíváncsiságán, ott vannak gondok a fejben.

2020. febr. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Bírom ezt a félremagyarázásokat. 2 gyerekem van! Ismerik az illemet! Szerintem nem normális ha egy gyerek a szomszéd pénztárcájában turkál! Az én gyerekeim érdekes módon nem kérdeznek ilyeneket. Azért tegyünk már különbséget a természetes kiváncsiság (pl miért van abban a furcsa székben a bácsi, mi az?) vagy a között hogy a gyerek kb azokat kérdezi meg amit a szülei nem mernek de fúrja az oldalukat! Ne mondjátok már, hogy normális egy 7-8 évestől ilyen kérdéseket feltenni. De a baj nem is ezzel van, hanem azzal hogy megtehetik a kisgyerekek! A szülő ott áll mellette és nem szól rá! Ha az én fiam kérdezné valakitől, hogy hol vannak szülei vagy hogy mennyi pénze van, akkor azonnal rászólnék, hogy ilyet nem illik! Ezek a liberális 21. Századi nevelésű emberek ilyenkor csöndben vannak, hagyják hogy a gyerek tovább kérdezgessen! Szerintem ez neveletlenség! Amikor az utcában egy nő már nagyobb hassal elvetélt, akkor tőle is kérdezgették, hogy miért nincs már nagy hasad? Hol a kisbabád? Mondta nekik, hogy alszik. Hol? Bemehetünk megnézni? Az anyjuk meg a kezüket fogta és meg se szólalt! Ott a férj “nekiment” az apának hogy nevelje meg a gyerekeit, de nem is értette. Hát miért ne kérdezhetné meg? Hát joga van hozzá!
2020. febr. 28. 11:52
 27/30 anonim ***** válasza:
81%

#26 ott magát a szülőt sem nevelték meg.

Nyilván, hogy nem a gyereket érdekli az anyagi helyzeted. Sokkal inkabb hallják, hogy miről beszélnek a szülők és ők ki merik mondani.

"Régen ilyen nem volt! " mondatodra írtam, amiket. Régen is volt. Régen is volt, aki kakált a nevelésre, régen is voltak akaratos, hisztis gyerekek. Régen is voltak kíváncsi szülők, akik a gyerekeket küldték kémkedni.

Szóval nem a mostani harmincas szülők kezdték el. Régen is kiküldték őket az utcára és azt csináltak, amit akartak. Legalább csend van, céllal. Manapság ez a tablet. De, mint ahogy régen is volt ilyen meg olyan szülő, manapság is van mindenféle.

De könnyebb azt mondani, hogy bezzeg az én időmben. A múlt a feledés homályába vész és lehet, hogy rosszabb volt, De arról nem beszélünk, mert a mai fiatalokat szóljuk le, mivel nem tudja mi volt régen.A


Családon belüli erőszak, tizenévesek cigiztek, ittak, egész nap az utcán lődörögtek, erőszakosak voltak, szemtelenkedtek (atyai pofon ellenére is), loptak... Lehetne sorolni, de minek? Vannak új nevelési elvek,mivel a régi megbukott, 30-40 év múlva is kitalálnak valami újat.

Nem kell, hogy neked tetszen. Olyanról sem hallottam, hogy mindenki nagy egyetértésben nevelte volna az új generációt.

2020. febr. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
33%

Teljesen egyetértek veled. De én inkább azoknál a szülőknél vettem ezt észre, akik valamilyen oknál fogva sokat vártak a gyerekre. Évekig lombik, örökbefogadás stb. Általában csak 35 fölött jött a gyerek. Ott van az a hozzáállás,hogy ha már évekig vártam rá, nehogy valamivel véletlen megsértsem.

Egyik rokonom példáját hozom fel. Nagyjából 10 évig próbálkoztak örökbefogadással együtt. Megjött az 1 éves kislány és olyan szinten el lett kényeztetve, hogy már 7 évesen a fejükre nőtt. Az anyuka még mindig a kislánnyal alszik, merthát szegény gyerek nem akar egyedül aludni. Apuka a masik szobában egyedül 6 éve, mert vele nem szeretne aludni a gyerek. A kislány mindenhol akkora hisztiket csap, hogy az anyja elsírja magát szégyenében. Otthon is annyit hisztizik, minden rokonlátogatáson eljátsza a nagylányt. 1 éves unokatestvérét majdnem fejberúgta féltékenységből, mikor fél percre egyedül lettek hagyva a szobában. Férfi rokonokkal nem akar találkozni, kihisztizi,hogy olyankor a nagymamához vigyék, hiába őt jöttek látogatni a rokonok 300 kmről. Annyira látszik a kislányon, hogy sosem lett nevelve, mindig az volt amit ő akart. Mindenki tutujgatja mikor hisztizik, mert hát sokat vártak rá. Én már most látom, hogy nagyon problémás tini lesz belőle, de mindenki fél szólni az anyjának,nehogy elrontsuk a jó rokoni kapcsolatot...

Ezzel arra akartam kitérni, hogy az engedékeny nevelésnek később sokkal durvább fázisai lesznek, lásd fejbe akarja rúgni a babát.

Aki ezt hosszútávon elviseli a gyerektől, az nagyon durván meg fogja szívni kamaszorában, mert lesz ott drog, tiniterhesség, tetoválások stb.

2020. febr. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
43%
Nem azt mondtam, hogy nem beszélheti meg az anyjával, ami érdekli, lehet kérdezni anyától kettesben utólag bármit, de ott helyben csak bizonyos dolgokat illik kimondani, és ez az, amit tanulni kell!
2020. febr. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
68%

Sajnos ez a liberális-szoci kormányzások alatt terjed mindenütt. És a mai szülők legalább egy ideig részei voltak ennek.

Én soha nem értem, amikor megfellebbezhetetlen utolsó érvként kivágják a farbát, hogy "a gyereknek JOGAI vannak". Igen, és azokat az érte felelős felnőtt KÖTELES gyakorolni.

A szülő meg KELL hogy tanítsa a gyerekének a helyes és helytelen közötti különbséget. Arra van.


Egy nagyon fontos és sokat kifejező dologról (IS) leszoktak a mai szülők. Hogy fogják a gyerekek kezét. Ez nagyon lényeges, kifejezi, hogy a szülő vezeti a gyereket, hogy merre, hova, hogyan. Amikor ismerőssel találkoznak, kézen fogva, és a gyerek fél -ahogy itt írták-, vagy elfelejt köszönni, akkor a szülő megszorítja a gyerek kezét, hogy "köszönünk", és a gyerek a szülő kezéből erőt merítve köszönhet bátran.


Ugyanez a kellemetlenkedő kérdéseknél figyelmezteti a gyereket, hogy "hallgass, később megbeszéljük".


Mire a gyerek kinő a kézfogásból, már lesz magától is elég esze, bátorsága, illemtudása, hogy tudja, mikor nyissa ki a száját, és mikor ne. Azaz mikor helyes és mikor helytelen.

2020. márc. 28. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!