Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknek hamarabb jött a baba,...

Akiknek hamarabb jött a baba, mint ahogy tervezték, hogy alakult az anyagi helyzetük? Mennyire álltatok rá készen, jelentett-e pénzügyi problémát?

Figyelt kérdés
Nyilván nem mindenki csak tervezetten esik teherbe. Olyanok válaszára lennék kíváncsi elsősorban, akik stabil párkapcsolatban, házasságban élnek, és úgy jött a baba, hogy egy ideig még nem tervezték. Hogy teremtettétek elő azt az összeget, ami a gyerekvállalással jár? Meg tudtátok oldani magatok, vagy szükség volt a család segítségére?
2020. márc. 2. 10:52
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Hát ha rendszeresen dolgozol, kapsz fizut, akkor kB 9 hónap elég arra, hogy összespórold amit csak tudsz. Annyi, hogy nem kell mindenből a legdragabb stb. Ki lehet gazdálkodni. Másik, alapból (legalábbis én így gondolom) minden háztartásban érdemes "veszhelyzetre" felretenni pénzt, legyen az egy elromlott mosógép, hűtő vagy arra, ha egyikotok lebetegszik és kiesik a munkából, tappenzre szorul. Kell lennie megtakarítással. Az a felretett pénz gyerekvallalasra is jó.

Úgy nem vállalnám a gyereket ha a család segítségére szorulnék, másképp oldanam meg.

2020. márc. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Alapvetően természetesen ez a jó megoldás, én is így gondolom, így is teszek. De konkrét példára vagyok kíváncsi,nem az ideális esetre. Akinek igy jött a baba, hogy élte meg. Volt-e megtakarítása vagy sem stb...
2020. márc. 2. 13:54
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz volt, kemény volt, rengeteg mély ponttal. Sokat kínlódtunk, 2 állás apának, nekem állás a pici mellett, nagyon nehezen de túl vagyunk ezen. Ennek már 8 éve. Ha vissza mehetnék az időben várnék addig amíg normális biztonságos egzisztenciát teremtünk magunknak.
2020. márc. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Anno mikor született az első lányom, 21 voltam, a párom 19, már jártunk 5 éve, ő érettségi alatt már terhes volt, de még abban az évben tudott dolgozni novemberig, és decemberben szült. Így nem volt meg 1 év munkaviszonya, és végig az alap gyest kapta. Én akkor már dolgoztam egy ideje, lakásom is volt, hitelre, fizettem, ami annyi volt, mint a munkahelyemen a fizetésem, de volt egy vállalkozásunk, amiben otthonról tudott segíteni a párom, így a lakást 3 év alatt kifizettük. Anno mikor teherbe esett elkezdtünk félre tenni, hogy ne teljesen 0-ról induljunk a babával, de a párom szülei elbukták volna a lakásukat a devizahitel miatt, akkor 2012-ben lehetett forintosítani, akinek nem volt tartozás, de nekik volt, így az összes félretett pénzünket nekik adtuk, hogy ne legyen hátralékuk, és ki tudjanak szállni a devizából, így az autónkat is el kellett adnunk, hogy megvegyunk minden holmit,de megoldottuk mindig, sosem szenvedtünk hiányt semmiben sem, az ő szülei sosem álltak úgy, hogy anyagilag támogassanak minket, az én szüleim meg a lányunknak azért sokmindent vettek, de pénzt sosem kértem tőlük (vagy lehet előfordult 1-2 alkalom 5-10e ftok hó végén amit vissza adtam apunak).

Azóta 7 év eltelt, a lakást tavaly eladtuk, vettünk másikat, nagyobbat.

Hamarosan születni fog a második lányom kB. 2 héten belül, 26 éves a feleségem, én 28,a nagy lányunk 7. Ezt a mostani lakást úgy vettük meg, hogy eladtuk az előzőt, eladtuk az autónkat is, rá fizettünk, még 1 millió ftot rá is kellett költeni, hogy lakható legyen, és még anyukám is "hozzájárult" 2,4 m ftal, hogy ne kelljen csokot +hitelt intézni. Ezt tavaly ősszel inkább vissza kérte. Őszre volt már félre téve 400e ftunk, azt odaadtam anyunak, így már megint nullán voltunk, azóta havi 200 adok neki + van egy 20150 fundamentám amit a lányomnak kötöttünk anno + egy havi 50e ftos megtakarítási számla, így erre a fizetésem nagyrésze elmegy, és akkor még rezsit nem fizettem, és enni stb sem vettünk. Feleségem bevételéből nem havi kiadásokra nem költünk (sosem költöttünk, csak ha nagyobb kiadás volt pl autó vásárlás, ablakcsere, lakás rá fizetés stb), így tudunk félre tenni, inkább elkezdtem akkor mellékállásban is dolgozni, amíg vissza nincs fizetve az összeg, ezt ők nem tudják. Anyukám be szokta fizetni az étkezést az iskolában a lányunknak, illetve vigyáz rá, néha ott alszik náluk, ennyit azért segít nekünk.

2020. márc. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. márc. 4. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!