Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28 hetes terhes vagyok és kb...

Ivett25 kérdése:

28 hetes terhes vagyok és kb 2 napja érzek kisebb nagyobb sziv bedobbanásokat. Nagyon ijesztő, és olyan mintha olyankor a pulzusom is kihagyna. Nem tudom másnak is volt-van ilyen? Aggodok, hogy nem e lesz baja babonak vagy nekem.

Figyelt kérdés
2014. ápr. 5. 10:56
 1/9 anonim ***** válasza:

mármint a te szíved dobban be?


nem kávézol esetleg?

2014. ápr. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nekem is volt ilyen de nekem idegi alapon jött elő terhességem előtt és alatt is de semmi baja nem lett a picurnak csak én éreztem, magnéziummal elmúlik
2014. ápr. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem a terhesség végén jött elő, még 24 órás ekg-t is kaptam. Volt, hogy 160 volt a pulzusom. Megmaradt a szülés után is jó pár hónapig. Szülés után kaptam rá gyógyszert, de mivel szoptattam nem szedtem be, féltem, hogy árt a kisfiamnak. Pár hét alatt elmúlt aztán magától.

A kisfiam egészségesen született.

2014. ápr. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. Nekem mind a két terhességem elején jött ki ilyen. Pontosan tudom miről írsz, olyan mintha kihagyna egy dobbanás és után hirtelen nagyobbat dobban a szíved. Jeleztem Én is a kardiológusnak és azt mondta pihenjek többet és szedjem a magnéziumot. 2-3 hétig voltak nálam ezek a bedobbanások, volt, olyan nap amikor kb fél percenként csinálta..

Elkezdtem többet pihenni és 2-3 nap alatt elmúlt. Most 16 hetes terhes vagyok és ha túlhajszolom magam akkor néha még mindig bedobban.

Nem vagy mostanában stresszesebb? Eleget pihensz?

A babádnak nem lesz baja..lányom 2 éves és makk egészséges egész nap be nem áll a szája:)

2014. ápr. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kálium hiány is okozhatja, egyél napi 1 banánt! Stresszesebb időszakban szokott előjönni nálam, meg a terhesség alatt is, amikor a baba a vitaminokat "elette" előlem :D Ne aggódj, semmi következménye nem szokott lenni, de magnéziumot meg káliumot kell pótolni.
2014. ápr. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is van ilyen problémám sajnos. Rajtam 24 órás EKG is volt. Ma reggel ébredtem megint ilyen gyorsan, illetve összevissza kalimpáló szívverésre. Próbáltam lekötni magam és nem figyelni rá, aztán el is múlt szerencsére. De szerintem is a front okozza. Nekem azt mondta a doki, hogy a babának ettől nem lehet baja. Nekem a terhesség felerősíti ezt az egészet, régebben nem vettem észre ilyet magamon.
2014. ápr. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Banán, banán, banán! Próbáljátok ki, nekem egy szivbeteg barátnőm tanácsolta (neki meg a professzor) :)
2014. ápr. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Köszi a tippet, de nekem még inzulinrezisztenciám is van, én nem ehetek banánt a magas szénhidráttartalma miatt. Nah szóval el kellene döntenem, vajon melyik a kisebbik rossz. :) Pedig imádom a banánt....
2014. ápr. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, akkor nem vagyok egyedül ezzel a problémával. Elkezdtem én is szedni a magne b6-ot, 3 napja, azota is van hogy előfordul, de nem annyira sűrűn, mint előtte. lehet magnézium hiány az okozoja, na meg az ugye stresszoldo hatású is... igen a napokban volt részem sajnos idegeskedésben , munkahely miatt, de hétfőtől táppénzen leszek, mert ugy érzem a munkahely és az ottani stressz az ami okozhatta ezt. Holnap megyek szakorvosi vizsgálatra, ott majd mondom a nőgyogyásznak ezt, kiváncsi vagyok mit fog mondani. Köszönöm mégegyszer a válaszokat!
2014. ápr. 6. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!