Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek mennyire nehéz otthon 2...

Kinek mennyire nehéz otthon 2 picivel, ha az apuka szinte nonstop dolgozik?

Figyelt kérdés

Tudom sok kérdés van ebben a témában, de kíváncsi vagyok a friss válaszokra! :)

24 éves vagyok, férjem 30. Van egy másfél éves kisfiúk, tegnap kiderült, hogy ismét babát várok. Először sokkot kaptam :D

Főleg úgy, hogy jövő nyárig míg anyukámnál lakunk.

Előnyökre és hátrányokra is kíváncsi lennék. Köszönöm


2016. aug. 26. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Fu hát az szép! 2 pici gyerek...

Egyedül nehéz lesz felnevelni, de ha ott van anyukád segíthet, a férjed meg próbál annyit dolgozni szerintem amennyit tud, hogy jól megtudjatok élni!


Hát most belegondolok, 24 évesen szintén, mééég nem akarok gyereket :'D majd ha stabil lesz az anyagi hátterem, ha meg vannak a céljaim, az álmaim, illetve a jó kis karrierem :D

2016. aug. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

én jól elvagyok velük.

első egy két hét nehéz volt, mert császáros voltam 0 segitség. de aztán összehoztunk egy szuper napirendet, ami mindegyikünknek jó, pl együtt alszanak így én akkor feltöltödöm :D


Te vagy az a lány aki német o. hazaköltözik?

2016. aug. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nekünk az anyagi hátterel nincs gond, minden stabil, mint az euró:D


Második válaszoló: Sokára alakult ki a napirend? Mennyi korkülönbség van köztük?

És nem, mi itthon élünk, teszünk-veszünk felújítunk stb, ezért szorulunk most édesanyjámra picit, de ő örül nekünk ( míg meg nem tudja a másodikat:D )

2016. aug. 26. 14:54
 4/11 anonim ***** válasza:

2 év.

1 hónap alatt rendeződött minden!:)

2.válaszólo

2016. aug. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Két nagyobbik gyerekem között pont 2 év van. Az első hónapok voltak nehezek, mert a nagy nagyon féltékeny volt, és naponta többször előfordult, hogy egyszerre sírtak, én meg egyszerre csak egyet tudtam ellátni. Igazából akkor rendeződött a helyzet, mikor én el tudtam fogadni ezt a helyzetet, és nem borultam ki azon, hogy sírni hagyom az egyik gyereket - ettől ők is könnyebben vették a helyzetet. Bár ekkoriban a férjem még nem dolgozott nonstop csak napi 8-10 órát, de semmi más segítségem nem volt, minden rokonunk más városban lakik mint mi.

A középső és a kicsi között 17 hónap van, miután a pici született, akkor kezdett a férjem nonstop dolgozni. Ekkor nem is a legelső időszak volt nehéz, hanem mikor a középső 2 éves lett, és elég durva dackorszak kezdődött nála. De elég hamar belerázódtunk, belejöttem hogy kell három picivel bevásárolni, meg egyáltalán bárhova időben elindulni :) Segítségem ekkor sem volt. Igyekeztem megkönnyíteni a dolgom, pl. voltak időszakok mikor rendeltem a kaját és leszoktam a vasalásról.

Most 7, 5 és 3 és fél évesek a gyerekek, és a legjobb testvérek, nagyon jól összeszoktak, összenőttek.

Azt írod, jövő nyárig anyukádnál laktok, ő biztos nagy segítség lesz addig, utána pedig már mindketten picit nagyobbak lesznek, könnyebb lesz velük.

2016. aug. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm. Jó olvasni , hogy mások is túl élték:D

Eléggé félek, de nincs mit tenni, mint hogy hozzá szokom a gondolathoz és 200%ot teljesítek:)

2016. aug. 26. 17:37
 7/11 anonim ***** válasza:
46%
A férjed nem szeretne részt venni a gyereknevelésben? Mármint, írod, hogy az anyagi helyzetetek jó, bár anyukádnál laktok. De így akarjátok felnevelni a kicsiket, hogy csak te vagy a szülőjük?
2016. aug. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

27honap van a ket nagy kozott.

20eves voltam mikor a masodik szuletett.

Apa 12 oraban dolgozott.szerencsere aprilisi a masodik,igy rengeteget tudtunk lent lenni.a nagyobb igy jol elfaradt es a lakasban mar konnyebb volt vele.

De szerencsemre jo gyerekek voltak mindketten.

Most,hogy mar 9 es 7 evesek nehezebb veluk :D

2016. aug. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó előtti! Írtam azt is az egyik kommentben, hogy újítás alatt áll a lakásunk. Mindent korszerűsìtünk, ezért jelenleg lakhatatlan. A férjem 10 órában dolgozik, plusz a lakás újítás. Kiveszi ő is a részét, most is, a fiunkkal de valljuk be, ő sem szupermen:)

Kedves utolsó, köszönöm a pozitivumot :)

2016. aug. 26. 19:59
 10/11 anonim ***** válasza:
Nehéz két kisgyerekkel, de mivel anyukáddal laktok nem lesz olyan nehéz, ha tud segíteni. Így nem egyedül kell megoldanod.
2016. aug. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!