Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknel apuka maradt otthon a...

Akiknel apuka maradt otthon a gyerekkel, ott hogy fejlodott a gyerek, anyuka hogy viselte?

Figyelt kérdés
Szeretnenk masodik babat, de nekem mar elfogyott a turelmem, hogy meg egyszer végig csinaljam azt, amit az elso babammal. Ferjemmel azt beszeltuk, h majd marad o otthon a kovetkezo babaval, hogy fogja ezt viselni a pici, anyatejezes hogy kivitelezheto? A munkahelyen is fejni? Meg nem vagyok terhes, nem is probalkozunk. Bennem nem erett meg meg a vagy egy ujabb babara. Kihordani, szulni oke, csak utana nincs most kedvem nyuglodni.
2018. febr. 27. 22:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Lehet apuka otthon a babával, neked pedig ha dolgozol is, jár a szoptatási szünet, azt hiszem 8 oras munkaido alatt 2x fel ora, szoval a párod beviszi a babát a munkahelyedre, te pedig megszoptatod.

Viszont amig nem szeretnétek mindketten ujabb babát, addig ne is probalkozzatok. Mi van ha idokozben a férjed is azt mondja, hogy számára nyűg a gyereknevelés? Kettővel márpedig nehezebb, mint egy gyerkőccel.

2018. febr. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Koszonom a hasznos hozzaszolast. Nem tudtam, hogy szoptatasi szunet is letezik. Valahol szeretnek en is masodikat, csak nagyon ritkan van szabadidom, szinte soha. Ezert faradtam bele.
2018. febr. 27. 22:20
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk a fiunk 8 hónapos korától volt itthon a férjem és mentem vissza dolgozni. Ekkor mar nem volt anyatejes, de mondjuk fél éves kor előtt nem mentem volna vissza. Nálunk a férjem dobta fel az ötletet. Nagyon élvezte. Ugyanúgy fejlődött a fiunk mint más gyerek. Férjem ugyanúgy járt vele jatszoterre mint az anyukak, baba foglalkozásokra is jártak, vezette a háztartást. Nekünk bevált ez a felállás. Nemsokára ikreink lesznek, valószínű itt is cserélünk majd. De 1-2 hónaposan biztos nem.
2018. febr. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

3-as vagyok

Miért lenne több szabadidőd, ha dolgoznal? Semmivel nem volt több időm magamra mint előtte. Munkahelyemre általában jöttek a férjemmel, haza babakocsiztunk, bevásároltunk, játszótereztünk, és egész délután, este együtt voltunk. Hétvégét is együtt töltöttük. Több szabadidom volt, míg otthon voltam.

2018. febr. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igazabol apuka szeretne nagyon kistesot. En kesobb akarok, de akkor se maradnek vele sokaig otthon. Nem leme tobb szabadidom, de legalabb nem az ovonenit es hazvezetonot kene egesz nap jatszanom.
2018. febr. 27. 22:40
 6/13 A kérdező kommentje:
Az ido meg ketyeg... :/ 35 felett mar nem fogok szulni. Most vagyok 30.
2018. febr. 27. 22:44
 7/13 A kérdező kommentje:
Szeretek babazni, de nem egesz nap. Nagyon minimalis segitsegem van. Es az eletszinbonalbol se szeretnek lejjebb adni.
2018. febr. 27. 22:46
 8/13 anonim ***** válasza:

első vagyok.



A Munka törvénykönyve szerint a szoptató anya a szoptatás első hat hónapjában naponta kétszer egy, ikergyermekek esetén kétszer két órára, a kilencedik hónap végéig naponta egy, ikergyermekek esetén naponta két órára mentesül a munkavégzés kötelezettsége alól. Ez megfelel az ILO ajánlásának, amely napi egy vagy több szünetet vagy munkaidő-kedvezményt javasol, amelyet a szoptatás céljára lehet felhasználni.

2018. febr. 28. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne szulj. Ekkora lelkesedessel nem kellene.
2018. febr. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a 9-essel. Amúgy a szoptatás felejtős, eleinte valamennyi menne, de ennyi inger a mellnek kevés, hamar elapadna.

Neked egy porcikád se kívánja ezt, tök eegyértelműen érződik, szerintem inkább a férjed kedvéért vállalnál. Ne viccelj, én is 30 vagyok, ha 35 fölött már nem is szeretnél szülni (megértem, így, hogy már van gyerekem, én se), akkor is van még bő 4 éved, várj egy kicsit. Ne szülj úgy, hogy nem akarsz, meg fogja szívni az egész családod.

2018. febr. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!