Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak szerintem tök felesleges...

Csak szerintem tök felesleges a TV-ben a korhatár besorolás?

Figyelt kérdés
Szerintem teljesen felesleges. Láttam már olyan 12 évest aki olyan komoly és értelmes volt, hogy felnőttek is tanulhatnának tőle, és olyat is aki egy kisbaba volt 18 évesen is, még lélekben. Meg ez is felesleges hogy mikor vetítik le, sok 12 karikás műsort vetítenek még hajnali 3-kor is. Szerintem ez nem korosztálytól függ hanem érettségtől és szellemi szinttől. Én ha szülő leszek akkor én biztosan úgy fogom eldönteni hogy mit nézhet hogy mennyire bízhatok meg benne, és hogy mennyire értelmes. De a karikák néha elég zagyvák is tudnak lenni, én már 5 évesen is néztem, 12 karikásat és itt vagyok, nem vagdosom az ereimet, és nincsenek is erőszakos hajlamaim. :-) Abban egyet értek hogy 4 éves ne nézzen, kizárólag felnőtteknek szóló tartalmat, de nincs az a felelőtlen szülő aki hagyná neki. Felesleges pl. politikai műsorokra ilyen, mert szerintem nem kapcsol rá az ATV-re a 3 éves Petike hogy "Na nézzük meg a Heti naplót, a Fórumot vagy a híradót". Régen amikor nem voltak karikák emlékszem akik abban az időben nőttek fel pl. Anettka műsorán sem volt, de mégsem néztés a 3 évesek. Annál is inkább felesleges hogy ha valaki érett az érett 12 évesen is, és aki nem érett az nem érett 16 évesen sem. Nektek mi a véleményetek? 18/F

2020. márc. 24. 15:08
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Egy értelmes, okos 14 éves lazán megérti fügyülve a 18 és a 16 karikásat is.
2020. márc. 25. 12:44
 22/32 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom minek írsz amúgy kérdést ki, ha te már úgyis eldöntötted, hogy csak az lehet, amit te gondolsz.

Egyébként látszik, hogy 18 éves létedre nem vagy elég "felnőtt". Abszolút gyerekes a gondolkodásod. Én még nem ültetnélek le egy 18-as karikás film elé. :D

2020. márc. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit írjak még. Biblia 2.0 megfelel?? XDD :-D Vagy esetleg a Háború és béke 2.0?? :-D Már az is rövidebb mint amennyi érvet itt felsoroltam. Kedveském! Én még egy korhatár nélküli elé sem. ;-) Miért? Mit írjak még? Szerintem elég sok érvem van.
2020. márc. 25. 15:32
 24/32 A kérdező kommentje:
A kollektív gondolkodás nem jó, mindig vannak fejlettebbek és gyerekesek. Ebben neked mi a gyerekes?
2020. márc. 25. 15:33
 25/32 A kérdező kommentje:
Ha egy gyerek meg akarja nézni dalolva kapcsolja be a TV-t és esze ágában nincs kikapcsolni. Egy gyermek általában nem szokott 0-kor televíziót nézni. Egy gyerek sem ilyen "jó kisfiú", pláne kamasz korban, akkor mindenki már minnél hamarabb fel akar nőni. Emlékszem én is.
2020. márc. 25. 21:07
 26/32 anonim ***** válasza:
48%
Te be vagy szívva, vagy miről beszélsz? Biblia 2.0 meg érveid vannak? Mire? Az aztán marha nagy érv, hogy te 14 évesen meg mertél nézni egy 18as filmet. Respekt. Ilyen egyik gyerek sem csinál csak te voltál ilyen nagyfiú már akkor. Próbálj már meg elvonatkoztatni a kis világodtól, mert vannak ám másfajta emberek is, nem csak te.
2020. márc. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Te még nem voltál mostanában iskolában. Ha lettél volna és beszéltél volna velük akkor tudná mennyire más szelek fújnak már ma, és hogy mennyire különbözőek a gyerekek. Figyelj! Te vak vagy?? Ott a leírás+a válaszok amiben benne van annyi érv mint a fene. Sőt láttam olyan gyereket is aki 12 évesen nézett horrort. Olvasd már el amit írtam mert annak úgy semmi értelme hogy csak a kérdét olvasod el. Én még soha nem láttam olyan hogy szülők ki küldtek volna egy 17 évest a 18-as film elől. Felesleges az egész.
2020. márc. 26. 10:25
 28/32 A kérdező kommentje:
Ha ezt írod vagy troll vagy, vagy pedig valóbban 80 éves aggastyánnak születtél, vagy rossz az agyad és nem emlékszel milyen volt a kamasz kor amikor mindenki nagyobbnak akart tűnni mint valójában. Na nem mond már nekem azt hogy a 16 éves megijedne egy horror filmtől, vagy hogy neki nem is szabad tudni a szexről. A KORHATÁRnak nincs értelme mert mindig van értelmesebb és gyerekesebb.
2020. márc. 26. 10:28
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

De elolvastam amiket írsz, és látom, hogy olyan értetlen vagy, hogy az nem igaz.

Érveid meg valami borzasztóak. Próbálsz nagyokat mondani, de se füle se farka. Értsed már meg, hogy nem csak te és más recskázó kamaszok vannak a világon, akiknek szól az ajánlás, hanem mondjuk kisebbek is. Betegek, értelmi fogyatékosok, autisták, epilepsziások és a többiről ne is beszéljünk. Ott a jelzés a műsoron a gondviselőjük el tudja dönteni, hogy az adott személy nézheti e, vagy nem vagy szülői felügyelettel. És mielőtt megkérdezed, hogy mi értelme a "nagykorú felügyelet mellett ajánlott" szövegnek, hát az, hogy megbeszélik a látottakat. Mondjuk te hiába vagy nagykorú, veled ne beszélgessen meg semmit egy 12 éves, mert többet árt mint használ.

Te biztos 18 vagy? Mert kb úgy tűnsz, mint egy sértett 14 éves, akit anyuci elzavart egy korhatáros filmről.

2020. márc. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok. De értsed már meg azzal az apró kis primitív agyacskáddal hogy nem minden gyerek egyforma, és azt is hogy zagyva a behatározás. Nem minden műsor érdemli meg a magas korhatárt. Miért? Mit nem érthet egy 5 éves a 12 karikásban?? Én mindent értettem benne, és a szüleim sem ez alapján határozták meg, hanem megnézték hogy milyen és úgy engedték.
2020. márc. 26. 11:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!