Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak szerintem tök felesleges...

Csak szerintem tök felesleges a TV-ben a korhatár besorolás?

Figyelt kérdés
Szerintem teljesen felesleges. Láttam már olyan 12 évest aki olyan komoly és értelmes volt, hogy felnőttek is tanulhatnának tőle, és olyat is aki egy kisbaba volt 18 évesen is, még lélekben. Meg ez is felesleges hogy mikor vetítik le, sok 12 karikás műsort vetítenek még hajnali 3-kor is. Szerintem ez nem korosztálytól függ hanem érettségtől és szellemi szinttől. Én ha szülő leszek akkor én biztosan úgy fogom eldönteni hogy mit nézhet hogy mennyire bízhatok meg benne, és hogy mennyire értelmes. De a karikák néha elég zagyvák is tudnak lenni, én már 5 évesen is néztem, 12 karikásat és itt vagyok, nem vagdosom az ereimet, és nincsenek is erőszakos hajlamaim. :-) Abban egyet értek hogy 4 éves ne nézzen, kizárólag felnőtteknek szóló tartalmat, de nincs az a felelőtlen szülő aki hagyná neki. Felesleges pl. politikai műsorokra ilyen, mert szerintem nem kapcsol rá az ATV-re a 3 éves Petike hogy "Na nézzük meg a Heti naplót, a Fórumot vagy a híradót". Régen amikor nem voltak karikák emlékszem akik abban az időben nőttek fel pl. Anettka műsorán sem volt, de mégsem néztés a 3 évesek. Annál is inkább felesleges hogy ha valaki érett az érett 12 évesen is, és aki nem érett az nem érett 16 évesen sem. Nektek mi a véleményetek? 18/F

2020. márc. 24. 15:08
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Mutatok olyan embert, pl én. 5 éves hozza nekem az előszedett horror dvd ket és nem kapcsolom be neki. Mi ezen a nem érthető? Rajta van a +18, el se kell olvasnom a leírást, főleg nem kell sunyiban megnéznem, hogy milyen a film.
2020. márc. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
De bármannyire is azt hiszitek hogy a ti kis tündéretek biztos nem nézett még horrort, vagy p@rnót atóól még ő lazán nézett, sőt még menőnek is találta azt hogy +18-ast néz. Én is voltam gyermek és tudom milyen volt, és hogy szerettem volna mindig nagyobb és nagyobb fiú lenni. szinte az összes gyerek látott már ilyen műsorokat akár TV-ben, akár az interneten. De van ilyen és van olyan gyerek, mint írtam vannak olyanok akik mindent megértenek, és nagyon értelmesek és olyan dolgokról beszélnek amit nem hogy a kortársaik, még nagyon felnőttek sem tudnak. És vannak olyanok is akik 18 évesen még mindig csak játszanak, és semmi komolyról nem lehet velük beszélni. Tök egézséges vagyok annak ellenére hogy néztem már 5 évesen 12 karikás műsorokat, és 12-ként már 16 karikásat. A másik pedig hogy a besorolások álltalában elég zagyvák, pl. a Drága örökösökben egy humoros vígjátékban, és telenovellában mi olyan van amit nem érthet meg egy -12-ős gyerek? Ha érdekli akkor is érti ha még nincs 12. Ez szerintem értelemtől függ, és nem kortól.
2020. márc. 25. 10:32
 13/32 A kérdező kommentje:
Mi van abban ami káros lehet számára. De nem csak ez az egy ilyen műsor van, sorolhatnám még napestig ezeknek a sorát. De ezeket már rég leírtam. Na, az meg a másik hiba hogy besorolás alapján döntenek róla csak, mint mondtam annak nagy hiája a kollektíven való goldolkozás, és az is hogy mint modtam az nem egy Biblia hogy annyira komolyan kellene venni...
2020. márc. 25. 10:38
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon értelmesnek tartod magad, ahhoz képest még mindig nem érted. Nem azzal van a baj, ha 12 évesen 16 vagy netán 18as filmet néz. De egy 3 éves ne kerüljön már az Átok című film elé véletlenül se, mert.még lehet beszélni sem tud, nemhogy felfogni, hogy az csak egy film.
2020. márc. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
De nincs az a szülő aki 3 évest oda ültetne elé. Sőt 3 évest nagyon csak a Minimax elé ültetnek le, tehát kizárt hogy olyat látna. Márpedig a besorolások ezért vannak hogy az az alattiak ne nézzék, megjegyzem tök feleslegesen.Teljesen egézséges vagyok és értettem is azt mit néztem. 14 éves voltam amikor először néztem 18+-os filmet. De egy dologról beszélünk. Ha elolvastad volna az érveimet, tudonád is, hogy a szülői engedélynek van egyedül értelme. De ha nem azzal van a baj hogy 12, 16, vagy 18 karikásat néz akkor miért helyesled?? Mutass egy olyan gyereket aki elkapcsolná a 18+-os műsort! Nincs ilyen.
2020. márc. 25. 11:49
 16/32 A kérdező kommentje:
De én 3 évesen lazán néztem 6 karikás műsort, ebből is látszik hogy gyerek és nem korfüggő.
2020. márc. 25. 11:51
 17/32 A kérdező kommentje:
Bocsánat hogy 3 részben írok, de most jutott eszembe. Felesleges parázni, mert 18+-os filmet nem adhatnak nem ilyen műsorokat nem rendszeresen sugárzó csatornákon 22 előtt.
2020. márc. 25. 11:57
 18/32 anonim ***** válasza:
Nem helyeslem, kár beléd a szó. Egy olyan szituációt sem tudsz elképzelni, hogy a gyerek fönt van 22 után. A korhatárbesorolások meg azért vannak mert azok ajánlások! Nem tiltások! Azért van, mert egy 6 plusszos mesét nem biztos, hogy megért egy 3 éves! És így tovább. Meddig kell ezt ragozni?
2020. márc. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
De nem mindegyik 3 éves nem érti meg, én 5 évesen megértettem 12 karikát.
2020. márc. 25. 12:39
 20/32 A kérdező kommentje:
Elég baj az ha fent van. A gyereknek ki kell aludni magukat, 20-kor alvás a 10 év alattiaknak. Utána elég 22-kor is.
2020. márc. 25. 12:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!