Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak szerintem tök felesleges...

Csak szerintem tök felesleges a TV-ben a korhatár besorolás?

Figyelt kérdés
Szerintem teljesen felesleges. Láttam már olyan 12 évest aki olyan komoly és értelmes volt, hogy felnőttek is tanulhatnának tőle, és olyat is aki egy kisbaba volt 18 évesen is, még lélekben. Meg ez is felesleges hogy mikor vetítik le, sok 12 karikás műsort vetítenek még hajnali 3-kor is. Szerintem ez nem korosztálytól függ hanem érettségtől és szellemi szinttől. Én ha szülő leszek akkor én biztosan úgy fogom eldönteni hogy mit nézhet hogy mennyire bízhatok meg benne, és hogy mennyire értelmes. De a karikák néha elég zagyvák is tudnak lenni, én már 5 évesen is néztem, 12 karikásat és itt vagyok, nem vagdosom az ereimet, és nincsenek is erőszakos hajlamaim. :-) Abban egyet értek hogy 4 éves ne nézzen, kizárólag felnőtteknek szóló tartalmat, de nincs az a felelőtlen szülő aki hagyná neki. Felesleges pl. politikai műsorokra ilyen, mert szerintem nem kapcsol rá az ATV-re a 3 éves Petike hogy "Na nézzük meg a Heti naplót, a Fórumot vagy a híradót". Régen amikor nem voltak karikák emlékszem akik abban az időben nőttek fel pl. Anettka műsorán sem volt, de mégsem néztés a 3 évesek. Annál is inkább felesleges hogy ha valaki érett az érett 12 évesen is, és aki nem érett az nem érett 16 évesen sem. Nektek mi a véleményetek? 18/F

2020. márc. 24. 15:08
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:
Nem egy életbiztosítás az amit odaírnak. Nehogy azt hidd már hogy azt olyan sokan kielemzik és hogy 1000 ember véleményt mond róla. Nem biztos. Van olyan 6 éves aki simán megérti a 12 karikát, de olyan is aki még a korhatár nélkülit sem. Értsd már meg hogy nek vagyunk egyformák. Soha nem baszéltél még mostanság egy kamasszal sem.
2020. márc. 26. 11:17
 32/32 anonim ***** válasza:

Nem olvastam teljesen végig a válaszokat, viszont az egyik hozzászólásodon megakadt a szemem.

"De nincs az a szülő aki 3 évest oda ültetne elé."

Valóban. És tudod miért? Mert megnézi a film karikáját, ami alapján rájön, hogy nem a 3 éves gyerekének való a film, és ennek eredményeképp nem engedi neki megnézni. Ugyanis lehet, hogy a szülő sem ismeri az adott filmet, sose hallott róla előtte, tehát valami alapján rá kell jönnie, hogy bizony nem a gyereknek való, és a legkönnyebben ezt úgy veheti észre, ha feltüntetik a karikát a filmen.

2020. okt. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!