Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet olyan szituban...

Mit lehet olyan szituban szólni, amikor a gyereket váró nő előre közli veled (testvére vagyok), hogy ha a baba fogyatékosan születik, akkor ő minden szó nélkül hagyná ott a kórházban, és tuti, hogy haza se hozná soha, egy percre se?

Figyelt kérdés
Nem tudni, orvos mondta-e neki vizsgálaton, vagy megérzés. Nem volt elkeseredett, vagy bánatos, totál rezzenéstelen arccal közölte, kb. mintha egy berendezési tárgy hibásodott volna meg, és attól készülne megszabadulni. Nem ítélkeztem, eszemben sincs ezután se, de rettenetesen lefagytam, semmit sem tudtam reagálni, de borzasztóan elképedtem azon, amit mondott, és azon is, ahogy mondta. Korábban anyukával voltak nagyon komoly pszichés problémák, ha ez számít a témában.

2019. szept. 19. 14:51
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
91%
Semmit nem kell rászólni, ez rájuk tartozik. Nem volt még fogyatékos gyereked, nem tudod milyen, ne ítélkezz.
2019. szept. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
99%
Erre nem kell semmit mondanod, ez az ő döntése, nem a véleményedet kérte, csak elmondta az övét.
2019. szept. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Neki se. És ki mondta, hogy ítélkeztem / ítélkezem?
2019. szept. 19. 15:16
 4/40 A kérdező kommentje:
Egyébként tesómról annyit, hogy csak Ő akar minden döntést meghozni, apuka véleménye egy másodpercre sem érdekli, ahogy soha nem érdekelte senki másé az övén kívül. Szóval nem, nem az Ő döntésük lesz közösen.
2019. szept. 19. 15:23
 5/40 anonim ***** válasza:
96%

Értem


Ennél többet nem kell.

2019. szept. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
96%
Süt az írásodból. Ha mégis így lesz és ez téged zavar, akkor majd fogadd örökbe te.
2019. szept. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
Ápoltam már beteget, igen, simán felnevelném. Az a gyerek nem kérte, hogy megszülessen, és azt se, hogy olyan legyen, amilyen! Amúgy az egész család összezárt a gyerekért, nem marad egyedül egy koszos kis intézetben!
2019. szept. 19. 15:27
 8/40 anonim ***** válasza:
76%
Ítélkezel, mert negatív színben tünteted fel a testvéredet (más mondatokból látszik). És mi az, hogy voltakvele pszichés problémák? Oké, ez egy névtelen oldal, de ez akkor sem tartozik a kérdéshez. Ismerek olyan családot, ahol otthagyták és megértem, nem vagyok szívtelen, de ott ahol van egy-két másik gyerek, egy teljesen fogyatékos testvér minden időt, energiát felemészt az egészségesek elől is és egy anyának se szuper jövőkép a magatehetetlen gyerekét gondozni a négy fal között, ahelyett, hogy lenne valami karrier előrelépés az életében, vagy legalább emberek között lehetne.
2019. szept. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
94%

Mi az, hogy az egész család összetart a gyerekért? Először azt írod, nem tudni mi van a gyerekkel, most meg már az egész család ezen van, hogy marad a gyerek.

Túlságosan beleütöd az orrod abba, amibe nem kellene.

2019. szept. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
Ha nem gyógyult fel, minek vállalt? De ok, inkább hagyjuk, sikerült a sok okosnak felidegesítenie, nektek hála még jobban haragszom rá. Sebaj! Majd megbeszélem a családdal a dolgot, szerencsére mindenki összezár, még tesóm már meglévő, felnőtt gyerekei is. Kicsit sem fura, hogy tesómnak SENKIVEL nincs jó kapcsolata jóformán, még barátai sincsenek, az előző férje meg hülyét kapott tőle. De mondom: innentől kezdve írhattok, abszolúte nem érdekel, ti nem ismeritek őt és kész. Mit is érdekel vadidegenek véleménye? Megoldjuk mi családon belül...
2019. szept. 19. 15:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!