Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A te babád is nevet a "semmine...

A te babád is nevet a "semminek" vagy nagyobb korában mondott ijesztő dolgot?

Figyelt kérdés
Szerinted tényleg látnak dolgokat amiket mi nem? Szívesen várom a történeteket, ha valaki nem hisz ebben az ő válaszát is elfogadom, kíváncsi vagyok arra ő mit gondol akkor miért viselkednek néha furán a gyerekek. Egyébként úgy tudom a halálhoz közel álló idősek is beszamolnak néha ilyenről?!
2020. márc. 3. 06:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
A fiam lassan egy éve (2,5 éves) hajtja, hogy szellemet lát. Nem mondom, hogy nem igaz, sosem nevettem ki érte. Megkérdeztem fél-e tőle, ijesztő-e, akarja-e bántani, mondott-e neki vmit. Általában nem volt a válasz. Aztán egy idő után játszani kezdett vele, meg beszélgetni, mint egy képzeletbeli baráttal. Most néhány hónapja meg kitalálta, hogy ő szuperhős és elűzi a szellemet. Szóval egyre inkább a képzelete szüleményének gondolom, de ki tudja...
2020. márc. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen a kislányom míg pici volt, mindig mutogatott a falra hogy néni, néni. Kérdeztem hogy hol, erre mondja hogy ott ott anya és csak vigyorog én meg majd összetojtam magam. KB 1,5 éves lehetett.
2020. márc. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
A gyerekeimmel kapcsolatban nem emlékszem ilyesmire, de a nagymamám, pár órával a halála előtt, határozottan látta a nagypapámat, amint a szobában mellettem áll... A nagypapám akkor már sok-sok éve halott volt.
2020. márc. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
32%
Ismeroseknel voltam a 10 honaposommal, egyszercsak a szoba masik vegebe nez, mogem, ahol senki nem volt es elkezd nevetni, mosolyogni. Ezt 2x, utana kiderult babat varok. Ha kerem puszit ad a pocira nagy nagy dunnyogessel. Szerintem megerezte a tesot.
2020. márc. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem látnak "dolgokat". És nem furán viselkednek, hanem csak a felnőttek nem értik őket.
2020. márc. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%
Egy kisfiú ismerősöm felismerte az előző lakó fényképeiről a bácsit aki járkált a házban. Ijesztő, de valóban látják őket.
2020. márc. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%
A kisgyerekek fantáziája végtelen. Csak a felnőttek magyaráznak bele dolgokat. A 2 éves lányom tejfölös dobozokat tologatott, azt állította, hogy azok autók. De nagyon jó megfigyelők. Akkor is sokat megjegyeznek a felnőttek beszélgetéséből, ha látszólag nem figyelnek oda.
2020. márc. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%
Fiam bácsival játszott, meg papával... Meg egy ráncos nenivel. Most lassan 7, de már nem mondogatja.
2020. márc. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%

Abban biztos vagyok, jogy vannak gyerekek és felnőttek, akik látnak vagy éreznek olyan dolgokat, amiket más nem.

De ugyanakkor abban is biztos vagyok, hogy sokszor belemagyarázás és csak a felnőtt adja a gyerek szájába.

Pl. első válaszolónál is, egy olyan pici gyerek honnan ismerné azt a szót, hogy szellem. Nem bántás, félre ne értse a válaszoló, de akaratlanul is átadhatjuk a gyereknek a saját félelmünket, elképzelésünket.

2020. márc. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk is van ilyesmi.

2 és fél éves kisfiam egy bácsival beszélt egy este. Fent mutatta a függönynél. Le is szállt az ágyrol, válaszolgatott neki.

Nyolc hónapos volt mikor anyukám meghalt. Elhoztam egy táskát ami az övé volt. Feltettem a szekrény tetejére. A fiam rendszeresen gagyogott és mosolygott mikor arra nézett. Előtte nem és miután levettem onnan, azóta sem.

Ezek fura dolgok de nekem még furább volt mikor a lányom 3 évesen elmesélte, hogy halt meg. Minden előzmény nélkül elmerengett és elkezdte mesélni. És nem úgy ahogy a három évesek mesélnek. Szinte érzelemmentesen, monoton hangon mondta. És ez volt annyira fura mert oké hallhatott ilyesmit, láthatott ilyesmit, szóval nem maga a sztori, hanem ahogy mondta.

A lényeg az volt amúgy, hogy menekült a háborúban, üldözte egy katona, a kislánya az ölében volt, bemenekült egy faházba de a katona utána ment és hátba lőtte.

2020. márc. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!