Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak szerintem tök felesleges...

Csak szerintem tök felesleges a TV-ben a korhatár besorolás?

Figyelt kérdés
Szerintem teljesen felesleges. Láttam már olyan 12 évest aki olyan komoly és értelmes volt, hogy felnőttek is tanulhatnának tőle, és olyat is aki egy kisbaba volt 18 évesen is, még lélekben. Meg ez is felesleges hogy mikor vetítik le, sok 12 karikás műsort vetítenek még hajnali 3-kor is. Szerintem ez nem korosztálytól függ hanem érettségtől és szellemi szinttől. Én ha szülő leszek akkor én biztosan úgy fogom eldönteni hogy mit nézhet hogy mennyire bízhatok meg benne, és hogy mennyire értelmes. De a karikák néha elég zagyvák is tudnak lenni, én már 5 évesen is néztem, 12 karikásat és itt vagyok, nem vagdosom az ereimet, és nincsenek is erőszakos hajlamaim. :-) Abban egyet értek hogy 4 éves ne nézzen, kizárólag felnőtteknek szóló tartalmat, de nincs az a felelőtlen szülő aki hagyná neki. Felesleges pl. politikai műsorokra ilyen, mert szerintem nem kapcsol rá az ATV-re a 3 éves Petike hogy "Na nézzük meg a Heti naplót, a Fórumot vagy a híradót". Régen amikor nem voltak karikák emlékszem akik abban az időben nőttek fel pl. Anettka műsorán sem volt, de mégsem néztés a 3 évesek. Annál is inkább felesleges hogy ha valaki érett az érett 12 évesen is, és aki nem érett az nem érett 16 évesen sem. Nektek mi a véleményetek? 18/F

2020. márc. 24. 15:08
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem tök felesleges, mert azért jó pár év a különbség egy 6 éves és egy 12 éves, vagy egy 12 éves és egy 16 éves, vagy akár egy 6 éves és 18 éves között. Nyilván itt az átlagra gondolnak. Tehát azért egy 15 évesnél már nem gond, ha 16 éveseknek szóló filmet néz, de nyilván nem mindegy egy 6 évesnél. Tehát ez egyfajta jelzés, egy utalás, ha 16 éven aluliaknak nem ajánlott, akkor ne ültessen oda a TV elé egy 10 évest a szülő. Ez mind tájékoztató jellegű.
2020. márc. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem, hidd el, hogy szükséges!

Én a 80-as 90-es években voltam kisgyerek, és este ment valami háborús film az M1 en aminek az egyik jelenetében géppisztollyal lőtték az embereket, az egyiket közvetlen közelről hasba addig amíg ki nem folytak a belei a keze közé..


Hetekig rémálmaim voltak miatta, és sírtam.

2020. márc. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
De ha bemondja a TV hogy most következik a Fűrész 1 éjszaka 3-kor, gyorsan szalad a szülő hogy Béla, gyere! De mint írtam nincs ilyen felelőtlen szülő, aki 3 évessel, kizárólag felnőtteknek szólót nézessen, arra is tekintve hogy egy 3 éves már nincs fent általában 2-kor. Volt olyan világ amikor nem volt, még a szexuálison sem de nem nézték, vagy mert már nem voltak fent, vagy pedig a szülő nem engedte, már a reklámból is lehet látni. Egyébként a legtöbb gyerek már átlagban 11 évesen lát először p@rnót, és sokkal fiatalabban krimit, politikát vagy horrort. Senki nem tartja be.
2020. márc. 24. 15:45
 4/32 A kérdező kommentje:
De nem minden gyerek sír hetekig utána. Nincs olyan hogy átlag. Az egy szám. Van ilyen gyerek és olyan gyerek. Egyébként taps a szülőknek aki ezt engedi. Egyedül aminek értelme van az a szülői felügyelet mellett tehát ez a "AP", belenéz a szülő és ha jónak látja, engedi.
2020. márc. 24. 15:47
 5/32 anonim ***** válasza:
72%

Kedves kérdező!

A fiam 9 éves. Én például szoktam nézni a Gyilkos elmék című sorozatot, aminek bizony vannak olyan részei, amit nem szeretném, hogy a 9 éves fiam nézzen. És ezek a részek már 9 órakor pl. mennek a TV-ben és a 9 éves fiam még 9 órakor nem feltétlenül alszik. Sőt, nem alszik. Pláne hétvégén nem. Nem álmos még.

A 12 éven felülieknek szóló filmek pedig egész nap mennek, tehát lehet, hogy a szülő nem akarja az 5 éves gyerekét odaültetni...és nem feltétlenül azért, mert szexuális tartalmúak ezek a filmek, vagy félelmetesek, mert nem azok, pusztán egy 5 éves nem érti még ezeket, ezért nem valók számukra a 12-es karikával ellátott filmek, műsorok.

2020. márc. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Miből gondolod hogy nem érti? Van ilyen is és olyan is. Én is kiválóan értettem, 5 évesen néztem 12 karikás filmet, és nem vagdosom az ereim.
2020. márc. 24. 15:54
 7/32 anonim ***** válasza:
80%

Nem felesleges. Ez egy iránymutatás a szülőknek, hogy nézheti e nyugodtan a gyerek, vagy milyen durva lesz. Nem nézhet minden filmet elő a szülő, ami a tvben megy, hogy van e olyat jelenet, ami nem neki való.

Pl. Beteg a kisgyerek, este 10 után még fönt van, és megy a tv. (Van ahol megy folyamatosan). Ránéz, hogy +18as és biztosan elkapcsolja.

2020. márc. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Mutass nekem egy olyan gyereket aki elkapcsolná. :-) Nincs olyan. Mert ha nem is szereti az olyan filmet, már csak azért i nézi mert menőnek tartja.
2020. márc. 24. 16:04
 9/32 A kérdező kommentje:
Olvassátok el kérlek a leírást és a válaszaimat is, mert le van mind írva. Ne csak a kérdést.
2020. márc. 24. 16:05
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem felesleges. Ránézek a jelölésre, és eldöntöm, hogy megengedem a gyerekemnek, hogy megnézze azt a filmet, vagy nem engedem meg. Egyedül is nézheti, vagy ott leszek vele.
2020. márc. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!