Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kedves leendő szülők nem...

EngedelmesKiskutya kérdése:

Kedves leendő szülők nem féltek attól hogy a gyereketeknek öröklődő betegsége lesz tőletek vagy a pártoktól?

Figyelt kérdés
2020. márc. 14. 13:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Nincs örökletes betegségem, szóval nem.
2020. márc. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
En nem feltem ettol, mert nincs ilyesmi a csaladban. Ha tudnam h van olyanra esely h nagyon vszinuleg a gyerekem vmilyen szindromaval szuletik, akkor nem is vallalnek verszerinti gyereket.
2020. márc. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Nekem van hashimotom, ez egy pajzsmirigy autoimmun betegség, nem félek, hogy orokolni fogja a fiam, de ki fogom vizsgáltatni. 29hkm
2020. márc. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
37%

Nekem van több örökletes, amit apai ágon sokan örököltek. Gerinc problémák és idegrendszeri gyengeségek.

Mindkettő kifejezetten kellemetlen, de extra erőbedobással lehet vele élni.


Kicsit tartok tőle és jobb szeretnék máshogy gyereket, de ha ez felmerült, akkor érdemes a spermabankba és az örökbe fogadási procedúrában is gondolkodni. De legalább alaposan megbeszélni.

2020. márc. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%
Mi párommal mindketten asztmásak voltunk gyerekkorunkban, nem tudom hogy bírnám ha az én gyerekem kijönne. Más súlyos problémánk nincs, de nem is kell legyen, hisz egy értelmi vagy testi fogyatékosság magától is felléphet. Ha olyan gyerekem születne, aki pélául képtelen ellátni magát, egy nyáladzó zombi maradna örökre, akkor lemondanék róla a kórházban.
2020. márc. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
42%

#1 vagy csak nem tudsz róla.

Én a gyerekek születése után tudtam meg, hogy örökletes betegségem van.

A másik, lehet, hogy te nem vagy beteg, de hordozod a gént, amit a gyereked megörököl.

Azért szokták kerdezni a családi kórtörténetet.

2020. márc. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%

Nem betegség miatt aggódok, hiszen az lehet nem örökletes is, vagy majd a genetikai tanácsadáson kiderül, milyen eséllyai vannak rá, én inkább attól tartok, hogy valami szerencsétlen tulajdonságomat örökli... Durva pattanásosság, túl magas lesz, mint én, az arcomból az előnytelen vonásokat kapja, gyatra lesz az állóképessége, mint nekem, durvább testszőrzet stb...


Illetve nagy eséllyel ő is vérszegény lehet, de azzal együtt lehet élni, nem olyan dolog, amitől félteném.


A többivel se lenne semmi baj, mert mindet lehet kezelni, vagy jól kihasználni, de már előre félek, hogy esetleg őt is bántani fogják emiatt majd a közösségben.


Ez nagyobb részt genetika, SENKI nem tehet róla, hogy mit kap, de arra mindenképpen rá fogok feküdni, hogy a LELKI fejlődése, az értelmi érése, s úgy ámblokk a világlátása, a hozzáállása messze jobb legyen mint az enyém. Ez rajtam és majd a férjemen áll majd, ezeken a legnehezebb változtatni és végső soron ezek számítanak leginkább egy emberben, ha testi baja van, azon orvosilag lehet segíteni majd.

2020. márc. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
39%

Férjemnek 40 évesen jött elő egy nagyon ritka immunbetegsége, amit örökölt. Szüleinek nincs, szóval nem tudják kitől.

Az öröklött betegségekkel ma már együtt lehet elni, egyre fejlettebb az orvostudomány. Nem mellesleg, vannak betegségek amiket nagy,-ükszülőtől is lehet örökölni.

2020. márc. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%
Arról nem is beszélve, hogy bármilyen betegség jelentkezhet. Ezt előre nem lehet tudni.
2020. márc. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%

#6

Viszont amiről nem tudok, attól nem is félhetek.

2020. márc. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!