Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, ahol apuka...

Van itt olyan, ahol apuka volt otthon a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Kivel tudott beszelgetni, kapcsolatot tartani az apuka? Nalunk ez a terv (1-2 eves korig), de aggodok, hogy a ferjem befog kattanni a 0-24 gyerektarsasagtol. Anyukaknak van baba-mama klub, ringato, miegymás, de apukakent felmerul, hogy nem nezik-e rossz szemmel egy ilyen helyen, illetve o pl. szoptatasrol, szuleselmenyrol egyebekrol nem fog tudni csevegni. Van itt olyan, akinek a ferje bevallalta es megosztana tapasztalatait?
2020. márc. 8. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Külföldön élek, itt a nyelviskolában az egyik csoporttarsam főállású apa, háztartásbeli, már a harmadik gyerekkel nyomja. Itt nincs ringato, meg hasonló baromságok. Megy bevásárolni, főz, takarít, csinál mindent, amit amúgy az Anya szokott. Feljöttek társaságában is van, nem kell ettol bekattani
2020. márc. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak távolabbi ismerősöket tudok. De ők inkább pont egy éves kor után maradtak otthon a gyerekkel, akkor meg már bőven lehetett játszótérre járni és nem voltak ilyen témák.
2020. márc. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nalunk is 1-2 ev kozott lenne otthon. Meg nincs gyerek, nem tudom mik a temak, csak azt latom, hogy az anyaknak van egy tucat program, mig az apaknak semmi. Es nem tudom mennyire befogado mondjuk 10 no egy baba-mama napon, egy ferfival.
2020. márc. 8. 12:09
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából fölösleges ezen agyalni, lehet hogy az apa nem is akar ilyenekre járni. 😄 Lehet hogy majd felhívja a haverokat, össze járnak majd parkba, bármi. Nálunk is inkább a saját társaság volt jelen. Vagy mi mentünk vagy ők jöttek. És NEM KÖTELEZŐ gyerek témáról beszélgetni. Barátnődre sem erőlteted rá, hanem úgy viselkedtek mint azelőtt, nem?
2020. márc. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A ferjem nagyon tarsasagi ember, de uj helyen lakunk es itt meg nincsenek baratok. Feltetelezem, hogy mig en dolgozom, a baratok tobbsege is fog, tehat joreszt egyedul lesz. Egy no kimegy a jatszoterre, elcseveg mas nokkel, de egy ferfinek ez szerintem mas. Kenytelen lesz feltalalni majd magat, csak tapasztalat erdekelt.
2020. márc. 8. 12:31
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon tarsasagi ember, akkor biztosan konnyen megtalalja a hangot mas emberekkel, lehet az egy kisbabas anyuka, vagy gyermektelen felnott.


De amugyis attol hogy no vagy, meg nem azt jelenti szerintem, hogy a jatszoteren milyen jokat csevereszel, legalabbis mikor tesomnak volt kicsi a fia, ugy emlekszem mentunk a jatszoterre, hintaztattuk a kisfiut, a gyerekre figyeltunk, max 1-2 illedelmes mondatot valtottunk az anyukaval, aki mellettunk hintaztatott, vagy inkabb a gyerekekkel beszelgettunk, de nem ott baratnoztunk.

2020. márc. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
8 hónapos kortól volt otthon a fiunkkal. Nagyon élvezte. Járt játszótérre, babás klubba, de boltba, ügyeket intézni is. Be-benezett a korábbi munkahelyére. Aztán házat vettünk, akkor annak a felújítása miatt járt mindenfelé, egyeztetett szakikkal, tervezővel stb. Ha hazaértem, akkor ment dolgozni a háznál. Furcsa ezt mondani, de a legszebb időszaka volt az életének, úgy érzi.
2020. márc. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én anyaként sem jártam ilyen klubokba, mégis jól feltaláltam magam. Nálunk volt 6 hónap, mikor apuka nem dolgozott, én meg akkor kezdtem részmunkaidőben. Eljártak játszótérre, meg sokat a szabadba, vásárolni, eljöttek elém a munkába, stb.
2020. márc. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!